בטול הפסיכומטרי 40662
בטול הפסיכומטרי יגרור אחריו שוויון הזדמנויות
בטול הפסיכומטרי 40687
על-סמך מה את טוענת זאת? ביטול הפסיכומטרי יגרור אחריו:

א. תנופה אדירה לתעשית הקורסים להכנה לבגרות; שוב, רק המבריקים או בעלי הממון יוכלו לקבל ציונים גבוהים מספיק (בבגרות, כי כבר אין פסיכומטרי) כדי להתקבל ללימודים אקדמיים.

ב. הגדלת הפער בין תלמידים בבתי-ספר חלשים (שעדיין יכלו ללמוד לפסיכומטרי ולשפר את סיכוייהם להתקבל לאוניברסיטה) לתלמידים בבתי-ספר עם מורים מעולים (שיקבלו ציונים גבוהים יותר בבגרות).

אם כל תנאי הקבלה לאוניברסיטאות יבוטלו, והסינון יהיה רק בתום השנה הראשונה, התוצאה תהיה:

א. זלזול מוחלט של תלמידי תיכון בלימודי התיכון.

ב. נשירה גבוהה בסוף כיתה ט' (סוף חינוך החובה).

ג. שכבה גדולה של סטודנטים שנופו לאחר השנה הראשונה, ויהיו ממורמרים וכעוסים על השנה מזמנם ועל הכסף הרב שבזבזו.

ד. תעשייה ענפה של קורסים שיעזרו לסטודנטים לעבור את מבחני סוף השנה הראשונה. שוב, יטענו כאן כי רק העשירים (שיכולים להרשות לעצמם קורסים אלה) יכולים להתקדם בחיים.

(בעיות א' ו-ב' ניתנות לביטול ע"י דרישה של תעודת בגרות, ללא התחשבות בציונים; עדיין מידת הזלזול תהיה גבוהה, אם אין הבדל בין בגרות בציון 60 לבגרות בציון 90).

הדרך הנכונה, לדעתי, להוביל לשוויון הזדמנויות:

א. השקעה כבדה מצד המדינה בלימודים (בעיקר בבתי-ספר יסודיים, אבל גם בתיכונים) באזורים חלשים. בכלל זה שכר מרקיע-שחקים למורים טובים מספיק, לא יותר מ- 25 תלמידים בכיתה, שיעורי עזר מסובסדים למתקשים, שיעורי העשרה מסובסדים למצטיינים, וכו'.

ב. דרישות קבלה נוקשות לאוניברסיטאות, כולל בחינה פסיכומטרית.

ג. הכנה לפסיכומטרי כחלק מלימודי התיכון.

אלא שכאן פירות ההשקעה יופיעו רק לאחר שנים – טווח רחוק מדי, כנראה, עבור הפוליטיקאים שלנו.
בטול הפסיכומטרי 40896
I agree with most of your assumptions.

Last week was "College Night" at my daughter's high school. This event brings representatives from several hundred colleges and universities that try to market there institution to 11th and 12th graders. They distribute pamphlets, brochures, academically information, financial information and most importantly, acceptance requirements. Yes, in spite of the stiff competition over prospected students, they do have a minimal entry level. Granted, Harvard have a higher requirement than Delaware State University, but the reasons to that are obvious. Nevertheless, every college has a minimum SAT (= psychometric) requirement.

FYI, a class of 25 is considered too large in the US. Most state and municipalities mandate some kind of extra help for weak students, and high schools, at least in places I know, offer PSAT and some SAT preparatory classes.
בטול הפסיכומטרי 40897
כמה שאלות לגבי המערכת האמריקאית, שלא ממש מוכרת לי:

א. מה ההבדל בין SAT ל- PSAT?

ב. האם ידוע לך מהו אחוז התלמידים המעוניינים בתואר אקדמי, ולא מצליחים להתקבל לאף מוסד אקדמי בשל ציונים גרועים ("בגרות" או SAT/PSAT)?

ג. האם יש משהו המקביל למבחני הבגרות? מה משקלו בחישובי הקבלה ללימודים אקדמאיים?

ד. עד כמה קיימות בארה"ב טענות ל"פער חברתי" הנוצר בשל בעיות התקבלות ללימודים אקדמאיים, או חוסר הצלחה בלימודים בשל בעיות כספיות?

ה. קיבלתי רושם לפיו לימודים אקדמאיים בארה"ב הם יקרים עד יקרים מאד (הורים חוסכים ללימודי הילדים בקולג' בערך מרגע לידת הבנים). האם זה נכון? עד כמה נפוצות מלגות (כיסוי שכר לימוד ו/או מלגות מחיה, כלומר תשלום לסטודנט בנוסף לכיסוי שכר הלימוד)?

ו. אם יש מלגות, האם הן ממשלתיות (פדרליות או מדינתיות)?
בטול הפסיכומטרי 40934
א. PreSAT זה הכנה ל SAT מטעם בית הספר במטרה להכין את התלמידים לבחינה. בד"כ עושים PSAT בי"א

ב. אין בגרות. ציוני ה SAT הם הנחשבים ביותר, כשבמובן משקללים גם ציוני גמר של בי"ס. גם מחשיבים השתתפות בפעילויות מחוץ לבי"ס כמו התנדבויות לארגונים שונים, פעילות בחוגים, ספורט ומוסיקה. אשר לאחוזים, אני לא יודע

ג. אין בגרות, ראה ב.

ד. לאנשים חסרי אמצעים יש שלש אפשרויות. אם SAT גבוה, הקולג'ים ירוצו אחריו עם מלגות. אחרת אפשר ללכת לקולג 'של המדינה state שהוא מסובסד ולא בהכרח ברמה נמוכה יותר מקולג 'פרטי. אפשרות נוספת היא ללמוד בקולג' קהילתי שהוא ברמה בסיסית ועלות נמוכה. טענות לפער חברתי שנוצר מפער אקדמי קיימות מן הסתם אבל אין לי מידע מפורט. מי שהולך לקולג 'יוקרתי מובטח לו שהחברות הגדולות ינסו לגייס אותו עוד בזמן הלימודים.

ה. מחיר הלימודים באונ' פרטית יכול להגיע עד 35-40 אלף לשנה, כולל מגורים. דוגמא - ייל, קורנל, קולומביה, הרווארד, פרינסטון בקולג 'של המדינה העלות היא בין 5-10 לשנה, אם התלמיד תושב אותה מדינה או ממדינה אחרת. יש אונ 'כאלה שהם בשורה הראשונה - פנסילבניה, UCLA. יש מלגות והלוואות של הקולג'ים וגם מערכות הלוואות פדרליות נוחות, בד"כ מתחילים להחזיר אחרי גמר הלימודים

ו. ראה ה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים