נעצרו מושל אילינוי וראש הסגל שלו בחשד שניסו למכור מושב בסנאט 3052
מושל אילינוי, רוד בלאגוג'ביץ', וראש הסגל שלו, ג'ון האריס, נעצרו אתמול (ג') בידי סוכנים פדרליים. הם חשודים כי ניסו למכור את מושבו המתפנה בסנאט של ברק אובאמה תמורת בצע כסף. המושל דרש תמורת המינוי טובות הנאה לעצמו ולאשתו, ותרומות מובטחות למסע בחירות עתידי שלו.

בלאגוג'ביץ', חבר המפלגה הדמוקרטית, מכהן כמושל אילינוי משנת 2003. הוא החליף בתפקיד את המושל הקודם, הרפובליקני ג'ורג' ריאן, שהסתבך בפרשיות שחיתות שונות ונשפט לשש וחצי שנות מאסר.

על פי חוקי אילינוי נתונה הסמכות לבחור במחליפו של סנאטור שפרש בלעדית בידי מושל המדינה, ובמצב שנוצר לא יהיה כנראה מנוס מלקיים בחירות מיוחדות למושב הפנוי של אובאמה בסנאט.

קישורים
הארץ
chicagotribune.com
בלאגוג'ביץ' - ויקיפדיה
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "חדשות"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

זמן is עצבים 498163
מעניין כמה זמן מערכת המשפט האמריקאית תמשוך את הטיפול בזה.
זמן is עצבים 498164
סביר שעד סוף הקדנציה.
זמן is עצבים 498173
במקרה של המושל הקודם, ג'ורג' ריאן, ההליכים נמשכו כשלוש שנים, ומאסרו בפועל החל ב-‏7 בנובמבר 2007, ומדובר במושל שהיה מועמד לפרס נובל לשלום בשל עמדותיו המתקדמות בנושא עונש המוות באילינוי. לגבי המושל הנוכחי יש ל-FBI הקלטות מפלילות, כך שהעניין נראה די סגור.

זמן is עצבים 498178
בכלל לאילנוי יש היסטוריה של מושלים מושחתים:
זמן is עצבים 498185
סקירה קצרה ועניינית על 100 שנות שחיתות באילינוי. המספרים מדהימים.

זמן is עצבים 498190
כמה מחשבות סרק:

האם ראש ממשלה שקיבל לכאורה מימון כפול לנסיעות, נשיא שדרש לכאורה יחסי מין מעובדות הכפופות לו ושר אוצר שגנב לכאורה כמה מיליונים הם ברמה של אילינוי או שיש מקום לשיפורים אצלנו?

כמה טוב שהמושל המושחת הוא ממוצא סרבי ללא טיפת דם יהודי בעורקיו/ורידיו.

למה אצלנו לא עוצרים חשודים בשחיתות אלא שולחים אליהם חוקרים בהתאמה ללוח הזמנים של החשודים?

האם המסורת של שלטון מושחת באילינוי תעבור גם אלינו ומעתה נזכה בכל דור ודור למהדורה חדשה של שחיתות?
שכחת משהו 498195
אובמה ידע על זה?
שכחת משהו 498216
לטענתו, לא:
זמן is עצבים 498199
הוא גם רצה לרוץ לנשיאות ב 2016.
זמן is עצבים 498205
...ואולי גם יספיק, לאחר שיתברר שמעצרו בידי סוכנים פדרליים היה שירת הברבור של הממשל הפדרלי הנוכחי.

(הרי כל הרשע והסכלות בארה''ב בכלל ובעולם בפרט נובעים מאותו מוקד)
זמן is עצבים 498206
יכול להיות. או אולי זה עניין שחוצה ממשלים, תלוי בעיני המתבונן, כמו שנאמר בשיר (שיר?) בלייז ביילי פינגאן ה-‏3 של להקת אלוהים איתך! שליט שחור.
נוקדנות עלאבוקר 498288
קיסר שחור
זמן is עצבים 498340
צריך היה לחכות יומיים עד שתצוף הנקודה היהודית. עכשיו יש לנו ברנרד מאדוף עם הונאה של חמישים מיליארד וקצת רם עמנואל עם קשרים מפוקפקים בממשל של אילינוי. הסיפור על שני בניו של מאדוף שפנו ל FBI מציג קטע משפחתי מרתק. אמאל'ה, איפה את?
נכנס לנבצרות 498346
התביעה דרשה, החשוד בשחיתות ישעה את עצמו. לא אצלנו, כמובן.
נכנס לנבצרות 498347
ראש העיריה השעה מתפקידו את ראש שירותי הכבאות בירושלים בעקבות המלצת המשטרה להעמיד אותו לדין.

נכנס לנבצרות 498513
אין לנו בעייה להשעות את הש''ג המושחת, אם כי גם זה נדיר. עם הנשיא ועם ראש הממשלה כבר נחתום על עסקת טיעון שלא ייצא ממנה דבר.
נכנס לנבצרות 498569
איפה ראית שם ש"ג? מפקד כבאי ירושלים הוא לא חפ"ש.
נכנס לנבצרות 498587
זה לא כל כך משנה.
הוא לא לקח אחריות והתפטר (או השעה את עצמו), אלא הממונה עליו השעה אותו. להשעות את הכפופים לך (בכירים ככל שיהיו) זה קל. להשעות את עצמך זה דבר אחר לגמרי.
נכנס לנבצרות 498597
הנשיא קצב השעה את עצמו, רה"מ התפטר, כתבי אישום נגד שרים מוגשים השכם והערב, מפקד כבאים מושעה. למה האלמוני טוען שמאשימים רק שינגימלים? ולמה אתה מגן על עמדתו המופרכת?
נכנס לנבצרות 498731
החבר הנכבד בלגוג'ביץ' משוחרר בערבות אחרי שנעצר והובא לפני שופט. דרכונו הופקד בבית המשפט. מי מהאדונים הנכבדים אצלנו עבר הליך כזה? ראש הממשלה התפטר בגלל סיבות קואליציוניות, אחרת היה מושך עד הסוף. הנשיא החשוד סיים את כהונתו כחוק. ומפקד כבאי ירושליים הוא בהחלט ש"ג, וגם הוא לא נעצר. חשודים בשחיתות חמורה שמשפטם מתנהל ממשיכים למלא תפקידי מפתח בממשל שלנו, שלא לדבר על חשודים סתם. מה מופרך כאן?
נשאר, בינתיים 498644
בלגוג'ביץ' אומר שכופיית לינץ' פוליטית טופלת עליו האשמות שוא והוא מתכוון להשאר בתפקיד כי הוא לא אשם.
נשאר, בינתיים 498654
אם אמשיך את הקו מהדיון האחר על קצב: האדון בלגוג'ביץ צריך להתפטר, לטהר את עצמו, לתבוע בתביעה אזרחית את משמיציו -ולחזור לפוליטיקה בגדול.
נשאר, בינתיים 498677
בתוך 7 עד 10 שנים...
נשאר, בינתיים 498681
אפילו 20 שנה. אין מקום לאנשים שיש ספק כזה לגביהם בפעילות הציבורית. אם הוא יפסיד את האפשרות לפעילות פוליטית שיתבע את האחראים תביעה אזרחית.
נשאר, בינתיים 498687
זה קצת נאיבי לא? הרי ממש לא ברור של"משמיצים" יש כיסים מספיק עמוקים כדי לפצות אותו על כל שנות העבודה שאיבד בגללם, כך שתביעה אזרחית לא תתן מענה, ואם אתה דורש מכל מי שדובק בו רבב לפרוש עד לתום הברורים אז אתה נותן כלי ממש יעיל בידי המתנגדים הפוליטיים שלהם.
נשאר, בינתיים 498690
''כל מי שדובק בו רבב'' זה לא מי שבאיזה טוקבק מישהו כתב שהוא מושחת, אלא מי שהועלו נגדו האשמות, ובבדיקה ראשונית הן לא נמצאו מופרכות.
נשאר, בינתיים 498698
הבעיה היא שבמקרים רבים, לפחות במדינת ישראל, ההר מוליד עכבר ומי שנחקר באזהרה במערכה הראשונה לא מגיע לבית המשפט במערכה השנייה או מזוכה במערכה השלישית.

ומקרי ליברמן, שרון, ועמותות ברק קופצים מיד לראש.
נשאר, בינתיים 498699
ליברמן, שרון, ועמותות ברק (ואהוד אולמרט וקצב גם) הם אלה בדיוק המקרים שהייתי רוצה לראות (ציבורית) מוקעים ומורחקים מעמדות כח ושררה, גם אם משפטית הם רק גובלים בפלילים, ולא ממש עוברים גבול זה.
נשאר, בינתיים 498702
אם ב"מוקעים" אתה מתכוון שהבוחר יאמר את דברו, אז זה מצויין, אם אתה חושב שהם צריכים לפרוש בגלל הבושה זה נהדר, אבל אם הם טוענים שלהד"ם אז לדרוש מהם שיפרשו וילחמו על חפותם במהלך העשור הבא נשמעת לי דרישה מוגזמת. הבעיה היא לדעתי בעיקר במערכת המשפט ופחות באישי הציבור, אם הייתה בישראל מערכת משפט נורמלית ומשפטים פשוטים יחסית‏1 היו נגמרים בחודש ולא ב3 שנים (לא כולל ערעורים) היה אפשר לדרוש מפוליטקאים כאלה דברים, אחרת זאת דרישה שאין הציבור יכול לעמוד בה.

1 משפט רמון שנסוב סביב אירוע יחיד בין חמש דקות בעל מספר עדים מוגבל ביותר ושגם הנאשם וגם הפרקליטות ניסו לזרזו ככל האפשר נמשך בין הגשת כתב האישום ועד גזר הדין 8 חודשים(!), בין הכרעת הדין ובין גזר הדין עברו כמעט חודשיים, לדעתי אין שום סיבה שמשפט כזה לא יסתיים בשבועיים ולמצער חודש לכל היותר.
נשאר, בינתיים 498721
ראש הסגל בבית הלבן, המיועד, רם עמנואל, צבר בין 19 ל-‏21 מיליון דולר בתפר שבין שירותו בממשל קלינטון לפריימריס שלו כקונגרסמן (ההערכות - הוא השקיע כחצי מיליון דולר בקמפיין). איך בדיוק? כשכר ובונוסים מבנק השקעות ומכירתו למוסד גרמני. שיקוף פנטסטי של החיבור בין הון לשלטון. וזו עוד המפלגה הדמוקרטית. הליברלית.

מזכיר קצת את גזירת הקופונים של אהוד ברק במסגרת "העשייה לביתו" עם הצעת מכר של 40 מיליון ש"ח לדירתו במגדלי אקירוב. כסף קטן.
נשאר, בינתיים 498724
אפרופו ברק: קראת - או מישהו כאן קרא - את הראיון שלו אצל ארי שביט? אם כן, מה ההתרשמות?
(ואם אפשר, לינק למאמר. אתר הארץ אצלי משובש).
נשאר, בינתיים 498746
נשאר, בינתיים 498754
תודה.
אחרי תקופה שבה חשבתי שאולי ברק משתפר מעט (לא כל כך קשה להשתפר מהנקודה שהגיע אליו בהערכתי) חזרה כל עוינותי אליו בגדול. קשה לעבור אותה.
נשאר, בינתיים 498758
למה?
זמן is עצבים 498763
מועמד לפרס נובל זה תואר ריק, יכולים להיות אלפי מועמדים.

''בשלב ראשון, אלפים אחדים של אנשים מתבקשים להציע מועמדים לפרס. פרטי המועמדים נבדקים על ידי ועדות המומחים השונות בתחומיהן ומתבצע תהליך של ניפוי אשר בסופו נבחר זוכה הפרס. ההזמנות להציג מועמדות לפרס נובל לשלום נשלחות לממשלות של מדינות, חברי בתי דין בינלאומיים, פרופסורים ורקטורים של אוניברסיטאות, זוכי הפרס לשלום בעבר, חברי ועדת נובל הנורבגית, ועוד.'' ויקיפדיה בנושא.
זמן is עצבים 498776
על אלפי מועמדים אפשר לעשות סטטיסטיקה.
498214
הבני זונות שינו את הכללים ולא טרחו לספר לאף אחד (ספירו אגניו)
גנבו את תקציב המדינה 498217
עם פעילות הורמונלית מוגזמת כמו זו של ה FBI, היינו מרוקנים אצלנו חלקים נכבדים ממוסדות השלטון. הנה עוד קליעת בול:

50 מיליארד דולר הם שווי ערך לתקציב השנתי של מדינת ישראל (לא כולל החזר חובות).
גנבו את תקציב המדינה 498219
גם מהכנסות מאג"ח את מתעלמת, או רק שצריך להחזיר את החוב?
גנבו את תקציב המדינה 498224
התקציב מורכב מתוכנית הוצאות. הכנסות מרוכזות ברובריקה מימין, הוצאות בצד שמאל. בצד ההכנסות יש מכירת אג''ח, בצד ההוצאות יש פדיון אג''ח - חלק מהחובות. כדי לאזן בין הקומבינה בנאסדק לתקציב המדינה היה צורך להתעלם מהחובות.
המושל מסרב לוותר וממנה סנטור מחליף 499602
500508
"על פי חוקי אילינוי נתונה הסמכות לבחור במחליפו של סנאטור שפרש בלעדית בידי מושל המדינה"

כיוון שחוקי אילינוי כפופים לחוקה הפדרלית, ובפרט לתיקון ה-‏17 שבה, הטענה הזו איננה מדויקת, כך לפי הני"ט.

קדימה העם!
כך לפי פוליטיקאי מאילינוי 500517

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים