צביעות 713901
באותה מידה אפשר להתלונן על פיזקאים שטוענים שפונקציית הגל כן קורסת או שהמרחב מתעקם תחת השפעת כבידה. אבל אותם אנשים בדר''כ לא מתלוננים על אלו.

יש את המתמטיקה והניסויים ויש את הפרשנות שמתלווה (תיאוריה מילולית), ואנחנו נוטים לא להתעלם מהפרשנות רק כי את הפרשנות אי אפשר להוכיח.
הפרשנות היא לא תמיד המציאות (וגם המתמטיקה לא), אבל היא כן הדרך שנראית נוחה וטריוויאלית להבין דרכה את המתמטיקה והניסויים.

אני לא חושב שלאנשים האלה מפריע מטא-פיזיקה וחוסר עמידה בעקרון ההפרכה, כמו שמפריע להם הרעיון שיקומים מקבילים נראת כמו הפרשנות הסבירה, הכרגע פופלארית ושהיא נראית כמו משהו מתוכנית מד''ב גרועה.
צביעות 713909
במקרה של פרשנות קופנהגן: היא קראת „פרשנות״. היא נחשבה לא אינטואיטיבית ומדענים ידועים (שרדינגר ואיינשטיין) חלקו עליה וניסו לאתגר אותה. אבל הפרשנות הזו (או ליתר דיוק: התחזיות שלה) קיבלה אישושים ניסיוניים במהלך השנים. ליקומים המקבילים או למיתרים עם המימדים הנוספים אין בינתיים אישושים דומים. לשתי התורות הללו, שנשמעות כל אחת כמו הסברים סבירים, יש כל מיני גרסאות שונות במקצת. אבל אין שום ממצא שיכול להכריע בין אותן גרסאות שונות.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים