שתי הצעות לסדר 139204
1. הצעה לשינוי העומס הרגולטורי על הערוצים המסחריים: ההשקעה בהפקה מקורית לא תקבע בסכומים אבסולוטיים, אלא באחוזים מהכנסה (לא אחוזים מהרווחים כמובן - אחוזים מההכנסה, לפני ניכוי ההוצאות). כך ידרש ערוץ מבוסס יותר (=מוכר יותר פרסומות) להשקיע יותר בהפקות מקוריות, בעוד שערוצים מתחילים יזכו ל"אוויר לנשימה" בטרם הם נדרשים להשקיע הון בהפקות היקרות ביותר.

2. לבעיה הספציפית של ערוץ 10: אני עדיין מאמין שאחת הסיבות לאי-ההצלחה הוא המספר - שני כפתורים שונים על השלט, בניגוד לערוץ 1 וערוץ 2. למעשה, בראשית ימי הכבלים, חב' הכבלים רבו עם הערוצים הנ"ל והודיעו להם שלא יקבלו את המספרים 1 ו-‏2 בממירים. המספרים 11 ו-‏22 הגיעו לאחר פשרה. בדיעבד, היה זה מזלם הגדול של אותם ערוצים.

לדעתי, מצבו של ערוץ 10 ישתפר פלאות אם יקבל את מס' הערוץ 55 בממיר (5+5=10).

(למישהו יש את הטלפון של מימן?)
שתי הצעות לסדר 153692
1. וריאציה על ההצעה שלך, שנקראת "המלצות ועדת יצחקי" התקבלה הערב ע"י ועדת השרים לענייני חקיקה.
שתי הצעות לסדר 153703
א-נו. טוב לדעת שיש מישהו שמקשיב לי במדינה הזו.

ועכשיו, שמישהו יפנה למימן בקשר למספר "55". אני עדיין חושב שזה יכול להיות מספר המזל שלו, ולא בגלל שזה "פעמיים חמסה".
שתי הצעות לסדר 153709
למען האמת, זה לא שמימן מחליט על מספר וזה קורה. קודם הוא צריך לשכנע את הרגולטור שהמספר שהוא רוצה מגיע לו, ואז הרגולטור צריך ללחוץ על הכבלים והלוויין לתת לו את המספר.

נדמה לי שגיא רולניק טען שהצופים פיתחו נאמנות למספר 22 (באופן שמזכיר קצת את הנאמנות-לחולצות של אוהדי ספורט קבוצתי, הייתי אומר) והוא הציע (ברצינות?) ששני הערוצים המסחריים יחלקו את ה-‏22 ברוטציה ביניהם.
שתי הצעות לסדר 153720
כמובן שזו לא החלטה של מימן. אבל בתור התחלה, יש להבהיר לו שזה אינטרס (אדיר) שלו.

רעיון הנאמנות למספר נשמע לי מופרך; השיקול שאני מציג הוא *קלות* המספר, והמספרים 55 ו-‏22 קלים באותה מידה, להערכתי.

(קצת מזכיר את הקידומת 00, שנשארה בידי בזק בינ"ל במשך תקופה ארוכה עבור מי שלא טרח להרשם לחברה אחרת. ישנם הבדלים מהותיים, כמובן - בפרט, כאן השיקול אינו קלות אלא "האם הצרכן מודע לקיום אלטרנטיבה כלל", כמו גם העובדה שבמקרה של חיוג לחו"ל, ניתן היה לחלק אקראית בין כל החברות את אלו שלא נרשמו – אפשרות לא רלוונטית במקרה של מספר ערוץ).
האם פירוש הדבר הוא 153882
הגדלת ההוצאה של ערוץ2 להפקות מקור או רק הקטנה בהוצאה הנדרשת מערוץ 10? מישהו יודע?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים