הנאצים הערבים 65137
בעולם מקובל היום להשוות את ישראל לנאצים ובראש ובראשונה בידי הערבים. אבל אלה הם סכיזורפניים ביחסם לנאצים , מצד אחד ישראל מושוות לנאצים מצד שני יש שם הערצה של היטלר וספרו ''המיין קאמפף'' הוא רב מכר במהדורה הערבית שלו.
לעניות דעתי האידיאולוגיה המוסלמית הקיצונית של אל קאידה ושות' היא נאציזם לכל דבר שמדבר על השמדת היהודים.
להיטלר לקח עשר שנים של תעמולה כדי להפוך את הגרמנים למכונות הרג שראו ביהודים תתי אנוש.בארצות ערב התעמולה הזאת מופצת כבר עשרות בשנים ( ולא ההקצנה היום אינה חמורה יותר ממה שהתעמולה הזאת הייתה בשנים קודמות ).אין לי כל ספק שאם זה יהיה ביכולתם הערבים יבצעו ביהודים את אותו סוג הרג שביצע בהם היטלר ,מאחר שמופעלת עליהם אותו סוג תעמולה שמציגה אתה יהודים כתתי אנוש רצחניים..זה רק לא יהיה מתודי וקר דם כמו הרצחנות הגרמנית ,זה נכון.
נכון יש ערבים שלא חושבים ככה.אבל הדבר המדאיג ביותר הוא שגם רוב האינטלקטואלים הערביים חושבים במונחים אלה. אנשים כמו עלי סאלם במצרים שקורא לשלום עם ישראל הם בודדים ומוחרמים.
שנאת ישראל ושנאה נאצית ליהודים אינם אותו הדבר, אבל נראה לי שאצל מספר רב מידי של מוסלמים היום הם זהים.
והדבר החמור הוא שכיום באירופה יש זהות דיעות בין השמאל הקיצוני הימין הקיצוני והאיסלאם הקיצוני שכולם מאוחדים כעת כנגד היהודים.
הנאצים הערבים 65153
אכן כך.
בעיית הדה-הומניזציה מצידנו פעוטה וכמעט זניחה לעומת זו שבאה מן צד השני. היחסיות אינה נותנת לנו כמובן לגיטימציה כלשהי לדבר.

ללא קשר, אני מסכים שאם היתה ביד הערבים אפשרות, אכן הינו מושמדים מנער ועד זקן. זו לא גזרה משמים ולא תולדה בלתי נמנעת של סכסוך בין עמים, מה עוד שמדובר גם בעמים להם מעולם לא היתה סיבה לסכסוך עמנו. הדבר הוא תוצאה של שימוש רב שנים של המשטרים והתנועות הערביים ברעיון השנאה המלכדת ("שתי דקות שנאה" של אורוול) כאמצעי התמודדות עם כמעט כל בעייה ויעד. מדהים אותי כל פעם מחדש להיווכח לאילו דרגות תיחכום ופירוט הגיעו תורות "הגזע היהודי" הערביות. מעניין שבשנים האחרונות מחלחלות אלו למערב ומתמזגות עם אנטישמיות מסורתית/מדעית אירופית מצד ימין ועם שנאת ישראל הציונית שמקורה בצד השני של המפה, לתערובת שהולכת וצוברת השפעה, ככל שהסכסוך נמשך.
65160
מתקומם על השוואה אחת ועורך השוואה אחרת. נשמע מגוחך, במיוחד תחת מאמר זה.

עדיף היה לך לדחוף את טיעוניך תחת מאמר שלא דן ספציפית בנושא - כאן הראית אטימות וחוסר הבנה - שלא לדבר על עיוורון לסימטריה.
האם אתה טוען שטענותי אינן נכונות 65197
אם כך אז אשמח לשמוע פירוט עד במה האידיאולוגיה המוסלמית הקיצונית היום שונה מהאידיאולוגיה הנאצית , ובמה התעמולה הערבית מוסלמית היום שונה מהתעמולה הנאצית.
אתה אמרת, אתה תוכיח 65213
כמי שטען ש"האידיאולוגיה המוסלמית הקיצונית [...] היא נאציזם לכל דבר", חובת ההוכחה צריכה לחול עליך.

בקישור למטה מצוטט מצעה של המפלגה הנציונל-סוציאליסטית בגרמניה טרם פרוץ מלחה"ע השניה, ומפורטים בו עיקרי מה שניתן לדעתי להגדיר אמפירית כאידיאולוגיה נאצית. מובן שחלק מהסעיפים אינן מהווים אידיאולוגיה נאצית בזכות עצמם (העלאה בקצבאות הקשישים, דרישה מהמדינה לממן השכלה גבוהה למעוטי היכולת, וכו'), אך מכלול הסעיפים ובמיוחד עשרת הסעיפים הראשונים מהווים לדעתי בסיס סביר להגדרת המושג הזה.

מסמך מקביל שנכתב במטרה להציג את האידיאולוגיה המוסלמית הקיצונית (אל קאידה או מי שלא יהיה) ואשר מכיל סעיפים דומים, יוכל לשמש בסיס לטענתך. האם אתה מכיר מסמך כזה?
לרוע המזל אינני מכיר מסמך כזה 65249
מן הסתם יש כאלה אבל הם בערבית . בכל אופן התעמולה של הארגונים המוסלמיים הנ''ל היא נאצית לכל דבר, ומדברת במפורש על הצורך להשמיד את היהודים שמתוארים בה כ''קופים'' דהיינו תתי אנוש בדומה לתעמולה הנאצית. . .
נאציזם- לא, אנטישמיות-כן 65254
מתוך האתר של הליגה למניעת השמצה
ויש חומר פרטני ומסמר שיער ב"ממרי".
נאציזם- לא, אנטישמיות-כן 65273
(גם בתשובה לאלי)

יש לדעתי להפריד בין תעמולה לבין אידיאולוגיה. הצגת העולם המוסלמי כבעל *אידיאולוגיה נאצית*, בניגוד למשל לקביעה העובדתית שנציגיו משתמשים באמצעי תעמולה שיש בהם אלמנטים מהתעמולה הנאצית, עלול לגרום לתגובה הפוכה מזו הרצויה ולהצטייר בעולם כסוג של פראנויה.

לגבי התעמולה, אינני חושב שיש מחלוקת בינינו על כך שמדובר בתעמולה גזענית, אם כי לדעתי השימוש במלה "אנטישמיות" כשהוא מופנה כלפי קבוצה שמית בעצמה עלול להיות בעייתי. המונח "תעמולה גזענית", שאינו מפחית כלל מעוצמת הדברים, הוא קשה יותר להפרכה ולו מעצם היותו מדויק יותר מבחינה סמנטית.
נאציזם- לא, אנטישמיות-כן 65290
כשאני מדבר על נאציזם כוונתי לאידיאולוגיה שדוגלת בהשמדה פיזית של קבוצה לאומית או גזעית או מעמדית -חברתית מסויימת בדומה לנאציזם לזאת של הרוצחים ברואנדה ושל אנשי הקמאר רוג' בקמבודיה.
התעמולה של אנשי אל קעידה ומוסלמים קיצוניים שונים מדברת בדיוק על כך ואני מאמין להם. כדאי לזכור שגם הנאצים לא הכניסו את רעיון השמדת העם לאידיאולוגיה הרשמית שלהם . אבל היטלר דיבר על כך בחופשיות ב''מיין קאמפף '' ובנאומים שונים.
נאציזם- לא, אנטישמיות-כן 65298
נכון שיש הבדל בין תעמולה לאידאולוגיה, אבל לא תמיד אפשר לדעת אם הבנאדם מתבטא כפי שהוא מתבטא מטעמי תעמולה, או מסיבות אידאולוגיות.
ויש גם סכנה שתעמולה שחוזרים עליה בלי סוף תתחיל לשכנע את התועמלנים עצמם ואת קהלם, כך שזה ייהפך לאידאולוגיה.

למונח "אנטישמיות" יש משמעות מקובלת שמובנת לכול:
אנטישמיות=שנאת יהודים.

משחק המשמעויות לגבי זה שגם הערבים הם שמים ולכן אינם יכולים להיות אנטישמים, או שהציונות היא אנטישמית ביחסה לערבים, משחק זה לא ישכנע שום אדם בעל כוונות כנות, והוא הומצא ע"י הערבים ותומכיהם מסיבות תעמולתיות וללא שום קשר לעניין אמיתי בסמנטיקה.

המונח "גזענות" מדוייק, אבל כללי מדי. אנטישמיות היא סוג ספציפי מאוד של גזענות, ששונה באלמנטים חשובים אחדים מסוגים אחרים של גזענות.

לכן, ברשותך, אישאר עם "אנטישמיות".
נאציזם- לא, אנטישמיות-כן 65300
המושג אנטישמיות מעולם לא דיבר על העמים השמיים ככלל. מאז היווצרו הוא דיבר באופן ספציפי על היהודים. אולי ''אנטישמי'' נשמע יותר טוב מאשר ''אנטי-יהודי'', לא יודע, אבל בכל מקרה, הביטוי לשנאת יהודים (ויהודים בלבד) הוא אנטישמיות. לכן אין שום בעיה עם יחוס תעמולה אנטישמית לגורמים ערביים.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים