קיצוץ בתקציב התרבות 133043
דעתי מחולקת לשתיים:
מצד אחד אני אומרת מסכנים האומנים , אין פרנסה , אין עבודה שתעסיק אותם וכתצואה לנו אין תרבות (למרות שעדיין קשה להרגיש בכך) עוד מעט פחות אומנים יפיקו דיסקים יהיו פחות הצגות פחות אופרות וכוליי.
האומנים החדשים שירצו להשמיע את קולם יסוננו במסננת דקה יותר ולא בטוח שיצליחו לעבור אותה.
בצידה השני של דעתי אני אומרת שבלאו הכי המצב של כולנו בקאנטים , רובנו ( או רוב ההורים שלנו) חוששים מפיטורים שהחשש הזה מגיע היום אפילו למקום עבודה "מסודר" כמו בנק משטרה ודומים להם.
יהי לכך ובהתאם לזאת דעתי השניה מצליפה בי על כי לרגע ריחמתי על האומנים המסכנים שהרי הם לא היחידים במצוקה הכללית , וכמו כל אחד שמוצא את עצמו מחוץ לעבודתו כרעם ביום בהיר הם צריכים להתחיל לחפש עבודה זמנית עד שהמצב הכלכלי יתאושש ( אם בכלל) .
מה שבטוח מגיע להם צל"ש על ההפגנה שעשו מול ביתו של כבוד שר האוצר לשעבר הלוא הוא סילבן שלום , הם יודעים להתארגן ולפעול למען טובתם אבל הם שווים כמו כולנו וחבל לי שרק מצוקתם מגיעה עם דגש גדול לתקשורת.
קיצוץ בתקציב התרבות 133074
מדוע מגיע להם צל"ש על הפגנה מול ביתו הפרטי של סילבן שלום? מה אשמים בני משפחת שלום, ומה אשם מר שלום - הוא עובד ציבור. ראוי היה, לדעתי, שיפגינו מול משרד האוצר בירושלים. וכמובן שהם זכאים לצל"ג (ציון לגנאי) על השלכת ארון הקבורה לתוך חצר ביתה של משפחת שלום ועל הנזק שגרמו לבית.
קיצוץ בתקציב התרבות 133100
סילבן אמנם איש ציבור אבל כשהוא מקבל כזה תפקיד הוא צריך לדעת את כל הנספחים לתפקיד , בעצם ברגע שהוא מקבל את התפקיד על עצמו הוא מסכים לנספחי התפקיד באופן אוטומטי.
ומגיע להם צל''ש על יכולת ההתארגנות שלהם ועל זה שהם פעלו לטובת עתידם ורצונותיהם.
ולא, לא מגיע שום צל''ג כמו שציינת כי סילבן כן אשם במצב שאליו הם הגיעו , הוא זה שקיצץ בתקציב התרבות הוא גורם לחלקם לרדת ברמת איכות החיים ולכן הוא ולא אחר ישא בתוצאות.

בקשר לזה שהם יכלו לעשות זאת מול משרד האוצר גם אני חושבת שזה היה יותר טוב , אבל בשביל מטרתם זה היה אפילו יותר גרוע כי עובדה שאחרי שמחאו מול ביתו כל התקשורת קפצה , אם זה היה מול משרד האוצר אנשים היו שוכחים מזה הרבה יותר מהר .
קיצוץ בתקציב התרבות 133107
אני מניח שסילבן קיצץ בתקציב משרד התרבות ומשרד התרבות קיצץ בתקציב התאטראות ולכן סילבן אינו אחראי באופן ישיר על הקיצוץ
קיצוץ בתקציב התרבות 133112
אייך אתה לא מוצא אותו לא אחראי?
ואני לא דיברתי רק על תאטראות אני דיברתי על התרבות בכללותה והוא גרם לירידה בתקציב התרבות.ישירות.
חטאי אבות על נשים ובנים? 133119
איפה בדיוק כתוב שהפגנה מול הבית שלך זה חלק מנספחי התפקיד כשר אוצר? לשר האוצר יש לשכה - שיפגינו מולה. האם שר בממשלה לא רשאי להפריד בין חייו הפרטים לחייו הציבוריים? גם אם סילבן אשם במצבם, האם אישתו וילדיו אשמים בכך? השכנים?
אבות אכלו בוסר ושיני בנים תקהיינה 133135
למקרה שלא שמת לב זה מה שאמרתי.
אני גם חושבת שזה היה יותר נכון מצידם (האומנים) לעשות את ההפגנה מול משרד האוצר.
אבל בשבילם זה היה פחות טוב , והרי ידוע שרוב האנשים דואגים לתחת שלהם עצמם.

וכן זה כן נספח הוא צריך לדעת שכל צעד והחלטה שיעשה תבוא לידי ביטוי בחייו האישים זאת המציאות של שר אוצר בארץ ישראל.
אמנים אכלו בוסר ושיני כולנו תקהנה 133137
אכן שמתי לב, אולם עדיין לא הבנתי את הצידוק. אשאל שוב: לא ברור לי מה הקשר בין חייו האישיים של אדם לחייו הציבוריים, והיכן בדיוק כתוב שהפגנות מול ביתו הפרטי של שר האוצר היא חלק מהדברים ששר אוצר מקבל יחד עם התפקיד? יתרה מזאת, למיטב הבנתי החוק בישראל מגביל את חופש ההפגנה ואוסר על הפגנה מול ביתו של אדם פרטי. לא ברור לי גם מדוע החלטות של שר האוצר צריכות לבוא לידי ביטוי בחייו האישיים של שר האוצר.

לענייננו, אצלי למשל, ההפגנה גרמה לתוצא ההפוך מזה שקיוו (כנראה) האמנים, והם יכלו לבחור בדרכים אחרות למחות ולקבל תשומת לב, שכן כאמנים יכלו לחשוב על לא מעט גימיקים אחרים שימשכו את עין התקשורת. דוגמאות? הפגנות הכוללות הופעות רעשניות מול משרד האוצר, או מחזות מעניינים, שיגרמו לפקידי האוצר להעדיף לצאת החוצה מאשר לעבוד.
שיני עדיין לא קהו 133160
הם עשו את כל מה שאמרת הם צרחו ועשו מחזה מעניין ( ע"ע ארון הקבורה) ובנוסף לכך עשו זאת מול ביתו של סילבן כדי לעורר גלים יותר חזקים.
מעטים הם אנשים (בלי שום יחס של זלזול) שהמעשה שהם עשו השפיע עליהם כמוך.
ולמה אני חושבת שזה צריך לבוא ליידי ביטוי בחייו האישיים? כי מה לעשות אנחנו עדיין לא מדינה עשירה ( אפילו אפשר להגיד שאנחנו מתקרבים לארגנטינה) וכל החלטה ששר אוצר עושה ( ובמדינה שלנו רוב ההחלטות הם קיצוץ ולא עלייה לצערי) פוגעת באנשים , בקבוצות מסויימות וכמו העובדה שבגלל שהילדים של האמנים יאכלו אוכל פחות טוב אם לאמא שלהם לא תהיה המוטיבציה של מירי אלוני וכמו שבדיוק ילדי ונשות/ בעלי האמנים לא אשמים בכך שסילבן החליט שיש דברים חשובים יותר כך גם ילדי ומשפחת שלום (של סילבן) לא אשמים אבל הם ישאו בתוצאות ויקבלו את האמת המרה .
נסי לשייף אותן 133164
נניח שאת, דניאל, שרת מגזיני האינטרנט, תחליטי לסגור את האייל הקורא לכל מי שגבוה מ 1.75 מטר. ואני, 1.81, אבוא להפגין מול ביתך הפרטי, ולא מול משרד מגזיני האינטרנט שבירושלים, ואשליך לך ארון מתים לחצר. זה נראה לך הגיוני? היית מקבלת את זה כחלק מתפקידך הציבורי? מה לגבי בעלך וילדייך?

אני עדיין לא מבין מה חטאם של בני משפחת שלום. השר שלום החליט לקצץ בתקציב האומנות לא כדי שיהיה לג'ודי אישתו יותר כסף לעשות פן או להנחות עוד תוכנית טלוויזיה. הוא החליט לקצץ בתקציב מתוך ראיית עולם ממלכתית כוללת כלשהי, שהוא חושב שהיא נכונה. זה יהיה לגיטימי בעיני להתווכח איתו במישור הממלכתי - מאמרים פובלציסטיים, הפגנות מול משרד האוצר, עצירת מופעים (כפי שאכן עושים האמנים), אבל כל זה במישור הממלכתי, לא הפרטי. כל אדם, גם הכי מפורסם ומשפיע, ראש ממשלה או בדרן, זכאי עדיין לחיים פרטיים.
בתהליך 133196
תשמע, ניסיתי להסביר את זה מקודם וכנראה שבאמת לא הבנת.

אז לפני שאני מסבירה את עצמי בקשר למה שכתבת ש"אם היית סוגרת את שרת האייל הקורא למי שגובהו ..." אז דבר ראשון לא היתי עושה דבר כזה אם אין לו הצדקה ההנחה הזאת מגוכחת מהתחלה אבל לא משנה.
ובאשר לפן של ג'ודילה שנינו יודעים שכסף מהצד של ג'ודי לא חסר אבל זה לא מעינייני אני מתכוונת לכסף שמגיע מהצד של סילבן למה שהוא לא יקצץ למשל במשכורת של השרים? הרי למה שיעשה כזה דבר לילדים שלו אין מה לאכול המשכורת שלו זעומה בלאו הכי והאומנים ידועים כאליטה הישראלית .

עכשיו בקשר למה שציינתי בהתחלה שלא הבנת אותי , אז כבר אמרתי בהודעה הקודמת וזאת לפניה אני לא מצדיקה את זה שהם עשו את ההפגנה מול ביתו של סילבן אני הצדקתי את יכולת התארגנותם ואת הדרך בה הם פעלו למען עצמם , בקשר לזה שהם פגעו בילדים שלו אני מוחה על כך בתוקף אני יודעת שאם אני היתי בין האומנים בחיים לא היתי עושה את זה מול הבית שלו ועל אחת כמה וכמה לא זורקת ארון קבורה אבל יש אנשים (ואני לא כועסת עליהם אני מנסה להבין את מצוקתם) שמוכנים לעשות את זה ושיהיה להם לבריאות רק שיהיה ברור
אני לא הצדקתי את זה שהם עשו לו את זה מול ביתו לאאאאא הצדקתי.
סליחה על אי ההבנה
בתהליך 133243
לרגע, לאחר שקראתי את המשפט הראשון, חששתי כי תארגני הפגנה אלימה מול ביתו של מר בילינסקי, יבדל"א, כדי שהוא סוף סוף יבין! אבל נתבדיתי.
חס וחלילה 133257
אין בי קומץ של אלימות.
שמץ 133261
לאלימות תמיד אחראי הקומץ 133274
לאלימות תמיד אחראי הקומץ 133280
ללוני תאומים:
יש אברהם לוי ויש משה דדש. אל תבלבל ביניהם.
ואת משטרו של כליל ז'ונג איל יש להפיל.
חס וחלילה 133289
אפילו לא קצת? אפילו לא טיפטיפה? בשביל היום הזה שבו הכל לא עובד בסדר, המחשב נתקע, ואז הבנק נסגר דקה לפני שהגעת, והכספומט בלע לך את הכרטיס, וחמישה אוטובוסים שטפו אותך במי גשמים? גם אז לא?
חס וחלילה 133335
עצבים אולי
אבל אלימות? לא..עדיין לא.
חס וחלילה 133336
הבנתי את הרמז.
חס וחלילה 133364
לא היה כאן שום רמז.
''עדיין''... 133504
כדברי גרושו מרקס:
"I never forget a face, but I'll make an exception in your case"
לא לא לא ניתן להפריע לשכן! 133662
לפי הכתבה הזו מהמהדורה המודפסת של "הארץ", זה שלושה שבועות שהוריהם של סרבני-גיוס מפגינים, מדי יום שישי אחה"צ, מול דירתו הפרטית של הפרקליט הצבאי הראשי, אלוף מנחם פינקלשטיין.
לא כתוב אם ההפגנה חוקית.

שאלה: אמנון זכרוני שמוזכר שם, הוא-הוא עוה"ד המפורסם?
לא לא לא ניתן להפריע לשכן! 133669
תלוי כמה הם, אני חושב שקבוצת אנשים עד גודל מסויים (50?) לא נחשבת כהפגנה, לא דורשת רשיון ואם אין בה הפרעה לסדר הציבורי לא ניתן למנוע אותה.
כן, הוא אותו אמנון זכרוני. 133681

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים