תחכום שאיננו בנמצא, טל 10477
טועה הכותב הנכבד במאמרו המייחס תחכום למי שאין בהם טיפת תחכום.

ליתר דיוק, המתוחכם, הוא הנלעג. כך רבין "מוח אנליטי" שהתגלה שמוח מטופש מאוד, וכך החוצפן שקורא לעצמו חייל מספר אחד (התואר שמור למאיר הר ציון- האיש היחיד שקיבל דרגת קצונה ללא קורס קצינים ואשר הוגדר על ידי משה דיין כ"לוחם הגדול ביותר מאז בר-כוכבא")

העניין הינו פשוט גם אם המוח מסרב לקבל זאת: הערבים רוצים ה כ ל !

לא פחות. מתי כבר זה יגיע לתובנה?

גם ליהודים בגיטו היה קשה לקבל שהעם של גיתה מתכוון באמת להשמיד אותם. הוא התכוון להשמיד את היהודים, רק שחלק מהיהודים סירב להבין את זה.

כל כך פשוט. הערבים רואים בכל הארץ את ארצם. שומה עלינו להתעורר.

להתעורר למלחמה עם מטרות אסטרטגיות כגון פינוי/גירוש הערבים מישראל והרחבת גבולות ישראל ככל היותר. מלחמה שאין לעשותה מתוך רגשות ויצרים, אלה תוך כיבוש הרגשות ופעולה נחושה וקרת רוח תוך ספיגת האבידות ההכרחיות.
חזרה למטרות ולרוח של 48.

בן גוריון, קום.
יפה אמרת 10486
ישר כח על הדברים, שלפעמים לא קל לאמרם כאן.
הייתי רוצה להגיב בנושא צה"ל:
צבא ההגנה לישראל, מפרוץ המהומות, פעל כשידיו כבולות באזיקי פלדה. ההוראות היו לפעול רק על מנת להגיב או להגן, אך לעולם לא ליזום. עד עתה יחס ההרוגים ביננו לבין הפלשתינים הוא יותר מ אחד לעשר. וזאת לא בגלל שצה"ל יורה יותר או יותר מכפי שהוא אמור, אלא פשוט משום שצה"ל הוא צבא מאומן ומקצועי, שעושה את מלאכתו כמו שצריך. אצלנו - יריה היא יריה מוצדקת וכמעט כל יריה היא פגיעה. אצלהם - בזבוז מגוחך של תחמושת וירי חסר הגיון. זוהי סיבה חלקית לשם הרע שיוצא לנו בחו"ל. ארצות העולם בטוחות שצה"ל, צבא גדול וחזק, משתמש בכל כוחו כנגד הפלשתיני המדוכא. דוד נגד גולית. מה שאינו נכון - צה"ל לא משתמש אפילו בעשירית כוחו. פשוט הפלשתינים לא יודעים לירות.
רבותי, צה"ל צבא חזק. וישנה סיבה לכך שהוא כזה. והסיבה הזו עומדת לאשרר את עצמה. בפעולה צבאית - לא הייתי רוצה לעמוד בדרכו של צה"ל. כשתינתן ההוראה לצה"ל ליזום - להיות ערבי בתחום הרשות יקבל משמעות אחרת לגמרי.
תחכום שאיננו בנמצא, שי 10537
שלום, שי.

ההודעה שלך אווילית מידי, ולכן לא אתייחס לדברי הגבבה שהעלית כאן. הרשה לי רק להגיב על נקודה אחת בה הפגנת חוסר ידע בולט מהרגיל: מאיר הר-ציון הוא בהחלט לא החייל היחיד שקיבל דרגות קצונה ללא קורס. היו אחריו עוד אינספור כאלו, כאשר בצה"ל של היום הבולטים ביניהם הם האלוף משה "בוגי" יעלון (סגן הרמטכ"ל), אל"מ טל רוסו (מפקד חטיבת הנח"ל לשעבר) ואל"מ נעם תיבון (מפקד חטיבת חברון).

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים