מניעת הצקות טלפוניות 179355
לדואר זבל אלקטרוני כבר התרגלתי: אני מקבל מעל 300 הודעות spam ביום ממוצע. כשני-שליש מהן נמחקות אוטומטית ע"י הפילטרים שלי; השאר הן עובדת-חיים.

שיחות טלפון לא מוזמנות, לעומת זאת, הן משהו שמעולם לא הסכמתי לקבל. הצלחתי להקטין את התופעה לאפס ע"י:

א. הגדרת המספר שלי (בבית) כחסוי.
ב. המנעות מוחלטת ממסירת המספר לגורמים זרים (כולל בחתימה על שוברי אשראי, וכו'). כשאין ברירה, משאירים מספר סלולרי: חב' טלמרקטינג נמנעות (בינתיים) מלהתקשר לסלולריים, משיקולי עלות.

כשעברתי דירה (לפני כשנתיים) מספר הטלפון החדש שקיבלתי היה, לבקשתי, חסוי, אלא שעדיין קיבלתי שיחות מכירות. בירור קצר העלה שהמספר היה בשימוש ע"י אחרים לפני שקיבלתי אותו אני, ולכן הופיע במאגרי מידע שונים. למטלפנים באמת שלא היה אכפת אם מהצד השני של הקו עונה מר לוי או מר כהן. קצת התעקשות מול בזק, וקיבלתי מספר שלא היה בשימוש מספר שנים, מה שפתר את הבעיה.
מניעת הצקות טלפוניות 179468
משונה, לי יש את אותה כתובת אלקטרונית כבר כמה שנים טובות ודואר הזבל שאני מקבל הוא בסדר גודל של 3-4 הודעות לשבוע. בפרט, רוב ההודעות הלא רצויות הן תוצאה של השארת הכתובת באתרים מסויימים (עיתונים מקוונים, חנויות וירטואליות, תוכנות להורדה וכד') ועד היום בקשה להסיר את שמי מרשימת התפוצה שלהם נענתה באופן מידי, למעט מקרה אחד (DBook) שנדרשה גם שיחת טלפון נזעמת כדי להפסיק את השרות הלא רצוי.
מה שנשאר זה הצעות לעזור לאלמנתו של מובוטו ססה ססקו להבריח את הונו העצום דרך חשבון הבנק שלי למקלט מס באיי קיימן והודעות בפורטוגזית אחת לחודש שאין לי מושג מה כתוב בהן.

לגבי הטרדות טלפוניות, עד היום לא היה לי מספר טלפון על שמי. התוצאה היא כמובן שיחות אל בעל הבית ושיחות שבהן המספר הוגרל אקראית ולמטלפן אין מושג לאן הוא הגיע. את שיחות הטלמרקטינג (פעם - פעמיים בחודש, בד"כ הודעה מוקלטת) אני טורק מיד.
עם הסקרים (צרכנות ועמדות פוליטיות, מדיניות או חברתיות) אני משתף פעולה. יש לי רושם שלדעות המובעות בסקר דעת קהל מסוג זה (אחד מתוך מאות בודדות של אנשים) יש השפעה יותר גדולה מאשר השתתפות בבחירות, מה גם שיש אפשרות למחות על פרסומות מעצבנות או על מוצרים גרועים, ואת זה אי אפשר לעשות בקלפי.
מניעת הצקות טלפוניות 179485
הנקודה היא שאל תא-הדואר שלי מגיעות הודעות שנשלחו אל כ-‏10 כתובות דואל שונות (הכתובת האישית שלי, 3 או 4 כתובות באייל שאני מהווה גיבוי עבורן, 2-3 כתובות טכניוניות, ועוד). חלק מהכתובות האמורות מתנוססות בגאון באתרי אינטרנט רבים וטובים (האייל, אתר הבית שלי, Slashdot ועוד). התוצאה הבלתי-נמנעת היא כמות מחליאה של spam.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים