עמדה אישית 387548
אני כמעט תמיד תורם (יותר לנגנים טובים או נכים מובהקים). מצד שני, לעולם לא לקבצני-צמתים. וזה המקום לקרוא לכולם -- אסור לתרום להם, עד שהתופעה תעלם.
עמדה אישית 387552
בהחלט, בנפשנו היא: http://info.org.il/irrelevant/item.php/1128883841210... .
קיבלתי את זה האימייל הזה ממישהי אינטיליגנטית, עם תואר דוקטור מאוניברסיטה נחשבת וממשפחה די סבירה.
עמדה אישית 387592
לא בגלל זה. האנשים האלה מסכנים את עצמם ואת שאר משתמשי הדרך.
עמדה אישית 387803
קיץ אחד הופיעה ערביה מבוגרת חמושה בפעוט באחד הצמתים בין ת''א ליפו וקוששה כסף מהנהגים. חבר למחלק, אב טרי באותם הימים, איבד את הסעיף והתקשר לכל גופי הרווחה ואף למשטרה המקומית - ללא הועיל. יום חם אחד הוא נשבר ועצר אותה בגין התעללות בחסר ישע.
מסתבר שהגברת היתה בכלל אזרחית ירדן אשר יובאה על מנת לעבוד באיסוף נדבות והפעוט היה בנה של נרקומנית מקומית. הירדנית היתה מקבלת את התינוק בכל בוקר ומחזירה אותו במצב התייבשות מתקדם בערב.
מהעובדה שהעמדה אויישה זמן קצר לאחר מעצר הירדנית אפשר לנחש שמדובר בסכומי כסף לא קטנים ומישהו מנהל את מצבת כח האדם.
עמדה אישית 387627
מה זה משפחה סבירה?
עמדה אישית 387633
הכוונה למשפחה שמבינה את חוש ההומור שלי (:
נו טוב, זה דורש ממני התבוננות עצמית כדי לנסות לנחש מאילו מדמנות נפש הורכב אצלי ביטוי זה.
1) מרכיב רציני: מדובר אכן במשפחה נורמטיבית, משכילה למדי, ללא בתי כלא, אובססיות או התנהגות חברתית חריגה כלשהי ופרטי ביוגרפיה מסמרי שיער.
2) מרכיב פחות רציני: זה מתקשר לכל מיני אמירות בהן נתקלתי (ועודי) שהשאירו בי את חותמן, כאלו המייחסות חשיבות יתרה לרקע המשפחתי. למשל, למחרת מופע שאירגנה "יש גבול" לפני 23 שנים, הגענו אני ועוד כמה חברים לחוף בצפון, שם פגשנו שתי נערות מן הקריות. כשהן שמעו שראינו הופעה של "בנזין" הן עיקמו את האף והודיעו שהן לא סובלות את הלהקה כי הן יודעות מאיזה משפחות הם באים. חשבנו שאפילו בשבילנו הן יותר מדי מטומטמות וניתקנו מגע.

או אימי, שפעמים רבות כשעולה איזו התבטאות או מעשה של אדם, היא סוקרת את הרקע המשפחתי שלו - נישואים, שערוריות מין בהן הוא אולי היה מעורב, שימוש בסמים, רקע כלכלי, מוצא עדתי, רקע דתי, השכלה ויותר חשוב, היכן זו נרכשה..., עם עדיפות ל"אידאולוגיה של המשפחה" - בנוסח: "למרות שהוריו הם אנשי אצ"ל/הגנה הוא דווקא...." או "טוב, זה לא מפתיע, הרי הוריו היו באצ"ל/בהגנה".
עמדה אישית 387641
ואצ"ל/הגנה זה טוב או רע?
עמדה אישית 387642
בהקשר הזה לא מדובר בקטע של טוב ורע, אלא של זהות אידאולוגית ודעות ומעשים שלכאורה נגזרים ממנה. בהקשרים בהם נדרש שיפוט היסטורי ולא אישי - הגנה טוב ואצ''ל לא טוב.
עמדה אישית 387645
אני ממשפחה של בית''ריסטים (מצד אחד). וזו הסיבה למה אני סוחבת עלי שם משפחה ארוך ביותר.
עמדה אישית 387651
אני מקווה שהחברה מתייחסת אלייך כאילו אין בך דופי.
אבי היה באצ"ל, אבל לתקופה קצרה אז אני לא יודע אם זה נחשב.

כיצד תרמה הבית"ריות לאורכו של שם המשפחה?

--------------------------------------------------------------------
הערה: חלקים בתגובה זו מנוסחים בהומור מטעמי נוחות בלבד והיא מיועדת לרציניים וצחקנים כאחד.
עמדה אישית 387668
סבא לא היה חבר הסתדרות, ואף אחד במשפחה לא היה טייס. אז אף אחד לא לחץ. אז לא עברתנו‏1.
בנוסף, אבא שלי בן זכר יחיד (כלומר, יש לו עוד אחיות, שבהתנדבות רבה שמרו את שמות בעליהן גם לאחר הגירושין), כך שהוא נשאר יחיד לשאת את השם המפואר.

1 ויש לנו שם שלא ניתן לעברות מבחינה משמעותית (שם של חבר ארץ בבילורוס), וגם מבחינת מצלול הוא לא משהו (פעם אמא שלי הציעה לעברת לכנסת. תודה רבה, באמת).
עמדה אישית 387671
זהו קשר מעניין שלא חשבתי עליו בין אידאולוגיה לשם המשפחה.
האם ניצלת את מזלך כאשה כדי להיחלץ מן המצוקה השמית, או שצירפת את שם משפחתך לשם משפחת בעלך?

עבדתי פעם עם בחור ממוצא רוסי (או אוקראיני או ביילורוסי) שנשא אשה (לא יהודיה) ומאחר שהיתה היא בת יחידה, כמחווה, אימץ את שם משפחתה (ללא הוספת זה שלו). לימים התגרש הזוג והיא שבה למכורתה. הבחור התחתן בארץ, עם ישראלית שורשית (נדמה לי שמורתו באולפן לעברית) ששם משפחתה היה עתה זה של משפחת קודמתה.
עמדה אישית 387672
לא.
אמא מסתובבת עם שני שמות משפחה, כל אחד יותר בלתי אפשרי מהשני‏1. מגיעים מכתבים רשמיים שאין בהם מקום לשם כל כך ארוך, ולכן נכנסות רק 3 האותיות הראשונות של השם שלנו.
אני נשבעתי שאני לא אעשה כך.
וגם הרעיון לחבר את שני שמות המשפחה לא מקובל עלי.
הפתרון שהתקבל - אני משתמשת בשמי לצרכים מקצועיים, ובשמו לכל השאר. בינתיים עוד לא שיניתי לשמו, ועוד לא נרשמנו כנשואים במשרד הפנים, ואפילו עוד לא הלכנו לרבנות להוציא תעודת נישואין.

1 סבא הוא בן יחיד להורים שלא הזדרזו לעשות ילדים נוספים. ויתום (הוריו נספו על הסטרומה, ולימים נודע לנו שאמו היתה בהריון. באותו זמן הוא היה בן 14, ובארץ, כי הוריו שלחו אותו ארצה לפניהם).
עמדה אישית 387684
זו נשמעת השתלשלות מעניינת ביותר. אפילו נושא לסרט, שבו נאלצת האשה השנייה לקבל עוד כל מיני ''ירושות'' של קודמתה, ולך תדע מה קורה לה...
טיש 387690
אם תרצי לכתוב לבחור את הביוגרפיה, אז הנה עוד משהו עליו.
בסוף שנות ה90 הוא הלך לייעוץ תעסוקתי כדי לוודא שעניינו בתחום המחשבים שווה מימוש. היועצת שכנעה אותו שתחום ההייטק עומד להיות מוצף בעודף כח אדם, מה שיביא לירידת שכר וקושי למצוא עבודה וייעצה דווקא ללמוד להיות שף. הוא למד את המקצוע ועבד בו תקופה מסויימת, עד שהגיע הוא למסקנה שהוא עשה טעות גדולה. הוא החל ללמוד מחשבים והתקבל בקלות, כבר בתחילת הלימודים לחברה הראשונה בה עבדתי בה הוא היה אחד מן המוכשרים שבמפתחי התוכנה. הוא אף פעם לא סלח ליועצת ההיא.

אנו, חבריו לעבודה, השכלנו לנצל את כישוריו הנוספים. היה שם מנהג שבכל יום ה', מביא אחד מאנשי הפיתוח עוגה (על חשבונו או מעשה ידיו) שאותה אוכל צוות הפיתוח, בעוד שאר אנשי החברה ניזונים מן השאריות. לכך נוספו שני מנהגים, האחד הוא שמנהל הפיתוח מקבל את הפרוסה המצ'וקמקת ביותר ואם אין כזו אז מועכים איזו פרוסה ומגישים אותה לו. זאת מאחר והוא הרוויח הכי הרבה. הוא גם היה מקבל את הציוד הכי נחות מכלל המפתחים. המנהג השני היה שאנטון, זה שמו של הבחור מן הביוגרפיה, פורס את העוגה בעזרת כישוריו העודפים בתחום.

לאחר שחלה אבולוציה בתחום סטנדרט העוגות שהלכו ונעשו יקרות, דעך המנהג זמן קצר לפני שעזבתי, בעזרת מנהל פיתוח חדש שהיה שם לזמן קצר ושנחרד מן ההוצאה המוטלת על זה שתורו להביא עוגה.
טיש 387694
אנטון? על שם החבר של פצפונת?
אולי בסרט אשתו הראשונה תרגיל אותו שהיא מכינה את העוגה בתור שלו, והשנייה תיאלץ להכין בדיוק את אותה עוגה. זה משום שהראשונה, שגם לה יש יד במחשבים, מחדירה לה איזה שבב למוח שכופה עליה את המעשה, בלי שיש לה מושג כלשהו מדוע היא עושה אותו, בפרט שמעולם קודם לא ידעה לאפות.
טוב, נראה, אני עוד לא בטוחה לגבי הההמשך. יש/ הצעות?
טיש 387697
איני יודע את מקור שמו. לגבי הראשונה, לדבריו היא היתה מבריקה בתחום המדעים המדוייקים הרבה יותר ממנו כך שהאפשרות שהעלית כמעט מתבקשת (:

מאחר והיה הוא יהודי רק מאביו, הוא התגייר ואף חזר בתשובה, למד בישיבה והתפקר לבסוף. מיקום העלילה - בירתנו הקדושה.
תמשיכי מכאן לבד כי מן הדברים שאפשר לפרסם באינטרנט, זה כל מה שאני זוכר כרגע.
טיש 387710
כיוון שגיבורתי המרכזית היא כמובן אשתו השנייה, פרטים נוספים מחייו יכולים רק לבלבל. אבל יכול להיות ששתי נשותיו יתמזגו בסופו של דבר על קבר רבי נ נח נחמו נחמו עמי.
טיש 387715
נזכרתי בעוד פרט על הבחור, אבל אני לא יודע איך זה משתלב.

עובדת בחברה עימה היינו קשורים, בקשה ממני חומר פורנוגרפי. אני לא בטוח למה ממני. ניגשתי אליו והוא הסביר את המצב, לפחות אז, בשנת 98'. הוא אמר לי שרוב האתרים הם בתשלום. אלא שיש אתרים שכתוב בהם במפורש שהם לא בתשלום, אבל גם הם בתשלום. ואז ישנם האתרים שנשבעים שכל האחרים סתם אומרים שהם ללא תשלום ובסוף מתברר שהם כן, אבל אצלם זה לא ככה. גם הם בתשלום. הבנתי שזה די מסובך ודורש מחקר מעמיק שאין לי זמן וכוח לערוך, אז הוא הפנה אותי למחשב בחברה עליו נאסף כבר הרבה חומר מסוג זה. חיפשתי שם קצת דברים בעלי המאפיינים שהיא ביקשה ושלחתי אותם לפוחזת הקטנה שאגב, עלילות המין שלה יכולות למלא סדרת סרטים, אם כי לא מן הסוג שאת רוקמת ברגעים אלו.
טיש 387717
אה, זה חומר מצוין. סרט בלי סקס לא הולך. נראה לי שהתמצאותו של אנטון זה באתרים פורנוגרפיים אומרת דרשני. למעשה, די ברור שהוא קיבל את שם משפחתה של אשתו הראשונה לא מטעמים אלטרואיסטיים כל כך כפי שהיצגת אותם, אלא משום שבשמו האמתי הוא היה מייצר בעצמו סרטים פורנוגרפיים, שבהם היו מופיעים פוטומונטז'ים של שתי נשותיו, גופה של האחת וראשה של האחרת. הראשונה עזבה אותו כשגילתה זאת, כמובן. המצלמות היו מוסתרות בחדר השינה שלהם והסרטים נעשו בייצור ביתי.
טיש 387738
ממש פרולטריון מהפכני הייתם...
בועה? 387759
לא הבנתי, היה לכם שף מקצועי, מישהו היה צריך להכין עוגה בכל יום ה' והדרך שלכם לנצל את הכישורים שלו היתה דווקא בחתיכת העוגה?
בועה? 387764
מה בדיוק אפשר לעשות עם כמה דיסקים קשיחים, צ'יפים של זכרון, מסכי 17 אינטש, מיקרוגל ושף בדימוס?
אני מניח שלכל אחד מאתנו לפחות כשרון אחד אותו לא מנצל מקום העבודה שלו. הנה, אחת מחברותיי לעבודה הנוכחית הועסקה פעם בhttp://www.adultdvdexplorer.com/ * וגם את זה אין מקום העבודה מנצל.
----------------------------
* במחלקת כספים
עמדה אישית 387707
הממ. אז בפאראפרזה- כל המשפחות הסבירות הן סבירות באותה צורה, ואילו כל המשפחות הלא-סבירות הן לא סבירות בדרכן שלהן.

הסוג הראשון נשמע משעמם. אלא אם הם מהסוג ששומר על פאסון של סבירות כלפי חוץ, ושרק לא נדע מה שהולך מאחורי הדלת הסבירה של הבית הסביר שלהם. ואז זה מעניין אך מסוכן.

הסוג השני נשמע טוב יותר לבריאות, כי אולי כאן אתה מקבל מה שאתה רואה. אולי.
עמדה אישית 387640
וגם לא לקנות בצמתים ארטיקים, בייגלה (בעיקר בצומת חולון...) או דגלי ישראל לרכב (לפני יום העצמאות).

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים