בתשובה לדובי קננגיסר, 04/06/02 11:48
71824
השאלה היא, *מי* אמור לעמוד מאחורי הדברים שלו.
אני אסביר את עצמי- בכל מה שקשור לאייל (ולמרחב הווירטואלי באופן כללי) אני העלמה עפרונית.
בפורומים בהם אני כותבת, באתרים בהם אני מגיבה, באיסיקיו, בכל המקומות האלו אני העלמה עפרונית.
אם תרצה- המחשבות והרעיונות שלי כפי שהם באים לידי ביטוי.
"גלית" לעומת זאת, היא בחורה ממשית, המחשבות והרעיונות שלה (1) הם רק חלק ממי שהיא.

כמו שכבר אמרתי לך פעם, אני עומדת במאה אחוז מאחורי המילים שלי. אבל מה, הן עדיין במרחב הוירטואלי, ולכן יוצרות בהכרח קשר ביני לביני.
יתר על כן, ככה אפשר גם לראות את שאר המחשבות והרעיונות שלי, וליצור קשר בינהן, מה שמחייב אותי עוד יותר אפילו.

ואני לא נגד החלטות סובייקטיביות. העולם פועל על סמך כאלו. אבל במקרה כזה, אני חושבת שהטיעון "זה לא נראה רציני" לא תופס. (בעיני! אני לא העורכת, ואף אחד לא שואל אותי.אני פשוט מנסה להבין. זה הכל)אחרי הכל, ההבדל בין מגזין מודפס למגזין וירטואלי קיים. לנסות להתכחש לו זה קצת מאולץ.

____
(1) הדיבור על עצמי בגוף שלישי די מגוחך. אבל זה רק בשביל להדגיש את הנקודה שלי. אני לא *באמת* חושבת שמדובר בשני אנשים שונים.
71867
מאולץ? אז שיהיה מאולץ. אני מתכחש להבדל הזה. מבחינתי מדובר במדיום שונה, עם יכולות משופרות (בתחומים מסוימים, ופחותות בתחומים אחרים, כמו תחום ה"לקחת איתי לשירותים") - אבל המהות זהה. אני רוצה, במגזין הזה, וסליחה מראש על הפלצנות, ליצור לפחות מראית עין של רצינות. כשהניקים מתחילים להשתלט על רשימת הכותבים, הרצינות מעצם טבעה פוחתת. זאת ההרגשה שלי. אני לא יכול לבסס את זה על מחקרים, אבל זה מה יש.

ראוי אולי לציין גם - האייל, במידה לא קטנה, מבוסס על הנסיון שלי ברשת הדוא"ל מבוססת הבב"סים הישראלית (להלן, אולטינט). באולטינט, הדרישה לשימוש בשם האמיתי מצד כל המשתמשים הייתה אלמנטרית, ואיש לא חשב אפילו לערער על כך‏1. השילוב בין ה"מורשת" הזו לבין השאיפה להדמות לכתבי עת "בעולם האמיתי" הביאה אותי, ואת שאר המערכת, לדרישה שלפחות כותבי המאמרים ישתמשו בשמם האמיתי.

--

1 עד שיום אחד מישהו החליט להתלונן על אדם ששמו היה "ביקו (משהו)". ביקו, כמובן, זה כינוי חיבה ליעקב. אני טענתי, באותו מקרה, שכינוי חיבה מקובל שמשמש אדם גם בחיים האמיתיים חייב להיות לגיטימי - כשם שהשם דובי הוא לגיטימי, למרות שבתעודת הזהות שלי כתוב "דב".
ביקו שקד, וקראו לו דווקא ברק 71869
איזה קטע מצאתי את עצמי פה 464620
ואכן, לא יעקב.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים