בתשובה להפונז, 17/08/20 10:34
פנחס 724069
האם המילה יכולה לשנות את סט האמונות או הרגשות, בקיצור את המציאות, זה ויכוח עתיק. הראיתי כאן עוד כיוון שבו זה יכול אולי לעבוד, אבל אני בהחלט לא משוכנע אם בפועל זה משנה, ואני נשאר אגנוסטי בשאלה הגדולה. מה שכן, אם חברי הקבוצה המופלה מעדיפים מונח א' על פני מונח ב', אני זורם איתם, ומצפה מכולם להשתדל לזרום (ולו מטעמי נימוס). וכמו שכתבתי לצפריר, אפילו שלא כולם משתמשים ב"אפרו אמריקאי", מספיק משתמשים בזה כדי שלמילה כבר תהיה משמעות אידיומטית, והמשמעות שאתה וצפריר מייחסים לה היא כבר לא יותר מאטימולוגיה.
פנחס 724072
אני יכול לומר,שמי שאמריקאית היא לא שפת האם שלו, וביקוריו שם גם לא מספיק תכופים, זה משית עליו (ועל מיליונים שכמותו) קושי נוסף בתקשורת, שכן הסיכוי שהוא יעליב שלא בכוונה מגזר זה או אחר בגלל שימוש בשפה מלפני עשור הוא גדול מאד.

אני מסכים שאם יש מונח שמקובל על המגזר הנפגע, ראוי להשתמש בו ולו מפאת הנימוס. קשה יותר להיות מנומס כשאתה צריך לפגוע (הה) במטרה שכל הזמן זזה.
פנחס 724075
אבל זה נכון לגבי נימוסים בכל תרבות זרה. רוב האנשים די סלחניים לגבי זרים ש''חוטאים'' בטעות.
פנחס 724076
מה אומר לך, במפגשים בין תרבויות יש פוטנציאל רב לתקריות, מבוכות ועלבונות, בלי קשר לפי-סי; אני מקווה שלרוב יש רצון טוב משני הצדדים, זהירות במידה סבירה מהצד "המתארח" (לצורך העניין, זה שבשבילו מדובר בשפה זרה), סובלנות מהצד המארח, והעניינים מסתדרים. אכן זה לא קל, ולפעמים מפספסים. לא נראה לי שיש כאן הצדקה בדיעבד להמשיך להשתמש ב-nigger או אפילו negro לנצח.
פנחס 724108
שוב אומר, בפעם החמישית, nigger היא מילת גנאי בהגדרה, המקבילה לכושון או יהודון. לא ברור לי מה התועלת של להוסיף אותה לטיעון. להיפך, היא מחלישה אותו מאחר והיא מהווה איש קש.
פנחס 724128
טוב, סליחה. נישאר ב-negro.
פנחס 724129
לפי מה שכתוב פה, גם המילה nigger לא התחילה ככינוי גנאי. אטימולוגית, היא נגזרה מהמילה הלטינית ל"שחור" - niger.
פנחס 724130
זה לא מפתיע הרי שהיא נגזרה משם.
אבל אולי אפשר להסכים שמילה שהפעם האחרונה שהיא נחשבה מקובלת היתה כשמקובל היה ליישב קטטות בר בדו-קרב אקדחים בצהרי היום, היא אכן מילת גנאי פאר אקסלנס.
פנחס 724169
מה שמקשה עוד יותר הוא ש"שחור" כן מקובל במבנים תחביריים מסויימים, למשל "I live in Chicago, which has a fair number of vegan restaurants run by African-Americans (many Black Muslims are either vegan or vegetarians)".

(מתוך https://whyevolutionistrue.com/2020/08/18/why-veganis... )

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים