ובינתיים, בדימונה... 53537
טענות לפיהן מאוד מעובדי הכור חלו בסרטן, תאונות רבות, וטיוח מתמשך.
ובינתיים, בדימונה... 53619
תהיתי מתי זה יוזכר כאן :-)

מהכתבה ב"אולפן שישי" התרשמתי ש"האצטלה הבטחונית" מאפשרת לוועדה לאנרגיה אטומית לשקר ולטייח יותר (או לפחות להיתפס פחות) ממעסיקים אחרים המשיבים לתביעות שעניינן פגיעות במקום-העבודה. הכתבה לא הצליחה (ואינני חושב שניסתה) לבסס אצלי את הרושם שקמ"ג נגב היא מקום-עבודה המסוכן לעובדיו יותר מכל כור גרעיני במערב או אפילו יותר מכל מפעל המתעסק בחומרים מסוכנים, ולא את הרושם שהכור מסוכן לסביבתו יותר מהנ"ל.
ובינתיים, בדימונה... 53657
אני דוקא קיבלתי את הרושם, שאפילו במקום הרגיש הזה נהוגים הסטנדרטים הלא מספקים, שנהוגים בכל מקום אחר. השתמע מעדויות העובדים, שתרבות ה"סמוך" ו"יהיה בסדר" שורה גם שם. יותר משאלת הסיכון העתידי במקרה של תאונה חמורה מדאיגה אותי האפשרות, שתאונה חמורה זו כבר ארעה ונקברה ואנו חיים בבורות מבורכת.
דרך אגב, האפשרות לזהות זיהום רדיואקטיבי קל בנגב היא קלושה ביותר, שכן אזורים גדולים בנגב מכילים חומרים רדיואקטיביים טבעיים, שגורמים לקרינת רקע.
בקשר לכתבה עצמה, גם אני לא חושב, שהיא ניסתה ליצור חשש מעצם קיום הכור, אבל הפליאה אותי כמות המידע האיכותי, שנחשף בה.
למדתי למשל באיזו טכניקה משתמשים שם ליצירת אורניום מועשר. (רמז: באחד מהמסמכים היה כתוב, שהעובד נחשף לחומר HF חומצה הידרו-פלואורית)
הסינדרום הציני 53688
עדויות העובדים, ממש כמו הטענות-שכנגד של הוועדה לאנרגיה אטומית, הן של בעלי-עניין, ולכן התקשיתי לבסס עליהן איזושהי התרשמות.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים