''מלחמת אחים'' 216171
הנה מכתב שנשלח הבוקר ע"י "נשים בירוק" לרון נחמן, ראש עיריית אריאל, עם העתקים למערכות העיתונים. בד"כ אנו מתעלמים מקומוניקטים מסוג זה, אולם זה הצליח לשעשע אותי:

-----
לכבוד רון נחמן
ראש עיריית אריאל

הנדון: תתנצל!

בשל העבודה הרבה שהוטלה עלינו בימים האחרונים במאבק על הצלת ארץ ישראל, אני מתפנה רק עכשיו להגיב על מכתבך, השערורייתי, ששלחת לראש הממשלה, לאחר שזה נפגש עם הנשיא בוש. במכתב אתה מודה לשרון על "נחישותו לראות בגוש אריאל חלק בלתי נפרד מישראל"- למרות שידעת שבאותה פגישה שרון מסר לבוש את תוכניתו הזדונית לחורבן יישובי גוש קטיף וישובים נוספים בצפון השומרון, ועקירה וגרוש עשרות אלפי יהודים מבתיהם.

ברור לכל שנפלת בפח תכסיסי שרון של "הפרד ומשול" בין אחים. ראוי שהיום תתנצל פומבית בפני אחיך מגוש קטיף וצפון השומרון, אותם היית מוכן להקריב תמורת הבטחות השווא של ראש הממשלה, בעוד שבאמתחתו תוכנית לחזרה לגבולות 67' (כולל עקירת אריאל). הרי, גם אם היה ממש בהבטחת ראש הממשלה לעתיד אריאל, לא יעלה על הדעת לסחור בגורל אחיך ובעתיד חבלי ארץ ישראל.

רק עמידת אחים איתנה, בצוותא, תיתן עוצמה לעמידתנו כנגד כל האויבים - מבית ומחוץ. לשם כך אנו זקוקים למנהיגים בעלי אומץ ושאר רוח – ולא מתרפסים, חדלי אישים.

נדיה מטר, יו"ר 'נשים בירוק'
-----
מה משעשע כאן ? 216176
מה משעשע כאן ? 216181
אני אסתפק בשאלה: מדוע לדעתך לא פורסם המכתב בטרם המשאל?
אם להאמין לגברת מטר 216182
''בשל העבודה הרבה שהוטלה עלינו בימים האחרונים במאבק על הצלת ארץ ישראל.''
מה משעשע כאן ? 216184
האמת היא שלא חשבתי על כך. זה אמנם מוסבר בתחילת המכתב, אבל ייתכן שהיו גם שיקולים אחרים, אולי התחשבות בסיכוי לנצח במשאל, כשברגעים קריטיים מכבסים את הכביסה המלוכלכת בחוץ. אבל גם כך, אין זה משעשע אותי.
מה משעשע כאן ? 216187
חשבתי שהתכוונת למשפט ''רק עמידת אחים איתנה, בצוותא, תיתן עוצמה לעמידתנו כנגד כל האויבים - מבית ומחוץ''
מה משעשע כאן ? 216188
גם. בכלל, השימוש של המתנחלים במונח ''אחים'' הוא מצחיק לפעמים. כך למשל הם מאיימים ב''מלחמת אחים'' אם יעשה ניסיון לפנות התנחלויות. כפי שכבר אמרתי בעבר, מי שירים יד על חייל, שלא יקרא לעצמו אח שלי.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים