מס על הבורסה 3695
אני בהחלט בעד מס על הבורסה. אבל - אזהרה: "הגדולים" לא ישלמו את המס הזה. הם ימצאו דרך, בעזרת רואי-חשבון ועורכי-דין מפולפלים, להציג את הכל כאילו הפסידו את המכנסיים, ולא לשלם אגורה. דווקא אנשים מן השורה, שישקיעו חסכונות וירוויחו קצת, הם אלה שישלמו מס מלא.

אז – הצעה (לא מקורית): לא מס על *רווחים* בבורסה, אלא מס (קטנטן) על כל פעולה ופעולה בבורסה. נאמר, רבע או חמישית אחוז מכל קנית מניות - מס.

המשקיעים הקטנים לא פועלים הרבה בבורסה, ולכן לא ישלמו מס גדול; ה"כרישים", שמוכרים בבוקר וקונים שוב בערב במחיר מציאה, ישלמו יותר.

אז נכון, גם מי שיפסיד כסף ישלם מס, אבל להזכירכם, גם במפעל הפיס (שביננו, לא ממש שונה) גם מי שמפסיד משלם, והמדינה (עם מר ברדוגו) מרוויחה.
מס ברדוגו 3699
שתי הערות לי אליך:

1. מס על "תנועת" בורסה הוא מס לא צודק. הוא עומד בסתירה מוחלטת לעיקרון הצודק שבבסיסו של מס ההכנסה - שמס משלמים רק על שולי הרווח. העשירים בכל מקרה לא ישלמו מס, ככה או ככה. פעם היה לי בוס שאמר - למה שאני אשלם מס הכנסה?! אני כבר משלם מס הכנסה דרך 50 העובדים שאני מעסיק. הוא יפתח חברה אחרי חברה ויגלגל את ההכנסות מפה לשם כדי לא לשלם מס. לכן זה לא יפתור שום דבר. מה כן יקרה - אדם יפסיד כסף בבורסה וישלם מס על ההפסד. על כל מרוויח יש מפסיד, ובלי לדייק בסטטיסטיקה יותר מדי (אל תהיה קטנוני) חצי מהפועלים בבורסה ישלמו מס על ההפסדים שלהם. זה ניראה לך הגיוני?! מעבר לעובדה שבמקרה של מפולת לא יהיה לך מאיפה לגבות את הכסף, המס הוא אנטי חברתי, יביא לתגובות היסטריות של הציבור (שמשקיע דרך קרנות נאמנות אפילו), ובסופו של דבר המס יבוטל, והצדק שצריך להיעשות בהטלת מס על הבורסה לא ייעשה, כי אף אחד לא ירצה להתעסק עם המס הזה עוד פעם.

המס צריך להיות על הכנסות = רווחים.

2. למה ציינת דווקא את ברדוגו ולא את כץ עוז שהוא מעליו בתפקיד במפעל הפיס?

אני לא מצפה לתשובה. אני אקח את החירות לענות בעצמי. כי ברדוגו הוא מרוקאי, שמונה לתפקיד בגלל קשרים עם עוד פישפש מרוקאי, דוד לוי, בעוד שכץ-עוז הוא מלח הארץ, וואספ למהדרין, וזה הגיוני שאחד כמוהו, חקלאי קיבוצניק ינהל מוסד הימורים אחרי שמונה לכך ע"י בייגה-שוחט. מקבלים את זה עם החלב במשק, ושם לומדים מה זה זוטא, מספר נוסף וחיש-גד. אבל מרוקאי? מה לו ולמוסד הימורים ממשלתי?! למה איפה הוא נולד כדי להתמנות לתפקיד בכיר כזה?!

ועוד עם שם מצחיק כל כך. ברדוגו!!! הא! ברדוגו. מה לברדוגואים ולנחלת אבותינו.
מס ברדוגו 3704
נתעלם מסעיף 1, כי אני מסכים שאין להטיל מס על התנועות, ונקפוץ ישירות ל-‏2:

אציין רק שאני אישית כלל לא הכרתי את שמו של כץ-עוז. אולי זה שוב בגלל הקונספירציה האשכנזית, אבל יותר סביר שזה בגלל שברגודו תוקע את הפרצוץ והחתימה שלו על כל פרסומת של מפעל הפיס, דבר שלא זכור לי שמנכ"ל מפעל הפיס (או מה שלא יהיה התפקיד שלו) בעבר עשה. העובדה היא שיש לי מושג טוב למדי לגבי פרצופו של ברדוגו, ולא לגבי כץ-עוז.

ובאמת שם מצחיק, אבל מי אני שאדבר...
מס ברדוגו 3712
1. על-פי טענתך, גם מס-ערך מוסף אינו מס צודק, וגם מס שבח, למשל. מע"מ נועד לגביית מס נוסף ממי שרוכש יותר מוצרים. מס על תנועות נועד לגבות מס נוסף ממי ש"משחק" הרבה בבורסה.

2. שיט. עוד פעם השד הזה. ברוך! תביא את הבקבוק!

את השם "ברדוגו" ציינתי משום ש(כפי שדובי כבר ציין לפני) האדון טרח לקשור את עצמו במפעל הפיס בתודעת הציבור באופן מוצלח ביותר. לא משום סיבה אחרת, בניגוד לרמיזות ה"עדינות" שהעלת.

ובכן: מה ש*ממש* יפה בשם המשפחה "כהן" (ובמספר קטן של שמות דומים) הוא, שהוא קיים בכל תפוצות ישראל. ועכשיו, מר מורמי היקר, יש לך שבוע לנחש מאיזה מוצא אני. ניחוש אחד ליום.

(רמז: אני לא "וואספ למהדרין". לכל הפחות, אני לא פרוטסטנטי. גם לא אנגלו-סקסי, לצורך העניין.)
סורי? 105781

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים