"יותר לערוץ 1 לשדר פרסומות" 135932
בקרוב בבית-המשפט הקרוב למקום מגוריכם: יוסי ממן נגד מדינת ישראל.
יוסי מימן 135939
(בהנחה שהתכוונת לבעלים של ערוץ 10).

האם ש לו קייס? כלומר, מה בדיוק יהיה כתב התביעה? האם החוזה איתו כלל סעיף "ערןץ 1 לא ישדר פרסומות"?

בכל מקרה, למרות שברור לי שהטלוויזיה הממלכתית נגועה בפוליטיקה, היא כנראה לא נגועה באופן ישיר מדי (אלא רק עקיף) בבעלי הממון (בינתיים). אני בהחלט מצר על ההחלטה הזו ומקווה שלא תתממש. אני מוכן לסבול תוכניות מעוטות רייטינג ואפילו ועד עובדים שתלטני כדי לקבל חדשות שאינן מושפעות, אני מקווה, משיקולים כלכליים.
יוסי מימן 135942
מה לגבי הפיכת "תנאי המגרש" לקשים בהרבה, יחסית למכרז שהוא נגש אליו?
יוסי מימן 135945
כלומר, מכירת פרסומות מסביב לתחזית *בתוך* מהדורת החדשות המרכזית לא הופכת את החדשות ל"מושפעות משיקולים כלכליים", מכירת זמן-אוויר *בתוך* משדר של חטיבת החדשות למפרסם גדול (דבר שלא יעלה על הדעת ולא יעבור את הרגולטור בערוצים המסחריים) לא הופכת את החדשות ל"מושפעות משיקולים כלכליים", מכירת זמן-אוויר מסביב למהדורת החדשות המרכזית למפרסמים "לא מסחריים" ומסחריים למהדרין לא הופכת את החדשות ל"מושפעות משיקולים כלכליים", אבל מודל כמו של רשת ב', שבו עיקר הפרסומת היא פרסומת מסחרית פרטית – זה מה שיהפוך את הטלוויזיה הממלכתית ל"נגועה באופן ישיר מדי בבעלי הממון" ואת "מבט" ל"מושפעת משיקולים כלכליים"? כך אתה רואה את רשת ב' ומשדרי-החדשות שלה?

לא קונה את זה.
תחזיר את הסחורה 135947
המ... כשאתה מציג את זה ככה, יש בזה משהו (משהו? הרבה!). כנראה שעניין הבעלות הפרטית משחק תפקיד מרכזי יותר.
אתה מתכוון למבט, מפ"ט? 135949
אני לא כל-כך רואה את "מבט" (כי מה אני, זקן בן מאה?), אבל למה אתה מתכוון ב"מכירת זמן-אוויר *בתוך* משדר של חטיבת החדשות למפרסם גדול"? יש באמצע מבט יצאה לתשדירי חסות, או מה?
אתה מתכוון למבט, מפ"ט? 135951
הלוואי "יציאה לתשדירי חסות" – גם בחדשות בערוץ 2 ובערוץ 10 יש הפסקת-פרסומות במהלך מהדורת החדשות, וכשמה כן היא: המהדורה נפסקת, מתחיל מקבץ הפרסומות, שבמהלכו לא מופיעים מגישי חברת החדשות (ולא נשמעים קולותיהם), לאחריו כמה קדימונים, ואז מתחדשת מהדורת החדשות. במשדר הבחירות של הערוץ הראשון, ב-‏28 בינואר, זה עבד אחרת: כחלק אינטגרלי מהמשדר, המנחה פנה אל מגישת‏1 הפרסומת של "מפעל הפיס", שהופיעה על המסך מולו כמו כל כתבי חטיבת החדשות לפניה, ניהל איתה שיחה קצרה (כמו עם הכתבים שהופיעו לפניה), ונתן לה להגיש את הפרסומת בהמשך ישיר.

1 או מגיש, אני לא זוכר בוודאות את הפרט הזה
תשאלו את דודו מערוץ 10 136101
מסתבר שגם בחדשות ערוץ 10 למדו את הטריק, והיום ניהלו שיחה ארוכה עם אחד, דודו חזן, המוכר גם כ"דודו מהום סנטר" על מוצרי-איטום. למען הסר ספק, חזן היה לבוש סרבל הנושא את שם החברה שהוא מפרסם, שהוזכר גם ע"י המגישה (רוני יובל). ההבדל, אני משער, הוא שבניגוד למפעל הפיס, "הום סנטר" לא שילמו אגורה תמורת הפרסומת הזו.
תשאלו את דודו מערוץ 10 136138
לא הייתי בונה על זה. הסכם בעל-פה על כמות מינימלית של פרסום בערוץ, למשל, הוא שווה ערך לכסף מכל בחינה שהיא.
תשאלו את דודו מערוץ 10 136145
לא ידוע לי על מסע פרסום של הום סנטר בימינו. על איזה פרסום אתה מדבר?
תשאלו את דודו מערוץ 10 136146
כאחד שלא רואה טלוויזיה (וגם אם היה רוצה, אינו יכול לקלוט ערוץ 10 משום שיש צורך בכבלים/לווין לשם כך), גם לי אין מושג על איזה מסע פרסום אני מדבר. מסע פרסום עתידי, ככל הנראה.
אם ערוץ 1 אז גם האייל יכול 136159
אם ערוץ 1 אז גם האייל יכול 136168
רוצים ראיון עם דודו מהום-סנטר!
(אפשר במסווה של מאמר על הטכנולוגיה בשירות האורבניזציה, או משהו).
What else is new 135940
טלעד, רשת וקשת עושות כבר שנים רוטציה בהגשת בג''צים נגד פרסומת מסחרית לסוגיה בתחנות הממלכתיות והממשלתיות, וגם החזית של תחנות הרדיו האזוריות נגד משהב''ט אינה חדשה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים