תגובתו של ד''ר פדהצור... 85549
אינני יכול כמובן לשפוט אותו, משום שמעולם לא עמדתי באותו המצב, אבל נדמה לי שאני במקומו כן הייתי מופיע (עם אזכור מתאים בתוכנית, כמובן) ובתחילת ההרצאה, מצהיר שההרצאה אינה פוליטית, שאני ישראלי, מסביר בקצרה את הסיפור שמאחרי הקלעים, ומבקש מכל מי שלא רוצה לשמוע ישראלי לצאת מהאולם.
תגובתו של ד''ר פדהצור... 85680
תגובה היפוטטית טובה. ואני מתערבת שאף אחד לא היה יוצא מהאולם. אני לא יודעת מי עומד בראש ארגון האו"ם למלחמה באיידס, אבל רבים מארגוני האו"ם נשלטים ע"י פונקציונרים מהעולם השלישי, שנגיחת ישראל היא רפלקס מותנה אצלם. פלוס כמה סקנדינבים, עם רפלקס כנ"ל גם הם.
נדמה לי שדברים מתחילים להשתנות באו"ם לאחרונה, אם כי לאט מאוד.

מה שמדאיג אותי הוא לא האו"ם אלא החרם של אקדמאים על ישראל. לי ידוע על שתי עצומות נגד ישראל ואחת בעד.
עצומה אחת קראה לעיכוב מענקי מחקר לישראל. בין החותמים עליה היה גם ריצ'רד דוקינס. אח"כ אורגנה עוד עצומה, שקראה להחרמת מוסדות אקדמיים בישראל- מארגני עצומה זו הם הפרופסורים סטיב רוז והילארי רוז.
בעקבות סערה ציבורית דוקינס יצא בינתיים בהבהרה שהוא חתם רק על העצומה הראשונה, בעניין הקפאה זמנית של מענקי מחקר, ושגם מזה הוא חוזר בו במחשבה שניה. ושאין לו כל קשר לעצומה השניה.
בינתיים יש גם עצומת נגד לעצומה של הזוג רוז, ונראה שיש יותר חותמים עליה מאשר על העצומה האנטי ישראלית.

הזוג רוז ועוד כ-‏40 יהודים בריטים מתחומי האקדמיה והאמנות גם יצאו לפני כשבוע בהצהרה של ויתור על זכותם כיהודים להגר לישראל.

מצדי הרוזים יכולים להישאר שם, אבל החרם האקדמי והתרבותי הוא עניין אחר. הוא מתחיל לתת אותות פה ושם אם כי לא במהירות שהרוזים קיוו. וגם בדקתי את שמות החותמים על העצומה במדינות השונות, ויש שם בעיקר ערבים, ואמ... יהודים. אבל כדאי מאוד לשים לב, ולפעול נגד, מי שרק יכול.
וזו עוד סיבה לד"ר פדהצור לצאת לאותו כנס.

ההבהרה של ריצ'רד דוקינס וקולין בלייקמור, מאוניברסיטת
אוקספורד
העצומה שאורגנה ע"י רוז-את-רוז

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים