בתשובה לדב אנשלוביץ, 01/06/19 12:44
ראש ממשלת הלא כלום - ביבי לא כלום 707245
והאם השימוש שעושה נתניהו במילה "שמאל" הגיוני בעיניך? (למשל, ההכרזה כי תושב מסוים מהתנחלות נוקדים הוא "שמאל").
ראש ממשלת הלא כלום - ביבי לא כלום 707249
ב תגובה 707176 כתבתי שאיני חושב שליברמן הוא איש שמאל.

אף על פי כן אפשר להבין את נתניהו בהגדירו אל ליברמן כשמאל. זאת משום שמנע ממשלה ימנית בגלל סיבה שלי נראית לא עד כדי חשובה לו, ומשמשת רק כתירוץ למנוע הקמת ממשלה ימנית. לו היה מתעקש על פינוי אל אחמר או עמדה תקיפה מול החמס, או על אי בנייה ביהודה ושומרון, ובגלל זה היה מונע את הקמת הממשלה ניחא. אבל מה שימש לו כתירוץ? לי ברור לגמרי שמה שהניע אותו היה אי רצון שהממשלה הזאת תוקם ורצון עז ללכת שוב לבחירות, בדיוק כפי שכבר פעל פעמיים בעבר.
האם אבישי רביב (שמפניה) היה איש ימין? אולי הוא היה כזה בתחילת דרכו. אבל מרגע שגויס והפך לסוכן שב"כ שתפקידו הכפשת הימין בעיני הציבור באמצעות פרובוקציות, הפך לאויב הימין. לכן לכנותו איש שמאל זה לא בלתי נכון.
ראש ממשלת הלא כלום - ביבי לא כלום 707537
הזיגזג החדש של ליברמן כשהוא פתאום בעד ממשלה עם כחול לבן ואפילו ממשלה שבראשה גנץ, בניגוד מוחלט לדברים מפורשים שאמר קודם, ממחישה היטב מי האיש. אני מעריך שמסקרים פנימיים הוא למד שלמרות כל התחמונים ההתפתלויות שלו הוא עלול להיעלם כליל בבחירות הקרובות, ויורה איזה כדור כדי להציל את עצמו פוליטית. כאן פרצופו האמתי מתגלה בכל כיעורו, וטוב שהדבר קורה לפני מערכת בחירות.
אני חושב שאם בכל זאת נראה את פרצופו זה אחרי הבחירות הבאות זה כפי הנראה מגיע לנו.
ראש ממשלת הלא כלום - ביבי לא כלום 707544
וזה בניגוד לזיגזג של נתניהו שמוכן לשבת עם כל אחד רק כדי להציל את עורו?
ראש ממשלת הלא כלום - ביבי לא כלום 707546
אני לא מומחה לניגודים וגם לא הסנגור של נתניהו וגם אין לי מושג על מה אתה מדבר.
ראש ממשלת הלא כלום - ביבי לא כלום 707547
אם תכתוב תגובה מסודרת שבה תסביר איך נתניהו פועל להצלת עורו על ידי נכונות לשבת עם כל אחד, אני מבטיח לך לא לשאול אותך אם זה כן או לא בניגוד לליברמן.
ראש ממשלת הלא כלום - ביבי לא כלום 707554
דומני שהוא התכוון לגניבת הסוסים עם אבי גבאי, יומיים לפני פיזור הכנסת האחרון.
ראש ממשלת הלא כלום - ביבי לא כלום 707557
שווה בנפשך שלא היה מונח שום תיק כנגד נתניהו והוא היה זוכה בתואר "האיש הישר של השנה" על ידי המוסמכים לתת תואר זה‏1. ועם המטען הזה הוא היה הולך לבחירות, כש"כחול לבן" בגלל סיבה כזאת או אחרת לא הייתה מוכנה להיכנס לקואליציה בראשותו, ולפתע הוא רואה שגם ליברמן "הימני" שבלעדיו אין לו רוב, אף הוא לא מוכן להיכנס לקואליציה אתו‏2. האם לא היה מנסה לגייס מישהו או ממפלגת כחול לבן או מהעבודה על מנת להקים ממשלה? הרי ממש אין בכך שום בעיה אם המגויסים מוכנים להסכים לקווי יסוד שלא סותרים את המצע של מפלגתו באופן משמעותי. בזמנו הוא ניסה לגייס גם את מפלגת העבודה עם הרצוג, ואז לא היה תלוי ועומד נגדו שום תיק, כך שהטענה הזאת, לפחות אז, לא הייתה יכולה להיטען.
אם אתה מדבר על פעילות מסואבת כדאי לך להיזכר בגיוס הפושע והאפס באמצעות שוחד מיצובישים על ידי רבין הנערץ.

1 אלה מטבע הדברים שועי האצולה של השמאל, כך שהדבר לא אפשרי בכלל, אבל מותר לשאול שאלה היפותטית.
2 אני עצמי המלצתי כאן באייל לנסות לגייס מתוך "כחול לבן" את אנשי הימין שבה לצורך הקמת ממשלה ימנית. אבל הבנתי שהמצע של כחול לבן "לא נתניהו" גבר אצלם על כל שיקול ולכן כשנוסה הניסיון הזה הוא לא צלח.
ראש ממשלת הלא כלום - ביבי לא כלום 707559
אני לא מצליח לדמיין "סיבה כזו או אחרת" שכחול לבן לא היתה מוכנה להכנס לקואליציה אם נתניהו היה זוכה בתואר. בתרחיש הזה ליברמן בכלל לא היה יכול לבצע את התרגיל שלו, כי היה יודע שכחול לבן יכשכשו בזנב. שלשה רמטכ"לים שיעדיפו להתייבש באופוזיציה על פני משרד ביצועי? צריך משהו מאוד יוצא דופן כדי שזה יקרה והמשהו הזה הוא נתניהו.
הרי כבר אמרתי תגובה 707230 שלדעתי אילו אדלשטיין, ארדן או סער היו מקבלים את המנדט במקום נתניהו הם היו יכולים להרכיב קואליציה של 80 תוך יומיים.
אתה מניח שכחול לבן מתנגדת לשבת עם נתניהו בגלל שקוראים לו נתניהו ולא בגלל ההתנהלות שלו בשנים האחרונות. אני מניח ההיפך.
ראש ממשלת הלא כלום - ביבי לא כלום 707560
נראה לי שהחמצת את טענתי. לא רק שלא התייחסתי לשאלה אם המצב ההיפותטי שתיארתי הוא אפשרי או לא אלא שטענתי וגם נימקתי בהערה מדוע נתינת התואר ''האיש הישר של השנה'' לא אפשרית. אבל לצורך השאלה שלי אמרתי ''נניח''.
ראש ממשלת הלא כלום - ביבי לא כלום 707564
כן, אבל.

נתניהו משגע את המערכת הפוליטית כבר שנתיים בתמרוני חמיקה בגלל תיקיו האישיים. לכן מגיעה התגובה הזו של „רק לא ביבי״ גם של אנשי ימין שונים. לכן ההנחה שלך היא שאלה על הגלגלים של סבתא.

מעבר לכך, שגב לא היה פושע בזמן ההצבעה על אוסלו ב’ (אם כבר מזכירים את מעמדו החשוד בדיעבד של ביבי). נתניהו הציע למישהו ממפלגה אחרת כיסא בטוח בכנסת בתוך רשימת הליכוד. וכחלק מאותו המהלך דאג לשלב כהניסט בסיכוי סביר להיכנס לכנסת (בן־גביר היה במקור במקום החמישי ברשימה. בהנחה שהסיעה נכנסת, כלומר: ארבעה, ומקבלת שר אחד ושמופעל נורווגי, הוא נכנס לכנסת).
ראש ממשלת הלא כלום - ביבי לא כלום 707580
נראה לי שהתכוונת לבן-ארי.
ראש ממשלת הלא כלום - ביבי לא כלום 707568
השורה האחרונה בתגובה שלי מתייחסת בדיוק ל''נניח'' שלך.
ראש ממשלת הלא כלום - ביבי לא כלום 707570
לא לא. לא הבנת שום דבר. אבל אני עייפתי מלהסביר.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים