פתרון אפשרי אחר 63569
עם הגעת האמבולנס הפלשתיני למחסום, יועברו החולים/היולדות לאמבולנס ישראלי שימשיך את הדרך משם. כך (א) לא יעוכבו חולים, למעט עיקוב זניח (יחסית למה שקורה כיום), ו-(ב) האמבולנסים לא יוכלו לשמש להעברת נשק.

הבעיה היא, כמובן, העומס על מד"א. אפשר אולי להשתמש באמבולנסים של האו"ם במקום, או אפילו באמבולנסים של הסהר האדום שיחכו, ריקים, במחסומים - הם יעברו את המחסום לפני כן, ללא חולים כך שלא תהיה מניעה לבדוק אותם ביסודיות לפני המעבר.
פתרון אפשרי אחר 63571
(''עיכוב'', כמובן. העייפות עושה את שלה.)
פתרון אפשרי אחר 63588
בהחלט פתרון אפשרי אחר (וזה שעולה בד"כ בתגובה לרעיון שלי). אצביע על מה שנראים לי כחסרונות שלו ביחס לרעיון שאני העליתי, ואשאיר לאחרים (או לך) להציג מה שנראה להם כיתרונות:

א. עדיין מחייב עיכוב.
ב. למיטב הבנתי, מחסומים נמצאים לא רק בין "צד פלסטינאי" ל"צד ישראלי" אלא גם "בתוך השטח הפלסטינאי", וגם בכאלה מעוכבים אמבולנסים. עיכובם של פלסטינאים, ובכלל זה אמבולנסים פלסטינאים, במחסומים אלה נועד גם הוא, לטענת צה"ל, למנוע מעבר אמל"ח ומבוקשים. לא ברור באיזה אופן הצעתך ישימה למחסומים כאלה.
ג. הבעיה שהזכרת - בכל חלופה (מד"א, או"ם, סהר אדום) יש פגיעה משמעותית בניצולת של האמצעים ותוספת קשיים לוגיסטיים, וכתוצאה מכך פגיעה ברמת השרות הרפואי.
פתרון אפשרי אחר 63596
הבעיה בכל הרעיונות האלו היא שנדרש שת''פ מאותם גורמים שמעונינים לא רק להמשיך ולהעביר אמל''ח ומבוקשים באמצעות אמבולנסים אלא גם מעונינים בתועלת התעמולתית שבאה בעקבות השימוש שלהם באמבולנסים שגורר את עיכובם במחסומים.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים