בתשובה לדובי קננגיסר, 11/06/02 12:02
מה אתה מתרגז כל כך? 72408
(דובי, מה העצבים על הבוקר?)

הערה חשובה - תוכלו לפנות אלינו ולפרסם מאמר, תחת שמכם האמיתי, לא רק בלי ששאר הקוראים ידעו על הקשר בין הכותב לבין הניק שלכם (ובכך לא תחשפו את הניק), אלא גם מבלי ש*אנחנו* נדע על כך... במילים אחרות, אולי מיץ פטל הוא בכלל [הכנס כאן את שם הכותב החביב עליך].

למעשה, לפחות כותב אחד פנה אלינו, והציג את עצמו בשם שהתברר בהמשך כמפוברק. אין לנו, כמובן, כל דרך למנוע זאת מבלי לבקש (למשל) שתשלחו לנו צילום של מסמך מזהה בדואר. אנו לא עושים זאת, מתוך אמון מסויים בשולחי המאמרים, שאת רובם המכריע איננו מכירים אישית.
מה אתה מתרגז כל כך? 72493
אבל זאת בדיוק הבעיה.
נניח שמיץ פטל יפרסם מאמר תחת שמו הרשמי המופיע בתעודת הזהות שלו. לגבי קוראיו הקבועים של האייל מיץ פטל הינו אישיות ממשית, ואילו שמו האמיתי אינו אומר להם דבר (או שאולי כן, אבל לא מקושר לישות המתקראת "מיץ פטל").
ובדיון אשר יתפתח בעקבות המאמר, איך יגיב הכותב? בשם הכותב או בשם הניק? כך או כך הדיון יפגע (גם באפשרות הביניים, שבה הכותב יגיב לניק שלו יש בעיתיות מה, שהרי לא כולם מיכאל שרון).
מה אתה מתרגז כל כך? 72497
אני לא רואה את הבעיה. סביר להניח שהכותב יגיב תחת שמו הרשמי, והדיון לא יפגע כהוא זה. היה והכותב יבחר גם להגיב תחת הניק, זו כבר בעיה שלו.
מה אתה מתרגז כל כך? 72680
ונניח שמיץ פטל המוערך על כל קוראי האייל באשר הם יכתוב מאמר ויפרסם אותו תחת השם "מוישה זוכמיר", הרי שקוראי האייל הרוויחו משום שעתה הם מכירים אדם נוסף להעריכו (במידה והמאמר היה טוב) או להתעלם ממנו (במידה והמאמר רע). כך גם הם יוצאים נשכרים וגם מיץ פטל עצמו שלא רכש לעצמו קהל מזלזל.
הכינוי שאדם בוחר לעצמו, מייצג פן מסוים באישיותו. אולי כזה שלא נחשף עד כה. לכל כינוי, אישיות משלו וכך יוכל האדם, למעשה להגיב גם בשם העט וגם בכינוי.
למה זה בעצם מפריע לך? הרי ריבוי דיעות ומשתתפים חיובי לכל דיון שהוא.
השמצות חסרות-שחר 73174
[סתם חיפשתי תגובה של איילת בועזסון כדי לשרשר את זה אליה, והחלטתי לבחור באחת שבה אני מוזכר]

ברכות לאיילת בועזסון על צירופה‏1 למערכת "האייל הקורא"‏2.

1 למרות שהיו סימנים כבר קודם, עכשיו זה רשמי: http://www.haayal.co.il/about.php3

2 שמוטב היה אילו הייתה מודיעה באופן רשמי על השינוי בהרכב.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים