סטודנט במיל- המחיר 23198
בתור סטודנט אני מסיים סמסטר רביעי בעוד כחודש וחצי, ובעוד כשבועיים אני יוצא לשרות מילואים של 3 שבועות.
מתוך 4 סמסטרים עד כה, 3 סיימתי בשרות מילואים. אני לא קצין, ואינני משרת ביחידה מובחרת במיוחד, סתם חייל ביחידת שריון. המזל המחורבן שלי זה כל הסיפור.
בסמסטר הראשון שלי באוניברסיטה, קיבלתי 3 מועדי ג'. שלושתם היו באותו שבוע, באמצע הסמסטר הבא אחר כך, נכשלתי במקצוע, ויצאתי עם ציונים נמוכים בשאר המקצועות.
בסמסטר ה-‏3 הייתי באימון בשבוע האחרון של הסמסטר, הפסדתי מועד א' אחד, סיימתי "בשן ועין" את המקצוע ההוא.
אני כבר יכול להעריך איך יראו ציוניי אחרי הסמסטר הנוכחי.
כשאני מסתכל על מאמצי נציגי הסטודנטים ומאבקם, אני חושב שבעצם הם מנסים להשיג את כל מה שאנחנו כבר מקבלים כסטודנטים. אף אחד כמובן לא מעיז לדרוש הקלה ברמת הבחינות. ומדוע לא בעצם? כשאני מפסיד בין 6 ל 8 הרצאות במקצוע, כשאני אינני נוכח במועד א' שבד"כ יותר קל ממועדי ב' ומועדי ג' שכבר צוינו במאמר כל הבעיות שבהם. מדוע שלא יוכרז על הקלה או לחלופין להעלות את אחוז העבודות מתוך כלל הציון?
אני לא מצפה מהאקדמיה ליזום דבר שכזה. האקדמיה שמרנית, ושבוייה בקונספציות. אני חושב שהסטודנטים צריכים להעיז ולהגיד את האמת- המילואים פוגעים פגיעה קשה ברמת הסטודנט, ולא מועד ג' הוא שיושיע, ויתן לי כסטודנט להיות ברמת ציונים והישגים (שאין מה לעשות, היא חלק מהעניין) כמו מקבילי הפטורים מעול המילואים.
סטודנט במיל- המחיר 23217
אשר להורדת רמת המבחנים, העלאת אחוז שיעורי הבית מכלל הציון, וכדומה - כפי שאמר מישהו אחר כאן, לא יתכן שיקבלו מהנדס פחות-כשיר לעבודה, רק בגלל שהיה לו שירות מילואים. זה לא פתרון - זה פתח לאסונות מכביה. אין מדובר באקדמיה שמרנית - מדובר באקדמיה המרגישה אחריות כלפי החברה אליה היא ''משחררת'' את הסטודנטים, ולא רק אל הסטודנטים עצמם.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים