ליברליות 341633
תודה לטל על המאמר.
הזכרת את יחס הליברלים באיראן למהפכה, מהפכה שלא הסתירה את כוונותיה. הנה ביקורת נוספת על הספר, הפעם *ליברלית*: http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?... .
ליברליות 341671
כשראיתי את נושא המאמר של טל נזכרתי ישר במאמר הביקורת הזה, שקראתי בזמנו במוסף ''ספרים''. זה די מזעזע - ההרגשה היא שתוקפים את נאפיסי כי היא מעיזה לאהוד את ארצות הברית. כי היא יוצאת נגד הדעה המקובלת ו-''הנכונה'' בקרב כתבי הארץ. רק חסר שידרשו ממנה לגנות את בוכארין, אחרת היא תואשם בטרוצקיזם-פאשיזם.
ליברליות 341825
האמת היא שהסקירה של לעאל מאוד הפתיעה אותי, בעיקר משום שנפיסי מהללת את ארה"ב מעט מאוד; היא בעיקר מגנה את אירן, או ליתר דיוק, את השלטון באירן (את אירן הארץ היא מאוד אוהבת).
ליברליות 341854
איני מכיר מבקרת זו, אך הרגשות העולים מביקורתה משייכים אותה למחנה מאוד מסויים, שבאופן מסורתי עוטה מניעים כמו צדק, אמת, שיוויון ובמיוחד אמפטיה לחלש, אך באופן עקבי פועל כנגדם, ללא נקיפות מצפון, באמצעות טיעונים מפותלים, כמו גם באמצעות בחירה וירטואוזית של העובדות, כזו שתצליח לקשר בין היומרות למעשים. אין תימה אם כן שלשם קידום הכיוון שכבר עולה בכותרת, נדרשת המבקרת ליצירתיות מסויימת. הייתי מהמר שאפילו "צ'יפופו באלסקה" כמו גם ספר מנויי בזק באזור 04 מהדורת 2006 (אומרים שזה הולך להיות הלהיט של החורף!) היו מוציאים ממנה טקסט עם מסקנות די דומות, אלא שאפילו כרטיסי פיס איני קונה.
ליברליות 341861
אתה הוא זה לוקה בעיוורון כלפי עוולות הנעשות ע"י הצד שאתה תומך בו (או הצדקתן‏1) וחלוקה של שחור ולבן בה הצד השני מהווה את הרוע המוחלט. טול קורה מבין עיניך.

1תגובה 340802
הלך הזרזיר אצל העורב 341864
משעשע, ממש מצא מין את מינו. עכשיו אולי אתה מבין מה אני ומין הסתם גם אחרים, חשים כשהם קוראים תגובות סופרלטיביות ושחור-לבן שלך :)
ליברליות 341880
לא נכון - דווקא אתה כזה!
(כדי לשמח את ערן...)
אני מוחה בתוקף 342207
על סילוף שמי במאמר.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים