702053
סנקציות פליליות כגון מאסר נראות לי מוגזמות, אבל אפשר פשוט לבטל את ביטוח הבריאות ולנדות מהמערכת הרפואית. הילד לא מחוסן? לא הוא ולא הוריו (שמנעו ממנו את החיסון) רשאים להכנס למרפאה של קופ"ח; יפנו נא לרופאים פרטיים בלבד. רופאים פרטיים, מצדם, ישלמו מס כבד על טיפול במנודים אלה (משום שהם מסכנים את שאר באי המרפאה), מס שיוכלו כמובן להשית על המטופלים כחלק מעלות הטיפול (ואולי הם גם יחוייבו לתלות שלטים בסגנון: "אזהרה: במרפאה זו מטופלים מי שאינם מחוסנים, ומהווים סכנה לבריאות הציבור. משרד הבריאות ממליץ להעדיף מרפאות המרחיקות את הבלתי-מחוסנים"). באופן דומה, גם על חברות הביטוח הפרטיות יוטל מס כבד על ביטוח בריאות וביטוח חיים של אלה, מס שאותו תוכלנה לגלם כחלק ממחיר מהפרמיה. ובכל מקרה של טיפול חירום רפואי (תאונה, מחלה קשה, וכו') במערכת הממשלתית, יוגש להם החשבון המלא לתשלום, בתוספת תשלום על סיכון בריאות החולים האחרים במקום.

מי שאינו מקבל את עקרונות הרפואה המודרנית, אל לה לרפואה לקבל אותו.
702056
מדוע הן נראות לך מוגזמות? לכל הפחות מדובר בסיכון חייו של הילד. השווה למשל לחוק העונשין, שקובע "המשאיר ילד שטרם מלאו לו שש שנים בלא השגחה ראויה, ובכך מסכן את חיי הילד או פוגע או עלול לפגוע פגיעה ממשית בשלומו או בבריאותו, דינו – מאסר שלוש שנים".

כך או כך, אתה לגמרי מתעלם מהבעייה המרכזית שמעוררים מתנגדי-החיסונים ולאורה אני בהחלט תומך בענישה מחמירה וזריקתם לכלא: הם הורגים אנשים.

החיסונים אף פעם אינם אפקטיביים ב-‏100%, וגם אדם מחוסן עשוי להדבק במחלה. בנוסף, ישנם אנשים שמסיבות רפואיות (רגישויות, מחלות אחרות וכו') אינם יכולים להתחסן. אנשים שאינם מחוסנים מגדילים את תפוצת המחלות (גם הבדלים די קטנים בשיעור המחוסנים יכולים לעשות שינוי-גדול‏1), ומבטיחים שחפים-מפשע נוספים (שהתחסנו אך ללא הועיל, או שלא יכלו להתחסן) ידבקו, וחלקם מן הסתם גם ימותו (במיוחד זקנים וילדים, כרגיל).

ואגב, ככל הנראה לרוסיה יש יד ורגל בכך שהדיון ההזוי הזה בכלל מתקיים‏2.

702074
לענישה במקרה הזה יכולות להיות 3 מטרות (הן אינן סותרות):
- עשיית צדק. אי חיסון הוא פעולה בלתי מוסרית, שצריכה להתבטא בעונש מתאים. מי שרוצה, יכול לקרוא לזה התנקמות בסרבני החיסונים.
- מניעה. למנוע או לצמצם את סרבנות החיסונים.
- פיצוי כלכלי. לגרום שסרבני החיסון יפצו את המדינה על הנזק שנגרם.

לטעמי, במקרה הפרטי הזה, המטרה החשובה ביותר היא מניעה. לכן אני לא בטוח שענישה חמורה היא מענה מתאים. אין איזשהו זדון מכוון באי חיסון.. מי שלא מחסן עדיין בדײכ רוצה שהילדים יהיו בריאים.
לא בבית ספרנו 702079
סנקציה שקיימת במקומות מסוימים בעולם ונראית לי מאד אפקטיבית, היא איסור כניסה לגן ילדים/בית ספר לילדים שאינם מחוסנים.
גני הילדים הם hubים ראשיים להפצת מחלות, ומהם מגבירים משמעותית את הסיכון הסביבתי מילד לא מחוסן - מה שאמור להוות הצדקה לסנקציה לעיל.
לא בבית ספרנו 702081
באנלוגיה- לבית הספר של בתי אסור באיסור חמור להכניס מאכלים שמכילים בוטנים או אגוזים, כדי למנוע פגיעה בילדים שרגישים למוצרים אלה.
באופן כמעט זהה, ילד לא מחוסן מהווה פוטנציאל לפגיעה בילדים שרגישים לחצבת - ו-‏3% מכל הילדים מצויים בקטגוריה הזאת, על פי סטטיסטיקות החיסון.
לא בבית ספרנו 702082
מה שכן, זה אומר שיהיו כל מיני גנים עם שיעור גבוה יחסית של לא מחוסנים והם יהיו מוקד טוב יותר אפילו(?) להפצת המחלה.
לא בבית ספרנו 702083
כשכל מתנגדי החיסונים יפסיקו ליהנות מהשפעת חיסון העדר, הם ילכו להתחסן כמו טיל. ברור לך שזה משנה בסדרי גודל את יחס הסיכוי/סיכון שהם לוקחים על עצמם.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים