לא זו הדרך. 223459
אם יעביר שרון את תוכנית ההתנתקות לאחר פיטורי השרים, ויוביל לפינוי ישובים (עם המערך כחלק מהקואליציה או כמוחאי-כף מספסלי האופוזיציה), התוצאה תהיה איומה ולא רצויה.

מרגע שהפסיד במשאל מתפקדי הליכוד, אין לגיטימיות לדרכו הנוכחית של שרון. היה עליו להתפטר וללכת, במהירות האפשרית, למערכת בחירות חדשה, שבה היה מצהיר במפורש כי אם ישוב להיות ראש הממשלה, יפעל להתנתקות מעזה. כדור הבדולח שלי בתיקון אבל נדמה לי שיש יסוד סביר לאמונה שבמערכת בחירות שכזו, שרון היה מנצח; הוא היה סוחף קולות מהימין המתון, מהמרכז, וגם לא מעט קולות מהשמאל. לאחר נצחון מסוג זה, איש לא יכול היה להציג את תוכנית ההתנתקות כמשהו שהושג בשקר ובכחש. כתם המיצ'ובישי המטופשת ירדוף אחר הסכמי אוסלו עוד שנים רבות; לתוכנית כמו תוכנית ההתנתקות, שיש לה, כפי הנראה, תמיכה רחבה מאוד בעם, מגיעה כניסה בדלת הקדמית, ולא מהחלון; לא קבלה באופן שלעולם לא יוכר כלגיטימי על-ידי חלק ניכר מהעם (ובכלל זה רבים מהתומכים בתוכנית).
לא זו הדרך. 223466
אתה צודק בהחלט, וחסכת לי כתיבת הודעה דומה.
לא זו הדרך. 223473
הוצאת לי את המילים מהפה (ועכשיו אתם כבר שניים).
לא זו הדרך. 223761
שרון היה צריך לקבל את החלטת מתפקדי הליכוד. אם מצפונו לא מתיר לו זאת, אז אני מצטרפת לקריאתך שיילך לבחירות חדשות. אני מקווה שעקירת היישובים לא היתה מקבלת רוב בעם גם כך. אם שרון רוצה לשמור על כבודו ועל אמון העם בו, אלו שתי האופציות היחידות שעומדות בפניו.

השאלה הגדולה היא למה הוא לא רואה את הדבר הפשוט הזה? משהו מתקלקל אצל אלו נמצאים למעלה מבחינת ראיית המציאות שלהם. כנראה שמה שרואים מכאן, כבר לא יכולים לראות משם, והעוורון הזה אינו רק בהתנהגות הפוליטית התקינה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים