אישום: התחברו למחשב בנק הדואר והעבירו כסף לחשבונות 1800
ביום ו' הוגש לבית המשפט המחוזי בחיפה כתב אישום נגד אדי אלוני, בן 54, ודוד שטרנברג, בן 26, שעומדים מאחורי פרשת גניבה מתוחכמת של כ-‏125 אלף שקל מסניף בנק הדואר בעיר באמצעות השתלטות על מחשב בסניף.

תחילתה של הפרשה בתלונה שהגיעה בתחילת חודש ינואר לקצין הביטחון של רשות הדואר בצפון. התברר שבמהלך דצמבר נפרץ סניף הדואר בשכונת דניה, אך השוטרים הופתעו לגלות כי לא נגנב דבר. לאחר כמה הבחינו בבנק הדואר שסכומי כסף נכבדים מועברים לחשבונות בבנק שנפתחו בזמן האחרון, ואז נמשכים על ידי הלקוחות. התגלה גם שההוראות להעברת הכספים לאותם חשבונות התקבלו באמצעות המחשב המצוי באותו סניף דואר חיפאי שנפרץ.

המשטרה גילתה כי החשודים בפרשה התקינו במחשב שבסניף הדואר, בעת הפריצה, רכיב אלקטרוני סמוי שמאפשר להם להורות לו לבצע פעולות בחשבונות. עוד התברר שהחשודים מסוגלים לפרוץ לכל מחשב של רשות הדואר בכל סניף בארץ ולהעביר כספים לחשבונותיהם. בהמשך החקירה התבררה התמונה במלואה: החשודים פעלו במבנה ארגוני שכלל את מתכנן ההונאה, הפורץ, האקר מחשבים ו"חיילים" בשטח, שתפקידם היה לפתוח חשבונות בבנק הדואר ומאוחר יותר למשוך את הכספים שהועברו אליהם.

במשטרה ובדואר סירבו להתייחס לשאלה אם יש חשד למעורבות של גורמים בתוך הדואר בפרשה, מתוך הנחה שגם אחרי החדירה לשרת יש צורך במידע על סיסמאות הגישה ועל הפקודות להעברת כסף מחשבון לחשבון.
קישורים
הארץ
Ynet
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "חדשות"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

נראה לי יותר הגיוני 195737
בת'כלס המדובר בהתקנת מודם ו-pcanywhere, לא? אלא אם כן מסובך להסוות את החיבור של המודם לקו טלפון.
לדעתי 195747
הם פשוט ניסו לקבל מהירות גישה טובה יותר לשרת של ''האייל הקורא''. כל העניין עם הכסף היה טעות מצערת.
מכיר את הבחור 195885
דודי (דוד) עבר בחברה שבה אני עובד בתור יועץ לאבטחת מידע. הוא נשכר כדי לייעץ כיצד לבנות את המערכת שלנו כמאובטחת יותר, כל זה כמובן מן הצד ההאקרי. בסופו של דבר הוא לא עבד איתנו מעבר לכמה פגישות, רק המנהלים שלי יודעים למה בדיוק.
אני התרשמתי שמדובר בבחור פיקח למדי, יודע על מה הוא מדבר, מבין אבטחת מידע ובהחלט יכול להוציא פרנסה מהתחום. אמנם הוא סיפר כמה דברים שנשמעו כמו התרברבות (סיפורים על איך הוא הפיל מערכת הגנה של בנק מסוים בשלושה ימים לדוגמא), אבל עדיין - לדעתי - יש לו מקום בתעשייה מהצד של אלו שעושים ולא של אלו שגונבים.
מכיר את הבחור 195893
מה זאת-אומרת "יש לו מקום"? כנראה ש*הוא* בחר, מסיבותיו שלו, לנצל את הכשרון שלו למעשים בלתי-חוקיים ולגזילת רכושם של אחרים.
הוא יכול היה לבחור גם אחרת.
מכיר את הבחור 195896
אולי למרות שיש לו מקום בתעשייה מהצד של אלו שעושים ולא של אלו שגונבים, הרי בתסמונת העדר הוא בחר בצד הצפוף יותר.

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים