עצוב מאוד 206616
יש לבטל את נוהל המעצר המנהלי לאלתר. קצת יותר מדי ''רפובליקת בננות'' לטעמי.
עצוב מאוד 206620
אני בטוח שניצה תשמח לפעול אתך יחד למען זכויות האדם במדינה.
עצוב מאוד 206621
לא בטוח. כמה פלסטינים ישחרר ביטול כזה לרחוב?
עצוב מאוד 206629
בהחלט ויפה שעה אחת קודם.
עצם הרעיון שניתן לאסור אדם על סמך מידע חסוי שהוא עצמו לא יכול לראות ולהתגונן נגדו לזמן בלתי מוגבל וללא משפט הוא פשוט מזעזע, לא מוסרי ולא מתקבל על הדעת בחברה דמוקרטית.
עצוב מאוד 206640
מעניין אם נעם פדרמן שותף לדעתך כשמדובר על עצירים פלשתינאיים.
עצוב מאוד 206643
אני דווקא בעד להחיל אותו על אלה וגם על אלה.
ואני דווקא חושב 206952
שמותר, הגיוני וצריך להחיל כללים שונים על "אחים" בפוטנציה לעומת "אוייבים" בפוטנציה.
לכן, איני רואה פסול בהשארת המוסד של 'מעצר מנהלי' כלפי מי שחשוד בעבירות בטחוניות *נגד המדינה* (להבדיל מעבירות "בטחוניות" שאינן נגד המדינה, כדוגמת פדרמן).
יפה הנפש (רובם מהסמול) יכנו זאת 'גזענות', אבל באמת שלא לא צריך להתרגש מכך כלל, משום שהם מכנים 'גזען' גם מי שמעדיף גבינה שוויצרית על פני גבינה בולגרית...
ואני דווקא חושב 206954
ווענונו מן הסתם הוא רק אוייב בפוטנציה. ומה לגבי קלמן כצנלסון חבר באירגון "ברית הביריונים" ומחברו של הספר המהולל "המהפכה האשכנזית"?
גם בקרב ''אחים'' יש מטורפים, גזענים ומזיקים 206958
אבל, בניגוד ל"אוייבים", הם מנהלים מאבק *פנימי* על דמותה/צביונה של המדינה. לכן, גם בהם יש לנהוג בשוויון (בהקשר הבטחוני), עם כל ההתנגדות לדעתם.
שאלה שאינה פשוטה וברורה תמיד היא שאלת הגבול שבין 'מאבק פנימי' ובין מאבק נגד 'קיומה המדינה'. אבל הקושי הזה לא צריך לפגוע בחיוניותה של ההבחנה (בהקשר הבטחוני) שבין 'אוייבים' ובין 'אחים'.
גם בקרב ''אחים'' יש מטורפים, גזענים ומזיקים 206960
המילה ''פנימי'' פה היא תמצית הקפיצה הלוגית שמונעת כנראה דיאלוג בינינו. לשיטתי גם חד''ש מנהלת מאבק פנימי על ציביונה של המדינה (שאינני מסכים עימו)
וכך גם מפלגת הפועלים הזרים שקום תקום בעתיד (אזרחות הם כבר מתחילים לקבל) תייצג מאבק פנימי.
עצוב מאוד 206644
יכול להיות שאני סתם מוציא את דיבתך רעה מחוסר זיכרון, אבל לא היית אתה זה שבדיון על האנרכיסטים טען שבפנייתם למוסדות המדינה, אין זה משנה אם הם תומכים בביטולם? נראה לי שיש גזירה שווה במקרה זה.
טל''ח 206667
אני *מקוה* שלא אמרתי דבר כזה, אבל מפאת ריבוי אישיויות ומיעוט תאי זכרון אולי אתה צודק. בלי להביע דעה בעניין המעצר המנהלי (כדי שלא אצטרך לגמגם שוב בעוד זמן מה) בד"כ אני בעד שיטת "יתנו - יקבלו..." ומי שמוותר על יישום עיקרון על אחרים אינו זכאי ליהנות מאותו עיקרון. בטח אפשר למצוא הרבה חורים בגישה הזאת שמזכירה קצת יותר מדי את "עין תחת עין". אני בכוננות ספיגה.
טל''ח 206689
צא מכוננות הספיגה, אני לא מנסה לתפוס אותך (טוב נו אולי קצת...).
בכל מקרה, יכול להיות שבאמת טעיתי בבן-אדם.
טל''ח 206738
אולי זכרת את תגובה 186862 של אביב כאילו נכתבה על ידי. באותו דיון הסתפקתי בכמה אמירות לקוניות, וב תגובה 187178 שעסקה יותר בתגובות לארוע מאשר בארוע עצמו (אבל עשתה את זה באובססיביות ראויה לציון).
טל''ח 206742
לא זכרתי תגובה ספיציפית (דווקא את זו של אביב כן, אך גם זכרתי כי נכתבה על ידו), משום מה היה נדמה לי כי היית שותף להלך הרוח הזה (שאני נמנע מלחוות את דעתי עליו, שכן זו עוד לא גובשה)
עצוב מאוד 206678
אותי זה בכלל לא מעניין מה נעם פדרמן חושב בנושא הזה. אני כמובן מתנגד למעצרים מנהליים בלי קשר לזהות העצור.
עצוב מאוד 206679
ואותי זה מאוד מעניין מה יש לו להגיד, אבל אני עדיין חושב שלא צריך להחזיק אותו במעצר מנהלי, בלי קשר לדעות שלו. פשרה הולמת?
עצוב מאוד 206724
שיהיה.
זה בכלל לא מעניין אותי 206680
מה חושב פדרמן על שחרור עצירים מנהליים פלסטינים. צריך לבטל נוהל פסול זה גם ביחס ליהודים וגם ביחס לערבים.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים