דם ואש ותמרות עשן 282319
יואל מרקוס ב"הארץ" של היום, על "האינתיפאדה השלישית" (של המתנחלים):
"אם האינתיפאדה הפנימית תנצח, מדינת ישראל במתכונתה הדמוקרטית לא תתקיים. כישלון ביצוע ההתנתקות פירושו שישראל רוצה להמשיך בכיבוש. לא זו בלבד שאמריקה תחזור בה מכל מחויבותיה בנוגע לזכותנו על גושי היישובים בגדה ואי-מימוש זכות השיבה, אלא שהעולם כולו יצדיק את אינתיפאדה מס' 4, מלחמת חורמה של הפלשתינאים שתפרוץ ללא ספק נגד ישראל. אם האינתיפאדה הפנימית תנצח, שום יורש של שרון לא יוכל לאחות את השברים. בהיסטוריה הצבאית של שרון, שלא חסרו בה משגים, אין שום מקרה שבו הוא נסוג בקרב. בגרוע שבמצבים הוא דהר קדימה. אין זה מקרה שהוא לא אהב את אמירתו התבוסתנית של בוגי יעלון שההתנתקות תיתן רוח גבית לטרור. המציאות הוכיחה את ההיפך.

רוב הציבור במדינה הוא פסיווי, לא שונא במיוחד את המתנחלים. רבים אפילו מבינים אותם. אך ברגע שיתחילו לשתק את המדינה וינקטו אלימות, הכל ישתנה. משחק הפרימדונות האגואיסטי של הפוליטיקאים במצב הקריטי שאנו נתונים בו הוא שערורייתי. השלטון נדרש בעת הזאת לאחד שורות ולטפל במתקוממים כמו בפצצות מתקתקות. זהו משחק באש שהפסד בו הוא סופה של המדינה."
די מדהים אותי איך בעיני חלק מהאנשים בישראל ההתנתקות הפכה להיות דבר מה שאם נעז פתאום להחליט שאנחנו לא מבצעים תפרוץ ("ללא ספק") נגד ישראל מלחמת חרמה של הפלסטינאים שתהיה "מוצדקת" ותשמיד את מדינת ישראל. די מזכיר לי את תרחישי הבלהה שקישקשו עליהם אחרי שפוצצו את השייח יאסין.
דם ואש ותמרות עשן 282383
ניתן לומר על יואל מרכוס שהוא ''בדלן''.
דם ואש ותמרות עשן 282391
הב' נמצאת במרחק קטן של שני מקשים מהז'
כנראה שיש לך אצבעות עבות במיוחד
זדלן? 282649
זבלן 282652

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים