אימפוטנציה 294438
משגעת אותי האימפוטנציה של גורמי אכיפת החוק בהקשר זה. מה בדיוק הבעיה להוציא צווי הריסה לכל אותם גדרות ומבנים לא חוקיים?

ובאשר לרכבי השטח, כבר אמרתי בעבר: יש להעביר חוק לפיו מקרים של עבירה ברורה ומכוונת על החוק, שאין שום סיכוי שנעשתה בהיסח הדעת, תוביל להחרמה (מוחלטת, לא זמנית) של הרכב. חציה ברמזור אדום עשויה להעשות בטעות (קרה גם לי), אבל כניסה לחוף עם רכב 4X4? הרי זהו זלזול בחוק בראש חוצות. לאחר חקיקה מתאימה, שולחים פקחים לחופים ותוך יומיים מכסים את עלות השכר של אותם פקחים למשך שנה-שנתיים (על-ידי החרמה ומכירה של הרכבים האמורים). כך גם לגבי, למשל, נסיעה עם טרקטורונים על כביש, למרות שכאן קשה יותר לתפוס את העבריינים. וכמובן, נסיעה ללא רשיון, או בזמן פסילה עונים גם הם על ההגדרה, וצריכים להוביל להחרמה מיידית ומלאה של הרכב. (רכב חברה? שייתחשבן העובד העבריין עם המעסיק. אבא שיטען כי הילד גנב לו את הרכב? יחליט האב אם הוא מעדיף שהרכב יוחרם או שבנו יועמד לדין על גניבה).
אימפוטנציה 294477
אני לגמרי איתך.

פעם השתעשעתי במחשבה לייסד "מיליציה אזרחית" חצי-מאורגנת שתיקח את החוק לידיים נוכח אימפוטנציית הרשויות. אפילו מצאתי שם בשבילה: "הייקים החדשים". מכונית חונה על המדרכה וחוסמת את המעבר לכולם? ייקה חדש שעובר במקום ידאג להשאיר שריטה נאה על הדלת. ג'יפ חונה על קו המים? ייקה חדש אחר יניח מסמר מתחת לצמיג ‏1. בשביל להעצים את האפקט ולקשור סיבה עם תוצאה (עבור המתקשים לזהות צירופי מקרים), חשבתי גם על סטיקר חתרני שיודבק על שמשת הרכב, ויבהיר למה נעשה מה שנעשה.

אבל אני אזרח שומר-חוק, ולכן המחשבה נשארה מחשבה...
____________
1 אני יודע שמסמר בחול הוא לא אפקטיבי, אבל הרעיון ברור
אימפוטנציה 294482
1 הרבה חול באגזוז יכול בטח לעשות פלאים. אפילו אדי מרפי יודע.

אבל גם אני אזרח שומר-חוק, ולכן המחשבה נשארה מחשבה...
אימפוטנציה 294485
לי יש בעיה עם מכוניות שחונות על מדרכות. אם אפשר לעבור, זה לא ממש מפריע לי עצם החניה על המדרכה, אבל עכשיו כשלפעמים אני עם עגלת תינוק, זה כבר ממש מרגיז.
כשאני רץ ומכונית חוסמת לי את המדרכה כך שלא ניתן לעבור, אני פשוט רץ עליה (בתנאי שזה לא רכב שטח).
416244
את זה הייתי רוצה לראות.
אימפוטנציה 294722
אם כבר בקו המחשבה של פעולות אקטיביות, חשבתי על טיול חופים, בו כל המשתתפים יצויידו בשלושה ליטר מים, כובע, קרם שיזוף וקאטר לסילוק מכשולים לא חוקיים בדרך...
אפרופו מבנים לא חוקיים – נתקלת כבר בקיוסק הקטן שצץ לו בחוף אשדוד? http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArt.jhtml?it... http://www.ashdodnews.co.il/news_p2.asp?page_id=106&...
אימפוטנציה 294756
בדרך-כלל אני מתנגד ללקיחת החוק לידיים, אבל לאור האימפוטנציה האמורה של רשויות החוק, הייתי שוקל ברצינות להצטרף לטיול ''סובב כינרת על קאטר'' מהסוג שאותו אתה מתאר.
אימפוטנציה 294767
אם הגדרות מוצבות שם בניגוד לחוק, האם זה לא חוקי לחתוך אותן?
אימפוטנציה 294770
זו ממש הדגמה מעשית של ''לקחת את החוק בידיים'' (וזו גם אולי הסיבה שזה עלול להיות לא חוקי לחתוך אותן בעצמך).
אימפוטנציה 294780
מישהו גם יכול להיכנס לשטח הפרטי שלי, לגדר חלק ממנו, ולמנוע ממני גישה לחלק הזה. לפי אותו עיקרון - האם אסור לי לעשות מאומה, למעט קריאה למשטרה? או שאולי מותר לי לחתוך את הגדר, פשוט כי היא לא חוקית מלכתחילה?
אימפוטנציה 294782
אני לא בטוח שעל השטח הפרטי שלך ועל שטח ציבורי חלים אותם כללים במקרה הזה, אבל בכל מקרה אני לא שוטר או עורך דין. איפה היפאני כשצריך אותו?
אימפוטנציה 294841
הייתה תוכנית של מיקי רוזנטל שעסקה בנושא הזה.
אני ממליץ להוסיף לציוד גם אלת ביסבול, רק בשביל ההרתעה.
אימפוטנציה 294842
אם אני מוצא חמור מת באמצע הכביש, אסור לי להזיז אותו משם?
אימפוטנציה 295144
אני לא כל כך בקי בשטח של חוקי מקרקעין ומה שזכרתי כבר הצלחתי לשכוח. היתה לי פרשה אחת שהתרכזה סביב משפחה יפואית שהשתלטה על נכסים פרטיים ועירוניים ביפו במשך זמן ארוך. אנחנו הגענו אליהם דרך עבירות סמים ואלימות וכשהתחלנו לחפור הסתבר שכבר שנים הם פולשים למקומות רבים בידיעת העירייה והמשטרה המקומית ואף אחד לא חשב לעשות עם זה כלום. היום, עד כמה שידוע לי, האחים המרובים של משפחת א.ז. יכולים לפלוש מקסימום לחצר של כלא איילון.
אבל למה ללכת רחוק?
לפני כשנתיים פלשו ערבים תושבי שטחים לנכס של אבי הנמצא צפונית לרצועת עזה. לאחר כשנתיים של סחבת משפטית, הוציא בית המשפט צו פינוי לאותם אנשים יקרים.
הצו נמסר לאותם פולשים שלמרבה ההפתעה התעלמו ממנו באלגנטיות של קרנף בעונת הרבייה.
אבי הגיע עם הצו לתחנת המשטרה המקומית שם הסבירו לו שלא מופיעה בצו המילה 'לאלתר' ולכן הם לא יכולים לבצע זאת (למותר לציין שאין בצו שום התייחסות לגבי הגבלת זמן כלשהי).
לאחר בזבוז זמן נוסף חזר אבי היקר אל תחנת המשטרה ובידו צו פינוי המכיל את מילת הקסם. הפעם, הסביר לו המפקד, כי לא מצוין בצו שעל המשטרה לבצע את הפינוי.
בעוד אבי תוהה אם בית המשפט התכוון כי עליו לשכור מספר בריונים שיבצעו את הפינוי, אני המלצתי לו לתבוע את המשטרה.

יש גם חבר מרכז ליכוד ידוע שנהג להתארח ביחידה בשל נטייתו לנכס לעצמו שטחים ציבוריים להשלמת הכנסה. בכל פעם שאני שומע את ההתנגדות שלו לתכנית ההתנתקות אני בטוח שהוא היחיד מכל ה'מורדים' אשר מתנגד מטעמים פרקטיים.
אימפוטנציה 294857
זה מה שנחמד בהמון -- לאף אחד אין מושג מי חתך מה, ואף אחד לא זוכר שהוא חתך משהו בכלל, ואת הקאטר סתם הוא מצא בצד הדרך ורצה להחזיר לבעליו...
אימפוטנציה 294810
אני ממליץ גם לצייד את המשתתפים במפות מפורטות של המכשולים החוקיים והבלתי חוקיים בדרך, אישור של הרשות המקומית על אי-חוקיות המכשול, ואם אפשר גם צו הריסה מבית משפט.

למה אי אפשר לתבוע את המגדרים בבית המשפט? מאוד קל להוכיח נזק לתובעים: אין להם גישה לחוף ים מוסדר.
אימפוטנציה 294814
אני מניח שאפשר לתבוע. הבעיה היא שבמערכת המשפט העמוסה והאיטית שלנו זה יקח שנים על גבי שנים, וזה עוד רק אחרי שעברת את המשטרה העמוסה אף היא לעייפה, שעלולה לפטור אותך בטענה לש חוסר עניין לציבור, או סתם לקבור את הטיפול בשל פחד מגורמים פליליים, או אפילו, במקרים מסוימים, שיתוף פעולה של שוטרים מושחתים עם גורמים עבריינים. יש ככל הנראה לא מעט אנשים שמנצלים את המצב הזה במדינה.
אימפוטנציה 307337
18 פקחים ו-‏20 שוטרים יאכפו את "חוק החופים" בכינרת. הארץ: http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArt.jhtml?co...
אימפוטנציה 335988
גם דוד רטנר יצא לטיול סובב כנרת. הארץ: http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArt.jhtml?co...
אימפוטנציה 337163
גם אופיר פינס יצא לטייל בכינרת.

"השר אופיר פינס סייר היום בכנרת והבטיח כי ינקוט שורה של צעדים על מנת להסדיר את גביית התשלומים והפעלת החופים בכנרת. "יש אנשים שעשו כאן הרבה דברים והם מרגישים שיש להם זכויות. זה לא אומר שלא צריך להסדיר את החופים לפי החוק", אמר השר
"ישראלי שרוצה להיות בכנרת צריך לשלם והשאלה היא כמה, כי המחיר צריך להיות עממי", כך אמר היום (ג') שר הפנים אופיר פינס שביקר במספר חופים בכנרת."

אימפוטנציה 337169
עם כל הכבוד לשר פינס, השאלה היא לא (רק) כמה, אלא קודם כל למי. אם מדינת ישראל רוצה לארגן חופי רחצה, מתקנים וכו', וסבורה שהדרך לממנם היא באמצעות דמי כניסה - ניחא. אם מדינת ישראל לא רוצה לעסוק בפיתוח חופי רחצה ומכירת כרטיסי כניסה - גם זה תקין. שתתכבד, ותוציא מכרז, ותנפיק זכיונות להקמת והפעלת חופי רחצה. להתמקח עם העבריין שהשתלט על חופים לא לו על גובה דמי החסות - אנחנו יכולים לבד, לשם כך איננו זקוקים לשר פינס.
למה אתה נגד שיקום עבריינים? 337172
בעיירות פיתוח היה נהוג לשקם עבריינים ע''י נתינת אישור לפתוח קיוסק בצומת.
בטבריה נותנים להם חוף.
למה אתה נגד שיקום עבריינים? 337180
לא ידעתי שלעסק שהפעילו העבריינים בצומת קראו קיוסק.
אימפוטנציה 359247
בתאוריה אתה צודק. בת'כלס, זה לא פיזיבילי למחוק או להחרים עשרות קילומטרים של גדרות, דירות נופש, בונגלו'ס, בטונדות, מבני רחצה, ותשתיות מים ביוב וחשמל. זה גם לא פיזיבילי לכל אזרח להתמקח עם בעלי החופים (מניסיון).
לקבוע חוק של דמי כניסה, ולאכוף אותו ע''י המשטרה זה אולי לא כליל השלמות של מינהל תקין, אבל זה בהחלט יעשה את העבודה.

אפשרות נוספת היא לתת לשוק החופשי לעשות את שלו.
אימפוטנציה 294812
לא חופים, אבל בכל זאת: סמוך למקום עבודתי (ז"ל) ישנו חניון עפר. החניון הנ"ל, בעצם מגרש ריק, הוא האחרון מתוך מספר מגרשי חניה שנאכלו לאיטם ע"י תכניות הפיתוח של עיריית ירושלים. פרט לו, אין בעצם מקומות חניה שלא לתושבי האזור בסביבה. לפני מספר שבועות הגעתי למקום, וסביב המגרש הייתה גדר ועליה שלטים "שטח פרטי - אין כניסה". מישהו גם טרח להציב כמה תאי שירותים כימיים באחת מפינות המגרש. אזרחים טובים שהגיעו לפני, ככל הנראה, לא חיבבו את הגידור, ופרצו בה פתח שמספיק למעבר מכונית. כשהגעתי, כבר היו כמה מכוניות בתוך המתחם המגודר. גם אני, כמובן, החניתי את המכונית שם (אין מקום אחר, כאמור). שקלתי לפנות לעיריה ולברר את עניין ה"שטח הפרטי", אבל בפעם הבאה שבאתי לעבודה, הגדר כבר הוסרה כולה, וגם השירותים הכימיים נעלמו כלא היו.
אני עדיין תוהה מה היה הסיפור.
אימפוטנציה 294856
זה מזכיר לי את הבדיחה על תוספת ''הצליח'' בחשבון...
אימפוטנציה 294867
זו לא בדיחה. זה גם לא קטע ישראלי. עשו לי את זה פעם בפראג. אחרי ויכוח עם המלצר ("זה בשביל הלחם" "לא ביקשנו לחם ולא אכלנו מהלחם") התחלנו להתווכח עם האחראית שם (ציטוט מדוייק של ההסבר שלה לחיוב של 40 איך-שלא-קוראים-לכסף-שלהם על סעיף לא ברור: This is for sitting and eating). בסוף נמאס לנו ושילמנו כי היינו צריכים ללכת לאיפשהו.
אימפוטנציה 294976
באיטליה זה רשמי, בכל המסעדות, ונקרא coperto - "כיסוי" (כנראה של השולחן במפה וסכו"ם). גובהו שונה ממסעדה למסדעה, ומצוין בתפריט, וספרי הדרכה נאותים מזהירים אותך מראש. אני חושב שזה לא נטול הגיון, שהרי יש למסעדה טרחה קטנה על כל סועד מעבר לאוכל שהוא אוכל (היחס בין עמלת שורה בבנק למאמץ הנדרש מן המחשב נראה לי יותר שערורייתי, אבל זו לא ממש דוגמה להגינות).

בספרד, לעומת זאת, הנוהג הקבוע (מנסיוננו הקצר) הוא לחייב אותך על "לחם" (שלא ביקשת ואולי לא אכלת), וזה לא כתוב בתפריט. לרוב היה מדובר על חצי אירו עד אירו, אבל במסעדה אחת אנטיפתית במיוחד זה היה שניים וחצי (על לחם יבש מהרגיל). אפילו לבטא את הכעס על-ידי טיפ נמוך אי אפשר שם, כי אי-השארת טיפ היא סטנדרטית‏1. אבל שילמנו בלי לעורר מהומות, כי אנחנו כאלה.

1 תהיתי אם חורי הסיגריות שדי נפוצים שם במפות השולחן הם הדרך של לקוחות מסוימים להביע מורת-רוח מטיב השירות.
אימפוטנציה 295009
אפשר (וניתקלתי בכך) לשלם את החשבון (כולו או רובו) במטבעות המושארים בצלחת עם שאריות מזון.
אימפוטנציה 295372
זה טיפשי כמו ה"תוספת אבטחה" בפאבים בת"א.
הרי כשקונים בסופר לא משלמים תוספת תאורה, תוספת מנהל, תוספת קופאית, תוספת סדרן ותוספת מקרר. כל זה כלול בעלות המוצר, כפול מהעלות שהסופר קנה בסיטונאי.
כך גם במסעדה, כשגובים 200 ש"ח על ארוחה שהיה עולה לי 20 להכין לבד. שישלמו מזה למאבטח.
אימפוטנציה 295393
אפשר לתמחר בהרבה צורות. לא הייתי חושב שזה מופרך אם כן היית משלם בסופר תשלום קבוע נוסף פר-קנייה, ופחות על כל מוצר.
אימפוטנציה 295385
אפרופו חיובים שערורייתיים: לא מזמן נקנסתי בכניסה לבר בניו-יורק בעשרה דולר, בעוון הופעה בנעלי התעמלות! (ברגיל הייתי כמובן מסתובב והולך, אבל זו היתה מסיבת יום-הולדת לחבר, ולא רציתי לעשות עניין.)

וחג שמח לכל האיילים!
אימפוטנציה 295426
איך ג'רי סיינפלד חמק מקנסות כאלה במשך כל השנים?
אימפוטנציה 295745
הוא ידע לבחור את הבארים הנכונים.
אימפוטנציה 295758
הוא לא ניראה כמו בחור שמסתובב בבארים, מקסימום מועדוני סטאנד אפ וגם לשם הוא תמיד מגיע בתור בדיחה.
אימפוטנציה 336002
לרוע המזל, צריך לחשוב על האפשרות שהעבריינים הם הם השלטון.
זה נשמע פחות תמהוני כאשר חושבים על קומבינת הקבלנים-עבריינים המהווה אלמנט לא זניח במרכז הליכוד. הרי אלו הם הקבלנים שבונים את הפרוייקטים השונים על חשבון החופים הציבוריים.
רציתי עוד להעיר, למי שהתיחס קצת בציניות לזכות לבלות על חופי הים או הכנרת כזכות בסיסית. לרוב הציבור אין אינטרסים פוליטיים או אידיאולוגיים נחרצים (כלומר רוב הציבור יכול לחיות בשקט ללא חופש הדיבור או חופש הבחירה, כפי שהיה בבריה''מ). לעומת זאת, עמידה בתורים ללא סוף או הפגיעה באפשרות של הציבור הרחב לבלות על חוף הים ללא השתייכות לעשירונים המובחרים, עשוייה לפגוע בשדרות רחבות מאוד של הציבור ובשימוש נכון עשוייה ליצר כוח פוליטי המוני.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים