ברכות 298854
שני העוזבים יחסרו לי. ברכות רבות לטלי ויובל, ושוב תודה לכל העוסקים במלאכה.

אני מצטרף לאחרים פה (ר"ת: א"פ) ומקווה לשינוי לטובה במעמד האנליזה הלא-סטנדרטית באייל.
ברכות 298855
אין ספק שהשנוי במעמדה של האנליזה הלא-סטנדרטית באייל יהיה רק לטובה, שכן שנוי לרעה פשוט בלתי אפשרי.
ברכות 298860
כשאתה אומר אנליזה "סטנדרטית", אתה מתכוון סטנדרטית במובן הרגיל של המילה, או שגם למילה הזאת יש אצל מתמטיקאים משמעות משלה?
ברכות 298862
ברכות 298870
בתוספת ללינק, גם פרשנות :-) : נדמה לי שתגובה 298854 היא ביטוי של הומור דק בזיקה לתגובה 298759.

ומה כוונת תגובה 298759? - קשה לדעת, אך גם כאן אנסה להציע פרשנות:

בכל פעם שהופיעו כאן מאמרים ותגובות פרי מקלדתו של בעל התגובה הנ"ל - היו האיילים והאיילות צריכים לענות עליהם: "כן, אדוני! אתה כל כך צודק, אדוני! לפני שהגעת, לא ראינו את האור, אבל עכשיו, הודות לך, אנו רואים, השבח להשי"ת!". האיילים/ות אינם עושים כן ובמקום תגובה נאה וראויה זו - הם נוהגים להתווכח עם הנ"ל ולהעלות טיעונים ושאלות שנורא מעצבנים אותו.

אי לכך, מקווה חברנו כי הד"ר ו., שהצטרפה למערכת - תזרים אל צינורות המים המגיעים למגורי האיילים והאיילות חומרים מגבירי-צייתנות המוכרים לה, אולי (?), במסגרת עבודתה המקצועית. בכך תגרום הד"ר לכולם להגיב באופן כנוע ונכון כנ"ל, תתפוס שני נשרים גדולים במכה אחת - ותעלה במהרה בימינו, בס"ד - את קרנן של הרפואה והדת גם יחד באתר סורר זה.

קאפיש?
ברכות על הפלורליזם באייל 299026
אחת הסיבות העיקריות שבחרתי לפרסם עד כה את רשימותי באייל נובעת משאיפתי העמוקה לדיונים פתוחים ומחכימים הדדית. אחרת, יכולתי לפרסם בבמות אחרות שאינן חסרות, על מנת שתישמע גרסת עמדותיי בלבד.

תקוותי שבתגובה ההיא, היתה ועודנה, לאזן את משקל המתדיינים הקבועים כאן במגיבים בעלי שתי עמדות הסותרות מיסודן: החילונית והאמונית. זאת משום שבינתיים, המצב באייל בלתי מאוזן בעליל וידם של החילונים כפי שהיא עליונה הופכת את הדיונים כאן לחד-צדדיים, שנועדו לשכנע את המשוכנעים.
ברכות על הפלורליזם באייל 299042
ונראה לך שטלי וישנה תגייס קבוצת דתיים לצורך זה?
ברכות על הפלורליזם באייל 299048
למה לא? אם איפיינתי נכונה את עמדותיה עד כה, הם היו קרובות יותר לצד המאמין של המתרס.
ברכות על הפלורליזם באייל 299053
סביר להניח שה''אבחון'' שלך נכון (לפחות, כך נראה לי מדבריו של עוזי). אבל לו היה לה אינטרס ''לגייס דתיים'' סכיר שהייתה עושה זאת כבר מזמן. היא מגיבה ותיקה (וכמובן, רבת תרומה) באייל.
ברכות על הפלורליזם באייל 299054
לדידי, איננה צריכה ''לגייס דתיים'' לאייל. דיינו בכך שמתוקף תפקידה החדש והמחייב במסגרת דסק עורכי האייל, תיטול חלק מכריע יותר בדיונים.
ברכות על הפלורליזם באייל 299066
א. ככל שראיתי עד היום בדרך כלל קורה ההיפך: העורכים עמוסים בעיסוקיהם הרבים (אא"ט, כל העורכים כאן, כולל טלי, הם אנשים עובדים ועריכת האייל אינה פעילותם היחידה) ומגיבים קצת פחות משאר האיילים (אולי להוציא את דובי).

ב. סליחה על ההערה, אבל נדמה לי שאתה עושה כאן משהו קצת בלתי ראוי (אולי אינך חש בכך, ואל תקבל את דבריי בגדר האשמה): דבריך עלולים להתפרש כנסיון עקיף להשפיע על אופן פעילותה של עורכת חדשה, בעתידה כאן.

ג. הזוג טלי ועוזי הם אכן דתיים, וזה כבר איננו עניין ל"הערכות". הדבר בא לידי ביטוי גם כאן באייל, למשל בתגובה 81775 (ובעוד מקומות), וגם בכתיבתה הספרותית-פיוטית של טלי. עם זאת, נראה כי הדתיות של שניהם שונה מזו שלך. סביר להניח כי עולמה של טלי הוא שונה לחלוטין מעולמך ואולי אינה רואה את ייעודה כאן בתגבור מכוון מראש של הדוברות הדתית. באותה מידה, לו היתה נעשית מחר בבוקר בודהיסטית נאמנה ונלהבת - לא היתה (כנראה בניגוד לך) מתחילה להסביר לקוראי האתר במרץ, באינטנסיביות ואפילו בכעס ובלשון בלתי מקובלת - את יתרונות הבודהיזם. כל אדם הוא עולם ומלואו, וכולנו שונים זה מזה, נכון? :-)
ברכות 298890
אתה לא מבין שאם תתגשם תקוותך, תהפוך האנליזה הלא סטנדרטית לאנליזה הסטנדרטית באייל, ואז נצטרך לעבור את כל התהליך מהתחלה?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים