עורכים יקרים 299714
(ו"בלתי אחראיים"), ברצוני לבקש מכם בקשה קטנונית במיוחד: האם תואילו לשקול את הסרת השורה "מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים" המופיעה בתחתית כל מאמר. מכתם בלתי-מזיק לכאורה זה, משול לבעל בית קפה התולה שלט "הנהלת המקום אינה אחראית לאסתטיות של הלקוחות".
נראה לי שכיתוב זה נטול תועלת לחלוטין ומצד שני מטיל דופי מראש בחלק מן המגיבים וספק בהבנתם של האחרים.
קוראים יקרים 299781
לצערנו, התשובה שלילית. בירור משפטי קצר הבהיר כי יש משמעות משפטית לטיעון הזה.

בניגוד לבית-קפה, אנו נותנים במה ציבורית הנגישה לכל: כל אחד יכול לפרסם בה כל מה שירצה, וכל אחד יכול לקרוא מה שפורסם בה. הדרך היחידה בה נוכל להסיר את ההצהרה, כי אין אנו אחראים לתוכן תגובות הקוראים, היא אם נבדוק כל תגובה *בטרם* פרסומה (אתרים כמו YNet, למשל, מפרסמים תגובות רק לאחר שאושרו על ידי מי מהמערכת). גישה כזו תפגע קשות באופי האתר.

לי ולך נראה הכיתוב מובן מאליו, דבר שאין צורך לציינו כלל. אך למערכת המשפט, הרעיון של במה ציבורית כמו אתר זה הוא חדש יחסית, ולא הייתי רוצה לשמש כמקרה המבחן. במילים אחרות, אנו אכן מטילים מראש ספק, כטענתך, בהבנתם של אחרים – כאשר ה"אחרים" האמורים הם משפטנים. לאחר שיתבססו כמה תקדימים משפטיים רלוונטיים, אולי אפשר יהיה להסיר את המכתם האמור. (או לסגור את האתר; הכל תלוי באופי התקדימים...).
(אופס) 299800
צ''ל ''משמעות משפטית לכיתוב הזה'', ולא ''לטיעון'', כמובן.
(אופס) 299901
למען האמת דוקא ה''משמעות משפטית לכיתוב הזה'' היתה אחד המניעים לבקשתי. נראה לי שבשביל מדינה בה איש אינו מכבד את החוקים אלא אם כן אין לו אפשרות אחרת, יש לנו לא מעט הוראות-חוק ותקנות מיותרות וטורדניות. אולם מאחר וכל העניין קטנוני בעליל (מצידי כמובן), אין לי אלא להסתפק בתגובת המערכת. תודה וברכות לעורכים החדשים.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים