לע''מ: בקשות לתעודת עיתונאי יעברו בדיקה של השב''כ 1677
לשכת העיתונות הממשלתית (לע"מ) הודיעה בראשית השבוע על כללים חדשים לקבלת תעודת עיתונאי.

הלשכה הודיעה כי כל בקשה לתעודה תעבור בדיקה של השב"כ, וכל מגיש בקשה יידרש למסור תצהיר בפני נוטריון על אמיתות הפרטים שהעביר. בנוסף, ידרש המגיש לשלם עבור הטיפול בבקשה ועבור קבלת התעודה.

היוזמה לדרישות החדשות היא של ראש לע"מ דני סימן. לדבריו, הלשכה הנפיקה מספר רב מדי של תעודות בשנים האחרונות, ומאז שנכנס לתפקידו הוא פועל לצמצום מספר התעודות שמונפקות.

תעודת העיתונאי של לע"מ מאפשרת גישה לאירועים מאובטחים ולמשרדי ממשלה לצורך עבודה עיתונאית.

מועצת העיתונות פרסמה הודעת גינוי חריפה בעקבות פרסום הדרישות החדשות ומסרה כי היא רואה בחומרה את ההגבלות, ובעיקר את הדרישה לאישור שב"כ על הבקשות. "לראשונה מאז קום המדינה", נכתב בהודעה, "יצטרכו עיתונאים להיבדק על ידי השב"כ ולהגיש תצהיר לפיו הם עוסקים בעיתונאות. צעד זה מצטרף לשורה של צעדים שנקטה לע"מ בשנים האחרונות, כולל הגבלת חופש הפעולה והעיסוק של עיתונאים פלשתינאים וזרים והטלת חרם על ארגוני תקשורת. פעולות אלה פוגעות בחופש העיסוק העיתונאי ונגישות עיתונאים למידע, חותרות נגד זרימה חופשית של מידע אמין לציבור בארץ ובעולם, וגורמות לפגיעה חמורה בנגישות למידע ובזכות הציבור לדעת".

איחוד הכתבים הזרים פירסם אף הוא הודעת מחאה בעניין זה: "הדרישות פוגעות פגיעה בוטה בחופש העיתונות ונסיגה חמורה בפתיחות שאפיינה את ישראל במשך עשרות שנים. זהו צעד נוסף במסע ההפחדה וההטרדה שמתנהל נגד העיתונות הזרה בשנתיים האחרונות ואנחנו קוראים לממשלת ישראל לשקול מחדש את עמדתה בעניין זה".
קישורים
הארץ
מועצת העיתונות
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "חדשות"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

179271
מאיר שניצר מ"מעריב" מעביר את הביקורת שלו על ההחלטה: http://images.maariv.co.il/channels/1/ART/578/332.ht...
שני צדדים רעים 179279
מצד אחד חוק יסוד: חופש המידע שלא ממולא ע"י המערכות הממשלתיות
ומצד שני מה שנראה כיוזמה נכונה אבל בפועל יביא להגבלת העיסוק בעיתונות וימולא במולאו כנראה- עקב ההתערבות של השב"כ

כל זה מתקבלת תמונת מצב עגומה של שלטון החוק בישראל במילוי רצון המחוקק
הצבעתם שרון, הייתם צריכים לדעת 179280
שבמוקדם או במאוחר זה יבוא.
גש אלי בבקשה לבירור 179285
על פי התקנות החדשות, נמלים זקוקות וזקוקים לאישורי לפני פרסום ידיעות, ביחוד בכל הקשור לשלומו של ראש הממשלה.
גש אלי בבקשה לבירור 179302
באמת, ההצקה הזאת לראש הממשלה חייבת להיפסק:
פרואקטיביות 179289
מסתבר שלע"מ כבר העבירה את שמותיהם של אלפי עיתונאים ישראלים בעלי תעודת עיתונאי לשב"כ. טרם הועברו שמותיהם של כ-‏2500 עיתונאים זרים. מלע"מ נמסר כי הם מתכוונים להפעיל את הנוהל בדיעבד, כלומר, להעניק תעודות עיתונאי למבקשים (לאחר שיעבירו תצהיר נוטריוני על נכונות הפרטים שמסרו, כפי שנקבע בנוהל בחדש), ורק אחר כך להעביר את הבקשות לאישור שב"כ. אם השב"כ ימליץ על אי מתן התעודה, תחליט לע"מ אם להיענות להמלצה ולשלול את התעודה.

בינתיים, אגודת העיתונאים בירושלים הודיעה אתמול כי היא אינה מקבלת את הדרישות החדשות שקבעה לשכת העיתונות הממשלתית וכי היא תמשיך להנפיק לחבריה תעודות עיתונאי מטעמה.

"הארץ": http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArt.jhtml?it...
רוב מהומה על לא מאומה 179395
מה פירוש "עיתונאי"? הלא יכול כל אדם לכתוב מה שליבו חפץ, בלא צורך בתעודה. תעודת העיתונאי היא פריבילגיה. בונוס. רוצים לקבל פריבילגיות? עמדו בתנאים. לא רוצים? תכתבו מה שאתם רוצים, אבל זכויות יתר לא תקבלו
רוב מהומה על לא מאומה 179413
תעודת עיתונאי היא לא פריבילגיה. מי שעבודתו העיתונאית הוא כפובליציסט, אכן לא זקוק לתעודה כזו. אבל מי שעבודתו היא סיקור של ענייני המדינה - זקוק גם זקוק לתעודה, שכן בלעדיה לא ניתן להכנס למסיבות עיתונאים של שרים וראשי ממשלה, לא ניתן להכנס לתדריכים של ראשי הצבא, ועוד.

אגב, בזמנו, לאחר אסון וורסאי, סרנו אני והבוס למקום האסון כדי לראיין את יחידת החילוץ שפעלה שם ולהתרשם מההרס. כדי להכנס, נדרשנו להציג את תעודות העיתונאי שלנו.
נו? 179419
לא נראה לך הגיוני לדרוש אישור בטחוני כדי לקבל זכות לכניסה חופשית למסיבות עיתונאים של שרים וראשי ממשלה?
נו? 179588
לא. אני חושב שתעודת יושר מהמשטרה צריכה להספיק. ''כניסה חופשית'' לא אומר שאתה לא חייב לעבור דרך גלאי מתכות בכל מקרה, או שלא מחטטים לך בתיק.

אם מתעוררת שאלה לגבי אדם זה או אחר - מן הראוי לבדוק אותו אישית, אבל זה נכון לגבי כל אדם שמתעורר חשד שהוא עוסק בפעילות חבלנית, לאו דווקא עיתונאים.
ולמה לאפשר רק לבעלי תעודת עיתונאי להיכנס? 179595
ולמה לאפשר רק לבעלי תעודת עיתונאי להיכנס? 180030
כי זו מסיבת עיתונאים, ולא מסיבה של החבר'ה. אני לא בטוח שנותנים רק לבעלי תעודת עיתונאי להכנס, אגב. פשוט זה הרבה יותר קל להכנס אם יש לך תעודה כזו.

חשוב לציין - כדי לקבל תעודת עיתונאי, אתה צריך לקבל גיבוי של גוף תקשורת מוכר ע''י הלע''מ. עצם הגיבוי הזה מהווה תעודת יושר מינימלית.
ולמה לאפשר רק לבעלי תעודת עיתונאי להיכנס? 180101
אגב, למה קוראים לזה "מסיבה"? באנגלית זה יותר כמו "כנס", או "ישיבה" (CONFERENCE).
בין יושבין ובין מסובין 180112
או: לא כל מסיבה היא סיבה למסיבה.
עד שהמלך במסיבו 180226
עד שהמלך במסיבו 180238
אני לא שואל על האיטמולוגיה של "מסיבה" אלא למה המילה הזאת, ש*היום* מתארת התכנסות חגיגית לצרכי שעשוע, *גם* מתארת התכנסות כבדת ראש של עיתונאים הבאים לקבל תגובות מגורם כלשהו.

הביטוי "מסיבת עיתונאים" תמיד מעלה לי אסוציאציה של אותם עיתונאים ציניים מסרטי שנות ה30 וה 40 (נגיד נערתו ששת) שיושבים בבר ושותים ויסקי בעוד הם מנתחים את מהלכיו של פוליטיקאי מושחת זה או אחר.
עד שהמלך במסיבו 180384
עד שהמלך במסיבו 180424
מת על ה(הגירסא הזאת של)סרט הזה.
יש תמורה בעד האגרה 190687
אם יש לך אחה"צ פנוי, תוכל לצפות ( והמהדרין מקליטין )ברוזלינד ראסל וקרי גרנט האולטימטיבי ב"נערתו ששת".
היום בשעה 15.00 בערוץ 33. שאגב נותן לאחרונה כל יום שישי קלאסיקה אחרת.
יש תמורה בעד האגרה 190953
תודה על ההתרעה אבל-
א) ראיתי אותה רק היום.
ב) אין לי כבלים.

ננסה בוידיאו.
טוב מאד, כמה שפחות יותר טוב! 179486
"חופש-העיתונות" איזה בדיחה גרועה! הם נהיו יותר גרועים מעורכי-דין ושאר מיני עלוקות. רוב הפירסומים שלהם שקרים, בדומה לפרסומת גרועה. נקווה שזה רק ההתחלה, ובקרוב לא יכלו להנפיק תעודות חדשות בגלל, מי שרוצה להיות עיתונאי שיהיה כתב עצמאי, כמו באייל הקורא. שיפתח אתר.
טוב מאד, כמה שפחות יותר טוב! 179495
והמגיבים האלה באינטרנט- אלה הכי חלאות!
הרי אנחנו יודעים טוב מאוד מי עומד מאחוריהם
"זרימה חופשית של מידע"? 179998
1. סופסוף הממשלה החליטה ללכת על עסקת החליפין. אני רק מקווה שעכשיו ייפסק פסטיבל המשפחות. או שמא אנו צפויים עכשיו למראות הדמעות או האושר, או גם וגם, או שברון ליבה של קרן עגומת העיניים אם נסאראללה יתעקש לקבל את הרוצח מנהריה, וישראל תתעקש לסרב לו?
לא! לא! די כבר!

2. וכאן אני מגיעה לכותרת- הסחורה שהעיתונאים מספקים מורכבת ממעט מאוד /מידע/, פלוס אינסוף סיפורים "אנושיים" סביב המידע הזה, ו/או פרשנויות "מלומדות" עליו. זו לא זרימה חופשית של מידע, אלא שלשול-פה ומקלדת של פטפוטים מיותרים

לפעמים נוצר הרושם שכאשר קורה משהו "גדול", כמו פיגוע המוני, העיתונאים ממש שמחים על זה. פתאום קל להם למלא את האוויר בפטפטת. בזמנים רזים יותר הם נאלצים להפוך סיפורים בינוניים לגדולים, קטנים לבינוניים, ושומדבר למשהו.

ועוד לא דיברנו על מידע חלקי, ומגמתי, ומסולף, שהם מגישים לנו, בגלל עמדה פוליטית כזו או אחרת, או כדי להפוך סיפור לסנסציוני יותר.
בוא נראה אותם מזרימים אל צרכני החדשות מידע שלם ומאוזן, לפני שהם צווחים על "חופש המידע".

נ.ב. ושישפרו גם את התרגום של מונחים משפות זרות לאנגלית.
היום במעריב באינטרנט, דיווח של כתבם שאול אדר באנגליה, מספר על ידידו כאח לו (אם לא למעלה מזה) של הנסיך צ'ארלס,Fawcett the Fence.
משמעות המונח "פנס" כאן היא "סוחר ברכוש גנוב".
תנחשו איך אדר (כנראה, אם הוא מדווח בעברית) תרגם את זה. ניחוש אחד, בלי פרסים.

אסתי, חוזרת לזעום בשקט.
"זרימה חופשית של מידע"? 180001
לא הבנתי. האם פתירת הבעיות שאת זועמת בגללן צריכה להיות תנאי מוקדם לחופש מידע?
"זרימה חופשית של מידע"? 180003
לא.
ועכשיו שאמרתי שאני בעד חופש מידע, מותר לי להתלונן על הרמה הירודה, הזולה, המטומטמת של רוב החומר העיתונאי?
"זרימה חופשית של מידע"? 180005
מבחינתי? תמיד. סתם חשבתי שזה אמור להיות טיעון בעד או נגד משהו. אם כל הסיפור הוא שיחת סלון בורגנית, אני אגש שנייה לקנות ספות עור שחורות. נראה לי שזה תנאי מקדים.

(סתם אין לי מצב רוח. תתעלמי).
"זרימה חופשית של מידע"? 180010
שום מצברוח רע לא יכול להצדיק דבר מחריד כמו "ספות עור שחורות".
(תתעלם בחזרה:)]
"זרימה חופשית של מידע"? 180104
ואגב, מי שאחראי על ה"סיפור לחבר'ה" המטורף שרץ פה עכשיו על הכוונה/האפשרות לחטוף איזשהו איראני בתמורה לרון ארד, הוא לא העיתונאים אלא איזשהו גורם בטחון שכדי לעשות שוויץ לעיתונאים מוכן לפתוח את הפה שלו בצורה לא אחראית, ולא פעם ראשונה וכנראה גם לא אחרונה. לפני שהולכים לבדוק את העיתונאים (על רמתם האוננותית אין כל וויכוח), תעשה מערכת הבטחון בדק בית בתוכה, וישא"ק (למי אני אומר זאת).
מקפיאים 180207
משרד ראש הממשלה ולשכת העיתונות הממשלתית החליטו להקפיא את ההנחיות החדשות. ממשרד ראש הממשלה נמסר כי בזמן הקרוב יקיימו ראש לע"מ דני סימן וראש אגף התקשורת במשרד ראש הממשלה ארנון פרלמן פגישות בהשתתפות נציגי כלי התקשורת הישראלית והזרה, מתוך כוונה להגיע לנהלים חדשים שיהיו מוסכמים על כולם.

"הארץ": http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArt.jhtml?it...
סימן שעוד לא הגענו 180264
ראש לשכת העיתונות הממשלתית דניאל סימן לא ימשיך לכהן בתפקידו, אותו הוא ממלא כמינוי מזה כשלוש שנים. רשמית, הסיבה היא שסימן לא התקבל לתפקיד במכרז. אולם גורם מדיני עלום אמר אתמול כי המדיניות שהנהיג סימן כלפי העיתונות הזרה וכן הדרישות החדשות שפירסם הביאו לנזק ליחסים של ישראל עם התקשורת הזרה "משום שהוא הקצין את המלחמה שלנו מול התקשורת הזרה. זה אבסורד לנהל מלחמה נגד העיתונאים הזרים, צריך לנהל איתם דיאלוג במקום להטיל סנקציות. זה עשה לנו נזק בעולם".

''אתה תיתן לי את הכבוד שמגיע לי'' 180265
(והקישור הוא כמובן ל''הארץ'')
דני סימן - מכה שנית 415834
מסתבר שדני סימן לא עזב את ראשות לע"מ:
בכתבה בלינק לא מופיע החלק המזעזע באמת - הציטוטים הבאים הם מתוך העיתון המודפס (כאן לידי):
"בא לי לדפוק אותו רק בגלל זה" (לאחר שמסופר לו שברמר פנה לעזרה למשרד החוץ הגרמני).
"אני טוען שהוא אידיוט. אן הייתי מחלק תעודות עיתונאי לפי התוכן, אף אחד בעיתון 'הארץ' לא היה מקבל תעודה" (לאחר שהציגו בפני סימן את הטענה שההטרדה היא על רקע פוליטי).
"הוא חתיכת חרא" (לאחר שאומרים לו שברמר טען שסימן אמר לו שההסדר נוח כי הוא מאפשר שליטה על העיתונאים).

נופת צופים ממש.
דני סימן - מכה שנית 521930
שלא במפתיע, מסתבר שדני סימן עדיין בראשות לע"מ (השנים חולפות, ורק דני סימן נותר במקומו. אה, וגם השקרים של ממשלת ישראל).
"לשכת העיתונות הממשלתית החליטה להפעיל סנקציות נגד כתב וצלם של העיתון השוודי אפטונבלדט שמבקשים לקבל תעודת עיתונאי ואישור כניסה לעזה. ראש הלשכה, דני סימן, אמר הבוקר כי "יש לנו 90 יום לבדוק ולטפל בבקשה ואנחנו נבצע בדיקה יסודית ככל האפשר. לא נקל על אף פסיק בביורוקרטיה הישראלית עבור כתבים של העיתון הזה".

הכתב והצלם, שאינם כתבים קבועים של העיתון, הגיעו ללשכת העיתונות הממשלתית עם מכתב מטעם העיתון שמבקש להנפיק להם תעודות עיתונאי לעבודה בישראל. הם נענו כי הדבר עלול לקחת כשלושה חודשים. לטענת סימן, כבר היו מקרים שבהם אנשים התחזו לעיתונאים כדי להיכנס לעזה. לכן, לדבריו, "העברנו את פרטיהם למתאם הפעולות בשטחים כדי שיהיו מודעים לעניין"".
מתוך: http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1109475.html
דני סימן - מכה שנית 521937
אין דבר, דני סימן ואנשי האפטונבלדט ראויים זה לזה.
דני סימן - מכה שנית 521940
אבל אנחנו לא ראויים לא לזה ולא לאלה, ובזמן שהם מייצגים את עצמם, הוא מייצג אותנו...
דני סימן - מכה שנית 521950
אם לקרל בילדט מותר להיות חרא, גם לדני סימן מותר.
דני סימן - מכה שנית 521954
קרל בילדט לא מקבל ממני משכורת, דני סימון כן.
דני סימן - מכה שנית 522060
חנוך מרמרי כותב על לע"מ ועל דני סימן:
דני סימן - מכה שנית 521961
בהזדמנות זו יש לשבח גם את פועלו של שר החוץ שמראה נאמנות רבה לעובדי משרדו (דואג להם לעבודה).
סימן שעוד לא הגענו 543888
והוא עדיין שם, הליצן השובב: http://www.the7eye.org.il/notes/Pages/260510_GPO_Gaz...
ומה אתם אומרים על זה? 180454
ומה אתם אומרים על זה? 180457
אני מקווה שזה יגיע לבג''ץ, כך שמר אנשלוביץ' יוכל להגיד שוב ''אמרתי לכם''.
ומה אתם אומרים על זה? 180508
ומכח איזה חוק יפסוק בג"ץ שהמדינה מחוייבת למכור דירות שבבעלותה לאזרחי "מדינה אוייבת למדינת ישראל"?

(מדברי עורך-הדין של בני הזוג, ניכר שהוא מתכוון להסתמך על החוקים הבאים: "חוק אי-עשיית דבר שאפשר להתקומם בגללו", "חוק הגבלת הדרישות" בסעיף "לא תותר דרישה שאפשר למצוא עורך-דין שהיא אינה מתקבלת על דעתו", וההגדרה בחוק זכויות האדם שלפיו "זכות היא כל דבר שהעדרו נחשב בעיני מאן דהוא לפגיעה חמורה בזכות").
ומה אתם אומרים על זה? 180578
זה לא שחובה על המדינה למכור דירות לאזרחי מדינה אוייבת למדינת ישראל, זה שאסור לה לשאול אנשים שאלה כזאת, או לבקש מהם לחתום על תצהיר שהם לא, מטעמי כבוד האדם וחירותו.
ומה אתם אומרים על זה? 180589
אתה רוצה לקנות דירה שנמצאת בבעלות מדינת ישראל. המדינה שואלת: האם אדוני, אולי, במקרה, שייך סעודי?
איך נפגעו כבודך ו/או חירותך?
ומה אתם אומרים על זה? 180624
אמור לי עתה, עמיתי האלמוני:
האם אתה במקרה שייך סעודי?
או מקורב לבין לאדן?
או מעורב/היית מעורב בעבר בפעולות נגד המדינה?

אני בטוח שאין בשאלות אלה משום פגיעה בכבודך.
ומה אתם אומרים על זה? 180625
התשובות הן לא, לא ולא. אין בשאלות האלה שום דבר פוגע (אלא אם מישהו מעדיף להסתיר תשובה חיובית לאחת מהן).
ומה אתם אומרים על זה? 180626
ואילו התשובה לאחת השאלות היתה חיובית, והיית מתבקש לחתום על מסמך כזה של נאמנות למדינה, זה היה מפריע לך לחתום? אקט פורמלי, שלמי שבאמת מתכוון לפגוע בבטחון המדינה, לא יהווה בעייה.
וחוץ מזה, שתפקיד זיהויים של אויבי מדינה פוטנציאלים בתוך המדינה הוא תפקידו של השב"כ, לא של בעלי בתים.
אני רואה בבקשה הזאת אם לא סוג של קנטרנות, נסיון לסנן "חריגים", כלומר אלה שמפריעים ליצירתה של אוכלוסיית "אנשי שלומינו" הומוגנית ופטריוטית שתגור בבתים אלה (שאני באופן אישי, גם לו היה לי ההון הדרוש, לא הייתי מבקש לגור בהם: מדובר בכפר רפאים מאובן ומפולץ, שלשם בנייתו ליד החומה החריבו את בתיה המקסימים של שכונת ממילא ופינו את תושביה לשיכונים, אותו דבר עצמו עשו להם בשכונה הסמוכה ימין משה, שאמנם אותה לא הרסו אלא להיפך, שיפצו, אבל גם היא נראית כמו שכונת רפאים שעשיריה רוב הזמן אינם בבית).
ומה אתם אומרים על זה? 180645
צנעת הפרט שלי נפגעה. או, במילים אחרות: צריכה להשמר לי הזכות להגיד "לא עניינך" בלי שזה יפגע בי.
ומה אתם אומרים על זה? 180656
אתה מבקש להתקבל לעבודה, והבוס לעתיד מבקש שתצהיר שלא היה לך עבר פלילי. עניינו או לא עניינו?
ומה אתם אומרים על זה? 180783
הבוס רשאי לדרוש ממני תעודת יושר מהמשטרה. לא יותר.
ומה אתם אומרים על זה? 180830
מה ההבדל? למה תעודת יושר כן והצהרה לא?
ומה אתם אומרים על זה? 181027
כי תעודת יושר היא מסמך רשמי של המדינה, ויש הגיון בבקשה שלו. הצהרה לא.
לנמק ככה גם אני יכול 181051
הצהרה איננה מסמך רשמי של המדינה, ויש היגיון בבקשה שלה. תעודת יושר לא.
ומה אתם אומרים על זה? 180730
"היו זמנים שגם אני הייתי יפה נפש נאור ותמכתי בזכותם של אנשים לקנות דירה בפרברי ירושלים, ואפילו הם "אזרחי מדינה אויבת למדינת ישראל". אפילו אחרי שהתגלו סייעני-המחבלים הראשונים מבין ערביי ישראל, העדפתי לחשוב שמדובר ביוצאי דופן ואין להסיק מהם מסקנות כלשהן.

מאז התגלו כמה חוליות-רצח יותר מדי, ואני החלטתי שככל הנוגע לי הזכויות הדמוקרטיות של הרוצחים, המסיתים, ושאר מי שנעלב כשמבקשים ממנו להצהיר שאינו "גורם עוין למדינת ישראל", מעניינות אותי כקליפת השום - בדיוק כפי שזכויותי שלי מעניינות אותם. מצידי, שישארו היכן שהם עד שיבוא ערפאת ויוביל אותם בראש מליון השהידים שלו היישר לירושלים."

חתמת על זה בתגובה 179147.
ומה אתם אומרים על זה? 180750
נתחיל בפרגון,
תרגיל שיכתוב נאה עוזי אבל בעייתי.
משתי סיבות:
א. נתת לקוראים לחשוב שזו ציטטה ישירה של דובי ולא היא. אם לא הייתי לוחץ על הקישור, וכמעט שלא עשיתי זאת, הייתי בטוח שדובי אכן כתב את ה"מצוטט" ששכתבת.
ב. ההקבלה היא לא אחד לאחד לדעתי, אבל אניח לדובי ליצג את עצמו.
כל הזכויות שמורות 180755
א. הרשיתי לעצמי להניח שהמסווה (אם היה כזה) יקרע מעל התגובה שלי מיד.

ב. כמובן שההקבלה אינה מושלמת. המסר הוא שמי שמוצא תירוצים יפים לוותר על זכויות של אחרים, עלול לגלות שאין לו בלעדיות על אמנות התירוץ.
אמנות התירוץ 180775
תנוח דעתך, עוזי, לא חשבתי אף לרגע קט שיש לי בלעדיות על אמנות התירוץ. נהפוך הוא, רק באיחור ובהיסוס הרשיתי לעצמי להצטרף להמוני המתרצים, מגלגלי העיניים, קורצי הקריצות ופורצי הפריצות. רק אחרי שכל אלה טיהרו גדודי שרצים, הכשירו בדיעבד ומראש מיני רציחות פוליטיות, פסקו פסיקות מאירות עיניים בשאלה אם מותר לחלל שבת כדי להציל חיי גוי ואם יאה להניח מוקשים נגד חיילי צה''ל בערב יום כיפור, הסבירו במובאות מהרמב''ם למה צריך להרוג ולאבד את כרמית המתכתית ושותפיה לאידיאולוגיה (ובאותה הזדמנות, למה לא, גם את פושעי אוסלו).

ובכן, אני רחוק מאד מלטעון למקוריות כלשהי בעניין שלפנינו, ומודה בפה מלא שאינני אלא חקיין זול שמצטרף לעגלה עמוסה לעייפה של אמני התירוץ והשיקוץ.
אמנות התירוץ 180849
אכן, דרוש מאמץ כדי להצדיק פיטורין או מאסר של פרחח שירק על אנדרטה. לעומת זאת, לאחר שתלינו בו את העוונות (האמיתיים והמדומים) של מחנה שלם, נדמה שעל פחות מגלגול בזפת ונוצות עוד מגיע לנו עודף.
נשארת רק השאלה על איזו אנדרטה אני ירקתי.
אמנות התירוץ 180888
אין לי מושג. ירקת?
אמנות התירוץ 180945
לא.
או שאני לא הבנתי את תגובה 180775, או שאתה לא הבנת את תגובה 180849 (ובשני המקרים לא מדובר על הפשט).
ומה אתם אומרים על זה? 180785
דומני שהמדובר בתגובה המקורית הוא על האשמות כנגד מסיתים ואנשים שפעלו באופן אקטיבי כדי להביע את שנאתם הרבה לגורמים מסוימים (בד"כ בשמאל). אתה, לעומת זאת, מבקש לשלול זכויות ממי שלא עשה שום דבר אקטיבי, בלי שום הוכחה לשום כלום. אם המדינה הייתה אומרת - "לזה אני לא רוצה למכור כי מישהו ראה אותו צועק 'איטבח אל יהוד' במטבח", לא הייתי מתלונן. אבל לא להתיר למישהו לקנות בית רק כי יש לו אזרחות של מדינה שלא אוהבת את ישראל (ולהפך), או כי הוא לא מוכן להצהיר בהקשר לא ענייני בעליל שהוא מת על ישראל ובחיים לא יעשה שום דבר לפגוע בה, כפרה?
אני לא מבין, זאת מדינה או אישה מוכה?
ומה אתם אומרים על זה? 180786
מדינה מוכה.
ומה אתם אומרים על זה? 416142
עדיף שהיית שואל האם זהו ציבור אזרחים או חבורה מוכה.

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים