מלחמה? 10577
דבר אחד קטן לא ברור לי ואשמח אם מישהו יאיר את עיני. בשביל מלחמה, למיטב הבנתי, צריכים להיות שני צבאות שרוצים או מוכנים לצאת למלחמה.
אך בעוד שאני רואה צבא אחד, צה"ל, שנראה להוט לצאת ולהילחם, אני לא רואה שום צבא כזה בצד השני. השוטרים הפלשתינאים החמושים אינם צבא, בעיני לפחות. איפה כאן תהיה המלחמה? בין כוחות המשוריינים, ארטילריה חיל האוויר לבין נשק קל? אולי טבח יהיה כאן, אבל בטח שלא מלחמה.
חלום-מה 10584
ראשית, היה ראוי שתתנצל בפני קציני צה"ל שמשום מה מסרבים להמשיך להציג את חלק 2 של המחזה הטוב ביותר מעל מרקע הטלביזיה אצלך בסלון הממוזג, ולא חושבים כמוך שכשיורים עליהם אז מדובר באקט הזדהות משעשע ובלתי מזיק בעליל שלא ראוי לשם הבומבסטי מלחמה.

ברצון אאיר את עינך.
לפני 52 שנים פרץ עימות הידוע בין היתר בשם "מלחמה" בין צבאות הלהוטים להלחם: מצרים, ירדן, סוריה, עיראק (ועוד כנופיה "צבא ההצלה" של קאוג'י שנניח בצד) לבין כוחות שברובם חומשו בנשק קל בלבד. למרבה הפלא לא רק שהעימות הסתיים בניצחונם של אלו האחרונים, הוא אפילו זכה לשם "מלחמה" בספרי ההסטוריה.

אבל העניין מלבד סמנטיותו, רציני למדי. בשלב הנוכחי באם נכבוש את השטח, המלחמה תסתמן כטיול (למיטיבי לכת) לעומת זאת אם נמתין לפיצוץ הבא לאחר עוד סדרת וויתורים, המלחמה תהיה עם מדינה ריבונית לעזרתה יזעקו יתר שכנינו החביבים (מובארק אוהב ישראל שנזעק להשכין שלום על פי הרדיו) ואז תקבל מלחמה אמיתית. כבקשתך.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים