חיפוש באמאזון 171114
א. כנסו לאתר הבית של אמאזון, http://www.amazon.com
ב. חפשו "aspect oriented". הגבילו את החיפוש לספרים.
ג. הספרים הראשונים הם אכן על הנושא הרלוונטי: תכנות מונחה אספקטים.
ד. מישהו מוכן להסביר לי מה עושים שם עוד כחמישים ספרים על פמיניזם, זנות ותעשיית המין?

(כן, אני יודע. אבל זה בכל זאת משעשע.)
חיפוש באמאזון 171220
מה זה "תכנות מונחה אספקטים"?
חיפוש באמאזון 171228
פרדיגמה חדשה (יחסית) המנסה להרחיב את הרעיון של תכנות מונחה עצמים, כדי לפתור בעיות מסוג tangled code (רצף של קוד המטפל בכמה בעיות נפרדות בו-זמנית) ו-code scattering (מצב בו הקוד המטפל בבעיה נתונה מפוזר על-פני מקומות שונים בפרוייקט). הרעיון הוא לתאר את הבעיות ה"מפוזרות" כ"אספקטים" (בפרט, "אספקטים לא-פונקציונליים", להביל מ"אספקטים פונקציונליים" שהם התפקידים הראשיים של המחלקות הקיימות). כל אספקט מתואר במחלקה משלו, ובנוסף יש קוד מיוחד המתאר היכן יש לשלב את האספקט ברצף הכללי של התוכנית.

אם זה נשמע מסובך, הנה דוגמה פשוטה (הדוגמה ה"קלאסית"): נניח שאתה רוצה לנהל log מתוך תוכנית. שורות של עדכון הלוג תופענה כעת בכל התוכנית, בכל מני מקומות בלתי-תלויים. אם נחשוב על ה-log כעל אספקט לא פונקציונלי, נוכל לתאר "איך נראה עדכון" במקום אחד, ולהוסיף הנחיות המתארות את "כל המקומות בהם צריך לעדכן את ה-log". ההנחיות יכולות להיות כלליות דיין כך שגם קוד שיתווסף בעתיד, יזכה לכך שישובצו בו עדכוני-log באופן אוטומטי.

למידע נוסף, תשאל את Google על Aspect Oriented Programming או על AspectJ, שהיא השפה המוכרת ביותר כיום מבין השפות הרבות שצצו לאחרונה עם תמיכה ב-AOP.
חיפוש באמאזון 171376
עוד משהו:

א. כנסו לפה: http://www.amazon.com/exec/obidos/registry/38S7SPASI...
ב. יש לכם עד ה-‏15 לדצמבר.

(דובי, עני)

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים