בתשובה לאריק, 06/01/16 12:35
Photo shoot 671084
הערת צד:

בעיני העמדה של מאור בעניין ״התנגדות עקרונית לאימפריאליזם״ דומה לדת של מפלצת הספגטי המעופפת - דת שהחלה בתור פרודיה. יש מאמינים שלוקחים את הפרודיה ברצינות ומתעקשים על זכותם ללבוש מסננת פסטה ככיסוי ראש, ולפעמים קשה לדעת אם הם עושים בצחוק או באמת מפלצת הספגטי ״נגעה בהם״ והפכה לחלק מחייהם (ויכול להיות שגם להם קשה כבר לדעת).
הנמשל הוא שהעמדה של מאור היא פרודיה על העמדה ה״שמאלנית״ שהכיבוש הוא סוג של אימפריאליזם. לא יודע אם מאור רציני או רק עושה את עצמו.

אין משהו פסול בלהחזיק בדעה פרודית (בצחוק או ברצינות) ואין פסול בלהתווכח איתה. אישית, אני מעדיף לשמור מרחק בטחון. לכן התעלקתי על ההודעה שלך ולא הגבתי ישירות למאור.
סליחה, תודה ושוב סליחה.
Photo shoot 671102
זה משנה?
Photo shoot 671105
התכוונתי - זה משנה אם מאור, לדוגמא, עושה את עצמו או לא?
Photo shoot 671111
לי כן
Photo shoot 671114
כן, גם לי. אבל בסופו של דבר כשלא ניתן להכריע בוודעות אם דמות היא סובלימציה, בדיה, הטעיה, או הדבר האמיתי מה שנשאר זה הטקסט שנכתב..לא? מה דעתך?
Photo shoot 671118
חצי מסכים.. זה מורכב. מה שנשאר זה הטקסט אבל לטקסט יש כמה רבדים. יש את רובד התוכן שהוא בעיני פרודיה (ולא חייבים להסכים איתי זה קצת עניין של טעם). ויש את הרובד הצורני שנובע מהמבנה של האייל הקורא - דו שיח ורב שיח. בדו שיח (בניגוד למאמר) מי שמגיב לוקח תפקיד פעיל. אם הצד הראשון נוקט בגישה פרודית - ובכן זה מרגיש כמו להשתתף במשאל רחוב של דודו ארז (איש מצחיק, דמיין לינק ליוטיוב). אישית אני אמנע להשתתף במשאל כזה אפילו אם אני חושב שהנושא חשוב - פשוט לא מתאים לי באופן אישי. מצד שני מי שכן משתתף - אני מסיר בפניו את הכובע הוירטואלי שלי.
Photo shoot 671124
מכיר, אני תופס את התוכנית שלו בגל"צ לפעמים.

אני רואה את זה קצת אחרת: אם מישהו בוחר לכתוב דברים נחרצים כל כך, גם אם כפארודיה במשך זמן תוך קיום של, אפילו, מראית עין של תהליכים נפשיים אז הוא הדבר עצמו. ואם בפארודיה לא מודעת‏1 מדובר, על אחת כמה וכמה שזה הדבר האמיתי.

1 חייב להיות לזה שם.

2 אני לא בטוח שאני מבין את התחושה.

3 לא שאני מתחייב להמשיך בפארסה הזאת.
Photo shoot 671104
נראה לי שאתה מפחד שדיון בלתי אמצעי איתי יגרום לך להתמודד עם הדעות שלך עצמך ביושר וייאלץ אותך לצאת מאזור הנוחות שלך.
Photo shoot 671112
אתה טועה. מי שמאמין (במפלצת ספגטי מעופפת) לא מפחד ;-)

חזרה לעמוד הראשי

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים