כמה נקודות למחשבה 9622
כפי שכבר צוין חזור וציין בכלי התקשורת השונים: דרעי לא בילה את ראש-השנה עם ביתו כבר הרבה שנים. את כל ראשי-השנה האחרונים הוא בילה על קבר צדיק זה או אחר (ברסלב, כמדומני), מרחק אלפי קילומטרים מביתו. השנה הוא דווקא יהיה קרוב יחסית.

שנית, אם דרעי מתכונן (כפי שהוא טוען) לרצות את מלוא עונשו, ולא לקבל חנינה נשיאותית, הרי שעדיף היה לו להכלא לפני החגים – כך גם *ישתחרר* לפני החגים (והיות ועונשו שלוש שנים עגולות, הדבר נכון גם אם יקבל קיצור שליש).
סרובניק 9642
המ, זה כבר מעלה שאלה מסקרנת: מה, באמת, ייצא לדרעי מדחיית כניסתו לכלא? אולי כל המטרה של המהלך היא ליצור עוד עימות אחד עם ממסד החוק. אולי ברור לכל הנוגעים בדבר שהמערכת חייבת לסרב לבקשה, והנה קיבלנו עוד הזדמנות להציג את דרעי כנרדף.
סרובניק 9645
נו, אז מה חשבת? היו לך ספקות בנושא? נראה כאילו כל מהלך שנעשה "לטובת" דרעי איבד לגמרי ממטרתו המקורית ונעשה מהלך תעמולתי ומתריס כנגד שלטון החוק. קח לדוגמא את אוהל המחאה שהוקם מול בית הסוהר: על אף הירידה הדרסטית במספר הפוקדים את האוהל, ועל אף העובדה שנראה שכל רעיון המחאה הזה איבד מערכו, ממשיכים פעילים שונים ומשונים לחפש עילות לפרובוקציות, וממשיכים לאיים שאם תהיה פעולה לפינוי האוהל, תוכרז "מלחמת אחים" וכו'. לא נמאס להם מכל ההכרזות חסרות הטעם הללו? הרי תוך מספר ימים יעבירו את אוהל המחאה לחצר הרב יוסף, ומספר ימים לאחר מכן יפורק האוהל לגמרי...
כמה נקודות למחשבה 9654
טל, הרשה לי לחזק את דברייך. הרי דרעי ידע בסופו של דבר שהוא ייכנס לכלא הרי יש גבול עד כמה שאפשר להתחמק מכזה דבר כשאשמים.
בנוסף, לפי מיטב הבנתי דסי הלגמרי לא תמימה בילתה לה להנאתה בחו"ל זמן מה לפני כניסתו לכלא אז אם היא ככ רצתה להיות בחברתו של אביה היקר ואם הוא ידע שאלו הם ימיו האחרונים בבית איך אפשר להסביר את שליחתה אל מעבר לים? הרי זה פשוט לא הגיוני.
לצערי נתקלתי בסביבתי הקרובה בביה"ס בתהיות מוזרות של "מה הוא בכלל עשה", "מסכן", "מסכנה" והכי קטלני..."מה איכפת להם שהוא לא יהיה בכלא".
אישית, ברגע שאני שמעתי את זה התחלתי במסע הסברה מורחב בקשר לדרעי רק חבל שמכל חבריי אני בין הבודדים שחושבים כך. מי שלא מבין....שלא יגיב שהרי לפחות לפי דעתי להזיל דמעות אל מול הטלויזיה כשילדה קטנה מנצלת את גילה התמים למטרות "קדושות" זה דבר שלא צריך להשפיע על אנשים מביני דבר. אז אולי זו אני שצריכה למצוא לי חברים חדשים ואולי אלו הם כל הש"סניקים ובראשם דרעי שיודעים לנצל היטב את חולשתם של אנשים.
עוד כמה נקודות למחשבה 9857
מאז נכנס דרעי לכלא, אנחנו רואים יום יום בעיתונות עוד ועוד כתבות ופיסות מידע על תנאי השירות של דרעי בכלא, על מצבו, על טענות שונות שיש לחבריו ואנשי מפלגתו וכו'.
היה זה אביב לביא, אם אני לא טועה, כתב "הארץ" לעינייני תקשורת, שנתן לפני מספר ימים הסבר לתופעה הזו .

לדרעי מצפות עכשיו שלוש שנים בכלא. בתום שלוש השנים, דרעי אולי יצא לחופשי, אך "עלול" לאבד את מעמדו הציבורי בעיני קהל בוחריו הנוכחי, פשוט מכיוון שנשכח. משום כך יש לו אינטרס מובהק ללבות כל הזמן את האש בעניינו. על ידי הגשת טענות בידי מקורביו, ויצירת כותרות בעיתונים, הוא יוצר דיון ציבורי סביבו, וכך מבטיח שישאר במודעות הציבורית. משום כך הוא מקפיד ליצור יום יום טענות חדשות וכך כתבות חדשות, ובכך לדאוג שלא יישכח.

עניין אחר שברצוני להגיב עליו הוא עניין דסי, בתו בת ה9,10,11, אין לי מושג, של אריה דרעי. למרות שגילה המדוייק לא ידוע לי, בדבר אחד אני בטוח לחלוטין. דסי היא לא מומחית תקשורתית ופוליטית, ויש לי ספקות רבים לגבי המניפולציות שה"תככנית" הקטנה הזו זממה מבעוד מועד. ובכל אופן, הנקודה שלי היא שההתייחסות לדסי כאל "ילדה המנצלת את גילה" היא במקרה הטוב מגוחכת ובמקרה הרע מרושעת. דסי היא בסך הכל ילדה, שאני בספק רב אם היתה מודעת להשפעות השונות של הנאום שלה.
כן אפשר לדבר כאן על הניצול שלה בידי הגורמים שהיו מודעים להדים שנאומה ייצור, ניצול שאני בהחלט מאמין שהתקיים כאן. אסור היה לתקשורת לפרסם את נאומה של דסי, בגלל האהדה שייצור נאום כזה כלפי האסיר דרעי, כפי שמתבקש מהחוק, שנועד בדיוק למקרה כזה. בשל כך העיתונות והתקשורת בהחלט ראויים לביקורת.

ועוד עניין אחד, בנוגע להערה הראשונה שכתבתי -
גם עצם הדיון הזה שאנו עורכים כאן משרת את מטרותיו של דרעי, כפי שכתבתי קודם. אני רק מקווה שככל שיעבור הזמן, העיתונות תחכים ולא תיפול לידיו של דרעי בפירסום כל טענה היוצאת מפי מקורביו. אני מקווה כי בשונה מהשבוע האחרון, העיתונות לא תפרסם כל בקשה וטענה שלו, באופן שרק משרת את מטרותיו, אלא תסנן ותברור, בהתאם לתפקידה, ותתייחס אל טענותיו כפי שהיתה מתייחסת אל הטענות של כל אסיר אחר.
עוד כמה נקודות למחשבה 10056
אין ספק, ואני חושבת שרבים מסכימים איתי, ששנתיים בכלא זה אומנם הרבה זמן אבל בהחלט לא מספיק.
דברייך הם נכונים להפליא. אין ספק כי בסך הכל הוא לא רוצה להיעלם מעין הציבור ואולי בעצם הפתרון האולטימטיבי הוא לא להתייחס לכל דבר קטן בעמודים הראשונים של העיתונים. לציבור הישראלי יהיה הכי טוב אם לא נשמע כל יום מה קורה בתאו של הנ''ל ובאוהל המחאה אבל גם אין ברירה... כנראה שלעיתונים אין הרבה מה לכתוב וזה בסך הכל ממלא עמודים אם כי אני תוהה אם זה מוכר אותם...

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים