והארמנים מה? 65114
אריאנה מלמד מזכירה לנו גם את שואת הארמנים, ותוהה מדוע ישראל הרשמית עדיין לא מכירה בה.

והארמנים מה? 65178
ומה עם שואת ההוטו ברואנדה? יותר גדולה משואת הארמנים.

אבל הם כושים, הם לא באמת נחשבים.
והארמנים מה? 65320
המושמדים ברואנדה היו הטוטסי. ההוטו היו המשמידים.
והארמנים מה? 65350
אני סבור שאתה טועה. למיטב זכרוני, ההוטו היו המיעוט השליט האכזר והטוטסי, כאשר מרדו והשתלטו על המדינה, טבחו בהם קשות. יש לך אולי לינק לאימות? כל מה שמצאתי זה את הלינק הבא:

לב המאפליה 65477
אני מתבסס על אי-אלו כתבות של אביבה אבירם, בהזדמנויות שונות, במוספים מיוחדים שונים של "הארץ". האחרון שבהם היה בערב פסח, ועדין יש לי את הגליון המודפס. מה שכתוב בלינק שלך מתיישב עם דבריה, אולם אם מקבלים את דבריה אז הלינק הזה "צמחוני" והולך על קצות האצבעות כדי לא לומר את מה שיש לומר: ההוטו הם הרשעים הגדולים בסיפור.

ההוטו היו רוב (קטן) ששלט, ובמשך שנים רבות טיפח אידאולוגיה המעודדת השמדה כלפי הטוטסי. במקביל פעל ארגון לוחם של טוטסי. ב- 1996 החל שלטון ההוטו להשמיד את הטוטסי, בהשתתפות חלק נכבד מאזרחי המדינה בני ההוטו. זה נמשך כמה חודשים, אלא שבמקביל זכו מורדי הטוטסי להצלחות, ולבסוף התשלטו על המדינה והפסיקו את ההשמדה.

לאחר ההשתלטות נמלטו הוטו רבים, אך לא כל כך רבים. הטוטסי ביצעו פה ושם מעשי נקמה, אך באופן ספורדי בלבד ולא במידה שניתן להשוותה להשמדה. כיום שלטון הטוטסי עסוק בנסיונות להביא איכשהו לפיוס, נגד כל הסיכויים, לשקם את המדינה, נגד כל הסיכויים, וגם עסוק בלהעשות בעצמו מושחת כמו כל משטר טוב באפריקה.

כל זאת, כאמור, רק עפ"י אביבה אבירם.
לב המאפליה 106473
דוגמה מצמררת אחת:
והארמנים מה? 65243
לערן
לטענת ברנרד לואיס (שכבר נמצא אשם בגלל דבריו בבית משפט צרפתי על כך), אין דין הארמנים כדין היהודים.
מתוך ראיון שהיה עימו בהארץ:
ציטוט:
The Armenians want to benefit from both worlds. On the one hand, they speak with pride of their struggle against the Ottoman despotism, while on the other hand, they compare their tragedy to the Jewish Holocaust. I do not accept this. I do not say that the Armenians did not suffer terribly. But I find enough cause for me to contain their attempts to use the Armenian massacres to diminish the worth of the Jewish Holocaust and to relate to it instead as an ethnic dispute."
תגובות מהצד הארמני על עמדתו של לואיס ניתן למצוא, בין השאר ב:
והצד הטורקי לסיפור נמצא, בין השאר, כאן:

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים