צו איסור בידור 703560
ביומיים האחרונים יש המון כותרות "מסתוריות" על "הפרשה החמורה" שהוטל עליה צו איסור פרסום. כבר מאתמול האמת היתה ברורה לחלוטין: מדובר בנוה. אף אחד לא כתב את זה במפורש, אבל כל העיתונים הציפו פתאום מאמרים ישנים על מעללי נוה לעמוד הראשי; באחת הכתבות, היה דיון ללא פרטים אסורים על הפרשה ועל צו איסור הפרסום, ובסוף פסקה כאילו לא קשורה, בסגנון "בתוך כך, פורסם היום כי אפי נוה הודיע על נבצרות ממילוי תפקידו כיו"ר גילדת עורכי הדין".

מחד, הגיע הזמן לבטל את כל נושא צווי איסור הפרסום כשהדבר נוגע לבעלי תפקידים ציבוריים משמעותיים. מאידך, צריך (אולי) לעצור את עצימת העין של החוק מול ההפרות הבוטות האלה, בקריצה, של הצווים.
צו איסור בידור 703561
לא לגמרי קשור, אך אני סקרן לדעת - מה היתה ההצדקה החוקית לצו איסור הפרסום במקרה הזה?
צו איסור בידור 703563
הגנה על חברי הגילדה או על הכבוד המקצועי של מערכת המשפט? אני מתקשה לחשוב על סיבה אחרת. בפרט, אני לא חושב שהפרסום פגע בחקירה; מצד שני, מה אני יודע.

הכבוד המקצועי של מערכת המשפט הוא למעשה טיעון סביר, אבל אני לא בטוח שצווי איסור פרסום יכולים לשמור עליו; אתיות יכולה לשמור עליו, ואם יש שם אנשים עם בעיות אתיקה קשות, יש לאתר ולנפות אותם, ולא להגן על שמם הטוב. הגנה כזו רק גורמת נזק נוסף.
צו איסור בידור 703564
אם ה''עיתונאים המתחכמים'' חשבו כמוך, יתכן שזאת היתה דרכם למחות על הצו הספציפי הזה.
צו איסור בידור 703575
על סמך ההדלפות ברשת, הסיבה לחיסיון היא לא לפגוע בחקירה הנמצאת עדיין בעיצומה.
צו איסור בידור 703562
האיפול סביב הפרשה אכן היה מגוחך בחוסר היעילות שלו, אבל למיטב זכרוני השיא בענף נקבע לפני כעשר שנים, עם הבכיר המסתורי א"א מפרשת הולילנד.
צו איסור בידור 703569
לכולם היה ברור שמדובר בנווה. אבל מי עוד? התרוצצו כל מיני שמועות רק חלקן נכונות. השאלה היא כמה פרטים אחרים צפו לנחקרים וכמה פשוט היה להם לתאם עדויות בדרכי תקשורת פומביות שונות.

ובכל מקרה הצו הוסר לאחר שהחקירה הפכה לגלויה. ליתר דיוק: נשאר איסור שונה ואוטומטי להזכיר את שמו של חשוד עד 48 שעות לאחר מעצרו (או משהו דומה).
צו איסור בידור 703578
חלק מהמעורבים האחרים גלויים (עוד בטרם הוסר הצו). הכתבה הזו צצה לה פתאום בעמוד הראשי של "דה מרקר", עם השורה המודגשת "פורסם לראשונה באוקטובר" בתחילתה.
צו איסור בידור 703581
בסדר. אבל עד כמה היה פשוט לחשודה הזו לפרסם ברבים את גרסתה ולתאם עדויות עם אחרים (כשכבר ברור להם שהם על הכוונת)?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים