לכמה מהעגונות זה מפריע? 194476
עלתה פה השאלה על שינוי החוק כדי שאשה תוכל להתגרש ללא הסכמה מבעלה. אבל שאלה מעניינת אחרת היא: לכמה מהעגונות (כיום) זה יעזור? הרי מי שהיא דתיה, אישור "חוקי" להתגרש מבעלה, בגירושים שאינם דתיים ואינם מוכרים ע"י הרבנות, לא יעזור לה; ובפרט היא לא תנשא למישהו אחר. זאת, להבדיל מעגונה חילונית, שיכולה להשאיר את בעלה להנמק בכלא ולחיות עם אחר כידוע-בציבור.
לכמה מהעגונות זה מפריע? 194478
השאלה היא האם אין זכויות סוציאליות שאותה החילונית לא תקבל בגלל שהיא עם ידוע בציבור. דהיינו, שאלה: איזה זכויות סוציאליות מותנת רק בכך שאתה נשוי, לעומת איזה זכויות סוציאליות מושגות רק בייחד עם בן הזוג, דהיינו אתה צריך לשתף פעולה עם מי שאתה נשוי לו, ובכך אישה לא יכולה להיות נשואה לבעל סורר בכלא וליהנות מכל הזכויות עם הידוע בציבור.
הכסף לא יענה את הכל 195548
גם למישור הסמלי יש משמעות. גם עצם הידיעה שיש מישהו שלא מסכים לתת לך ללכת, חרף העובדה שהזוגיות שלכם אינה קיימת עוד, היא מתסכלת ומכאיבה. להרבה אנשים יש צורך לסגור מעגלים, וחלק מהם קשורים בניתוק קשרים שנוצרו - כך שמתן מלוא הזכויות הסוציאליות לידועים בציבור אינו עונה על כל הבעיות שמעוררת הסיטואציה.
הכסף לא יענה את הכל 195588
זה כמו הטענה של דובי ושל כליל - למה אתם (הממסד הדתי או ההלכה) קובעים עבורי את הזהות הדתית שלי ומחליטים עבורי שאני יהודי? למה שמישהו שאני לא מעונין להיות איתו יקבע עבורי אם להיות נשוי או לא בלי שאני יכול לעשות משהו בנידון?
זה המדינה - לא הממסד הדתי 201813
המדינה היא זאת שמשדלת אותך להתחתן - לא הממסד הדתי. השירותים הטובים של הממסד הדתי ידועים ואתה יכול לקנות אותם או לא. יש גם ספקי שירותים אחרים שמספקים סחורה מזוייפת (פרגוואי, קפריסין, עו"ד, ידועים בציבור).

אם המדינה המושחתת מתנה מתן שירותים מסויימים (שהיא לא היתה אמורה לספק מלכתחילה) בכך שתקנה שירות מאחד מספקי השירותים הללו אז תשנה את המדינה.

מדינה מתוקנת אינה מתעניינת במעמדו האישי של אדם. לכן זה נקרא מעמד אישי!!!! ומעמדי האישי הוא ענייני ולא עניינך!!!
זה המדינה - לא הממסד הדתי 202000
אתה מודע לזה שאין מדינה בעולם שאינה מקיימת רישום של נישואין, כן? להגיד שמה שאתה מתאר הוא התנהגות של "מדינה מתוקנת", משמעו שכל המדינות בעולם "מקולקלות".
זה המדינה - לא הממסד הדתי 202028
יפה דיברת. הבה נתחיל בתיקון אצלינו. וכולם יראו וילמדו מאיתנו.

זה לא מטרת הציונות להיות אור לגויים?
זה המדינה - לא הממסד הדתי 202031
''המדינה היא זאת שמשדלת אותך להתחתן - לא הממסד הדתי.''

- סבורני שבמגזר המוגדר ''דתי'' - זה נדיר מאוד למצוא זוגות החיים ביחד ללא נישואין, ובזה המוגדר ''חרדי'' - עוד יותר נדיר.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים