180 מעלות ימינה או 180 שמאלה? 11642
משעשע לראות את יוסי גורביץ, מאנשי השמאל הקיצוניים שבין כותבי האתר, ואת שי כהן, מאנשי הימין הקיצוניים שבין כותבי האתר, מגיעים לאותה המסקנה בדיוק – מכיוונים הפוכים לחלוטין.

תקנו אותי אם אני טועה, אבל שניכם אומרים: איזכור רבין כאדם על גדולתו היא שגיאה; יש לאזכר את המעשה, הרצח, ואת חומרתו.

אגב, מורה שפנה בטענה דומה אל משרד החינוך (מהכיוון הימני, אולם כאמור המסקנה זהה) הושעה מיד. עוול שלא יאומן. יושעה המשעה!
קיצוני 11663
אתה מקשיב הרבה ללימור לבנת, נכון שי? לפי האסכולה שלה, אין "שמאל", יש רק "שמאל קיצוני". זאת התזה המשותפת לשניכם. ושעובדות ומפות אידיאולוגיות לא יבלבלו אותך לרגע.
כהן את כהן את כהן בע''מ 11668
אופס. בילבלת אולי ביני (*טל* כהן) לבין ידידי ועמיתי (אין קשר משפחתי, אגב) *שי* כהן?

אני כן מאמין שיש אמצע, ויש אנשים מתונים, אלא ששני החבר'ה האלה (שי ויוסי) אינם דוגמאות לכך. הראשון (שי) קיצוני יחסית בעמדותיו הימניות, ואילו השני (יוסי) קיצוני יחסית בעמדותיו השמאליות.
180 מעלות ימינה או 180 שמאלה? 11665
פועלו המדיני של רבין עדיין שרוי במחלוקת עזה, ואל לה למדינה לנסות לכפות אותה על אזרחיה. עוד מאה שנים, אולי, בצירוף נסיבות שנראה כרגע בלתי אפשרי, יהיה מקום לדבר עליו כאל האב המייסד השני של ישראל. כנ"ל לגבי "מורשת רבין" (אני אשמח אם מישהו יצליח לומר לי במה מדובר: במורשת הטרנספרים של מלחמת העצמאות? במורשת ההתחמקות מאחריות של "לשבור ידיים ורגליים"? במורשת "אין תאריכים קדושים"? במורשת "הלוואי שעזה תטבע בים"?).

הרצח הפוליטי, לעומת זאת, הוא עובדה שאסור להתחמק ממנה, שחובה להזכיר אותה. עכשיו מסתבר ש12%- מהאוכלוסיה חושבים שמעשהו של הרוצח היה ראוי, ושהוא ראוי לחנינה. *בזה*, ובערוגת הרעל שמצמיחה את הדעה הזו, צריך להתמקד, לא בהיותו של רבין סבא חביב וג'ינג'י אוהב בריות.

יש לי שתי דעות בנושא המורה - מצד אחד, ברור שזו רדיפה בולשביקית, שנלקחה הישירות מימי מפא"י האפלים (בג"ץ אלדד-שייב מזכיר למישהו משהו?) - אבל, מהצד האחר, תקנות משרד החינוך אוסרות על עובדי המשרד לעסוק בפוליטיקה, כך שהפיטורין נראים תקינים ואף מתבקשים. מצד שלישי, קל יהיה לטעון שכל העיסוק ב"מורשת רבין" הוא פוליטי מהיסוד, וצריך להיעקר ממערכת החינוך.
אח... העובדות, העובדות 11711
והפעם באדיבות "הארץ", עיתון לאנשים וגו'
המורה ישראל שירן הוא איש עמותת "ברקאי" ואיננו עובד משרד החינוך. הוא לא פוטר, הגם שמשרד החינוך מונע ממנו ללמד, במסגרת מה שמוגדר כ"השעיה". חוקי?! סביר שלא, ובג"ץ ידון בכך מן הסתם.
לינק קצר-מועד:

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים