היעדרויות אחרות 23185
איך מתייחס הטכניון להיעדרויות אחרות שנכפות על הסטודנט/ית: מחלה, מאסר, מעצר, לידה?
היעדרויות אחרות 23189
כל מקרה לגופו. אני לפחות לא נתקלתי בספר הנחיות.

לגבי מועדי ג', ידוע לי לפחות על מקרה אחד בו קיבל סטודנט מועד ג' עקב מחלה. עם זאת, באותו מקרה היו מילואימניקים שקיבלו מועד ג', כך שלא נכתב מבחן במיוחד עבורו.

אישית, נתקלתי רק במקרה הראשון: מחלה, ובמקרים מסוג שלא ציינת - אבל. ה"טיפול", מבחינתי האישית, הוא ממש במו במילואים.

אה, כן - היה גם מקרה מיוחד של אבל. מרצה שעבדתי עימה הראתה לי מכתב מסטודנט, שמבקש מועד נוסף היות ומועד הבחינה "נופל" על יום השלושים (גילוי המצבה) לקרוב משפחה שנפטר. אעפס, המכתב נכתב, נחתם והגיע למרצה יותר מ-‏30 יום (בערך 40 יום, למעשה) לפני תאריך הבחינה הנדון. כלומר, אותו סטודנט "ניבא" את מקרה המוות לפחות 10 ימים מראש.

(לכל התוהים - המרצה החליטה שלא להתעמת איתו ואישרה לו להשתתף במועד ג' עם אנשי מילואים).
היעדרויות אחרות 23192
אם כך, מדוע במילואים לא "כל מקרה לגופו"? אולי כדאי גם לבדוק אם הסטודנט/ית לא יזמ/ה את הזימון למילואים, או למצער - לא פעל/ה במרץ באמצעות הולת"ם? לא נראה לי שהמוסד האקדמי צריך לייחד את ההיעדרות מפאת שירות מילואים מהיעדרויות כפויות אחרות.

ובקשר למקרה שהזכרת (מה שמעלה שאלה נוספת - התייחסות למועדים דתיים/עדתיים של הנבחן שאינם ימי חופשה במוסד האקדמי), האם לא עלה בדעתה של המרצה לדווח למנוח-לעתיד על הפרשה? :-)
היעדרויות אחרות 23204
תדירות המקרים. הפסד מבחנים בגלל מילואים - כל סמסטר, והרבה. הפסד מבחנים בגלל מחלה, וכו' - נתקלתי עד כה במקרים בודדים בלבד. יתכן, אגב, ש*יש* מדיניות רשמית בנוגע להעדרויות האחרות. אני פשוט לא מכיר אותה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים