נטשה אטלס ביטלה הופעתה במחאה על מדיניות ישראל 3387
נטשה אטלס, הזמרת הבלגית ממוצא ערבי, ביטלה את הופעתה בישראל, עליה הודיעה לפני פחות משבועיים, במחאה על מדיניות ישראל בשטחים. לדבריה היא רצתה תחילה להופיע כדי לתמוך במתנגדים למדיניות בישראל, אך לבסוף החליטה שביטוי טוב יותר להתנגדות יושג באמצעות אי־הופעה.

בכך הצטרפה אטלס לאלביס קוסטלו, שביטל בשנה שעברה את הופעתו בנימוקים דומים. גם המוזיקאים ג'לו ביאפרה, הפיקסיז, גיל סקוט הרון, קרלוס סנטנה ועוד ביטלו הופעות בישראל בשנתיים האחרונות; הם לא נימקו זאת במפורש כמחאה פוליטית, אך יש הסוברים - לעתים זהו הקונצנזוס, ולעתים חשד של מעטים - שהסיבה היא פוליטית. ארגונים פרו־פלסטינים מפעילים לחץ על אמנים המתכננים להופיע בישראל שלא לעשות זאת.
קישורים
ביטלה את הופעתה - עכבר העיר
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "חדשות"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

583500
ויש הסוברים שבמקרים מסוימים הסיבה היא מכירת כרטיסים מאכזבת.
נטשה מי? 583503
את מעריציה. 583506
נטשה מי? 583508
את אטלס
נטשה מי? 583560
אל תעזבי אותי!
הצילו! צונאמי מדיני! 583539
זה נשמע כמו ידיעה ממהדורת השבט
583546
את המשפט הלפני אחרון לא הבנתי. הוא בעברית?
שופר, אנו מקווים 583576
שופר, אנו מקווים 583580
מה זה "הקונזצנוס" והאם יש קונסנזוס שככה מאייתים את זה?
שופר, אנו מקווים 583610
תקוותיכם לשופר הוגשמו כבר בראש השנה.
מצד שני, עוד ישראלי זכה בנובל! 583642
אני לא בטוח מהו שמו של הכשל הלוגי כאן, 583647
אבל קודם היא מודיעה על הופעה שלא ממש מיועדת לציבור הרחב, אלא רק למתנגדי מדיניות ישראל (זה לא כתוב בידיעה אך זה משתמע), ואחר כך היא מחליטה להעניש את הציבור הרחב (אשר, כזכור, ההופעה לא היתה ממש מיועדת לו) על ידי ביטול ההופעה?

נו טוב.
אני לא בטוח מהו שמו של הכשל הלוגי כאן, 583648
"לדבריה היא רצתה תחילה להופיע כדי לתמוך במתנגדים למדיניות בישראל, אך לבסוף החליטה שביטוי טוב יותר להתנגדות יושג באמצעות אי־הופעה." מה לא ברור כאן?
אני לא בטוח מהו שמו של הכשל הלוגי כאן, 583651
שאלה יפה.
אולי משהו ממשפחת http://en.wikipedia.org/wiki/If-by-whiskey
?
אני לא בטוח מהו שמו של הכשל הלוגי כאן, 585530
לא מדוייק. קודם היא רצתה לתמוך במתנגדי מדיניות ישראל ע''י הופעה בארץ, אבל בסוף היא החליטה להעניש את תומכי מדיניות ישראל ע''י אי-הופעה בארץ.

שמו של הכשל הלוגי הזה הוא ''פוליטיקה''.
היום בידיעות אחרונות 591538
כותב ירון טן-ברינק על תופעת ההחרמות של ישראל. פיסקת הסיום שלו היא כל מה שצריך להגיד על העניין:

"אפשר להתווכח על תבונתו של החרם התרבותי, שפוגע יותר מכל בישראלים ליברלים שמתנגדים למדיניות ממשלתם (ומבצר את תומכיה בפוזיציית העולם-כולו-נגדנו האהובה עליהם), אבל לא על יעילותו. הוא מפוצץ את בועת הקוסמופוליטיות של תל-אביב ומנפץ את האשליה שבה נאחז הרוב השפוי: ישראל היא לא מדינה תרבותית ולא תהיה כזאת כל עוד הכיבוש נמשך. היה שלום, עולם אכזר. נעמת לנו מדי פעם."
היום בידיעות אחרונות 591554
כותב איפה?

מבחן היעילות הוא בתוצאה, לא בסימבוליות.
דרישות הבד"ס בלתי אפשריות מחד, ומטילות סנקציות קטנות מדי מאידך, בהשוואה לדרישות.
איזה עם יסכים להפוך למיעוט נרמס ונדרס, על מנת שזמרת זו או אחרת תסכים להופיע בארצו? בוודאי לא העם העברי היושב בציון, עתיר הפראנויות.
אפילו אמברגו לא יועיל, אם זו הדרישה.

_______________
וזה, בניגוד לחרם על מוצרי ההתנחלויות שמציב דרישה סבירה שבידי המוחרם להענות לה.
היום בידיעות אחרונות 591559
בפותחת של שבעה לילות (ידיעות אחרונות)
היום בידיעות אחרונות 591562
כהרגלך את מפזרת דברים חסרי שחר. ההחרמות של ישראל לא באות כדי לשלול את זכותה להתגוננות אלא כדי למחות ולהתנגד למדיניות הכיבוש וההתנחלויות והסרבנות המדינית. כל עוד ישראל תמשיך בכך היא תיקלע לבידוד. כרגע זהו רק בידוד תרבותי. בעתיד בהחלט יכול להיות גם בידוד מדיני.
היום בידיעות אחרונות 591566
האם החרם מופעל גם כנגד הפלסטינאים? (אחרי הכל, גם להם יש נתח מכובד של סרבנות מדינית).
האם החרם מופעל גם נגד איזושהיא מדינה אחרת? ולא חסר כאלו המבצעות פשעים קצת יותר חמורים ובלתי הפיכים מבניית בתים וסלילת כבישים.
ועוד משהו קטן שתמיד סקרן אותי:
יש לא מעט "מתנחלים" (לפחות בחברון ובירושלים) שקנו את אדמתם בכסף מלא מבעליה הקודמים. האם המחאות האלו מבדילות בינם לבין "מתנחלים" אחרים?
היום בידיעות אחרונות 591567
בוא לא ניתמם. הכיבוש הוא הרבה יותר מ''בניית בתים וסלילת כבישים''. הוא התעמרות יומיומית במחסומים, התעלמות מעוולות שרירותיות כלפי פלסטינים (כולל רציחות לא מטופלות) והדרה כללית של הפלסטינים מפריבילגיות ''עם האדונים'' החי בשכנותם. הפלסטינים, עם כל זה שגם הם רחוקים להיות נקיים, הם אלה שחווים את הכיבוש ולכן ניסיון ליצר סימטריה כאן הוא צבוע. וכן, היו החרמות כנגד סרביה בימי מילושוביץ', יש החרמות כנגד סין כובשת טיבט ואמנסטי לא פועלת רק כנגד ישראל.

על ענין קניית האדמות כבר דובר כאן לא מעט. עיסקת קנייה הוגנת ככל שתהיה, אינה תמימה כשהיא נעשית בשטח כבוש למטרות סיפוח זוחל. המתנחלים כאן הם בהחלט לא במרכאות.
היום בידיעות אחרונות 591575
לצערי אני לא יכול להרשות לעצמי להיכנס לדיון הזה בגלל מחסור גדול בזמן פנוי. אולי בפעם אחרת.
היום בידיעות אחרונות 591570
וכהרגלך אתה רואה רק מה שנוח לך.
אחד מהתנאים להסרת החרם הוא שיבת הפליטים.
היום בידיעות אחרונות 591571
כלומר, אם נתניהו יכנס למו"מ עם הפלסטינאים לאחר שיפסיק את הבניה בהתנחלויות ויתחייב לגבולות 67 עם חילופי שטחים, עדיין ימשיך החרם?
היום בידיעות אחרונות 591574
כל פיתרון שלא יתייחס ל''בעית הפליטים'' בדרך שתספק את העם, יהיה פיתרון זמני.
היום בידיעות אחרונות 591581
כן.
לפחות מצד יוזמיו, מחד, ומצד כלמיני כאלה שאין להם שמץ של מושג מה קורה כאן, ראה את נטשה אטלס שביטלה את הופעתה "בגלל ההפרדה הגזעית".

אגב, תנאי נוסף של הסרת החרם הוא הפסקת האפליה כנגד ערביי ישראל, שאין ספק שבהחלט יש מקום לשיפור בעניין זה, אבל האם המצב מצדיק חרם? ואיך תאמוד את השיפור?
היום בידיעות אחרונות 591584
בנוסף, כלל לא מדובר שם על גבולות 67', אלא בנוסח המעורפל משהו "Ending its occupation and colonization of all Arab lands and dismantling the Wall".
"כל אדמות הערבים", ולא השטח שנכבש ב-‏67' בלבד.
היום בידיעות אחרונות 591599
אני חושב שתנועת החרם תתקווץ פלאים אם יתחיל מו"מ אמיתי כשהמסגרת היא גבולות 67 עם חילופי שטחים. אפשר היה לראות את שינוי האוירה הבין לאומית כשהחל המו"מ עם אש"ף לקראת הסכמי אוסלו. לגבי הפליטים: כתבתי כבר לא פעם מה צריך להיות הפתרון:
הכרת מדינת ישראל באחריותה יחד עם שותפים אחרים, לבעיית הפליטים. הפתרון לרוב המחלט של הפליטים-חוץ ממספר קטן של איחודי משפחות ונפקדים נוכחים- יהיה פתרון כספי שינוהל על ידי קבוצה של מדינות עשירות -גם ישראל תהיה שם.
היום בידיעות אחרונות 591618
כשם שאתה דורש מישראל כתנאי מוקדם למו"מ הסכמה לגבולות טרום ששת הימים ועוד משהו, דרוש מהפלשתינים שיסכימו להצעה שלך כתנאי מוקדם בטרם מו"מ, ואולי אפילו נרחיק לכת ותדרוש מאנשי ה-BDS לומר במפורש את מה שאתה משער שיעשו אם ישראל תיסוג וכו'.
היום בידיעות אחרונות 591649
היכן ראית שאני דורש משהו כתנאי מוקדם? אני פשוט כותב מהם גבולות הגזרה של המו"מ כדי ששני הצדדים יוכלו לקבל אותו. הפסקת ההתנחלויות איננו תראי מוקדם; ההתנחלויות אינן חוקיות מלכתחילה אבל נראה לי שחלק מהן נכנסות לתוך הנוסחה "גבולות 67 עם חילופי שטחים".אם שני הצדדים יכולים להסכים לכך אז מה בדיוק מציק לך? אתה רוצה לשמור את כל ההתנחלויות? תגיד מראש שאינך רוצה מו"מ.
היום בידיעות אחרונות 591583
ודאי, הלוא החרמניקים דורשים גם "שיבה" של מליוני "פליטים". לזה אפילו אתה לא תסכים, נכון?..
בועה של הרוב? 591558
"הוא מפוצץ את בועת הקוסמופוליטיות של תל-אביב ומנפץ את האשליה שבה נאחז הרוב השפוי"
ממה נפשך- אם תל אביב חיה בבועה, אז זו לא יכולה להיות אשליה של הרוב (השפוי או לא).
בועה תלאביבית, או רוב? מר טן-ברינק מתבקש להחליט, בבקשה.
היום בידיעות אחרונות 591576
גם אתר זה, המספק אשליה של דיון פתוח ונטול צנזורה רעיונית, מעכב את פיצוץ הבועה הנ''ל. על פעילי שלום אמיתיים להדיר רגליהם מכאן, ויפה שעה אחת קודם.

(לא שהבנתי מה ההבדל בין תבונה ויעילות של אקט פוליטי)
היום בהארץ 593812
(לא קשור ישירות לנושא המקורי, וגם לא ממש היום)

סתם כדי לקבל פרופורציה על ההתנחלויות הבלתי־חוקיות בשטחים, הנה עוד התנחלות בלתי־חוקית ביו"ש (על אדמות מדינה) שעומדת בפני פינוי.
גם קסנדרה וילסון 591627
גם זמרת הג'ז קסנדרה וילסון ביטלה את הגעתה אלינו לשתי הופעות השבוע. לפי ynet, "ההחלטה על הביטול התקבלה אמש ונבעה, לדברי הנהלת הפסטיבל, מלחצים פוליטיים שהופעלו על הזמרת מצד גורמים פרו-פלסטינים שביקשו ממנה להצטרף לחרם התרבותי על ישראל."
גם קסנדרה וילסון 591681
איזה יופי שיש‏1 כיבוש וחרם, זה ממש מרחיב את האופקים המוזיקליים שלי. אם לא הכיבוש והחרם לא הייתי שומע לא על זאת ולא על זאת.

1 נניח.
גם קסנדרה וילסון 591693
מה שמעלה את השאלה אם הן ביטלו את בואן בשל לחצים פוליטיים או כי הן גילו שהפדיון ממכירת הכרטיסים לא יכסה את עלות הטיסות הלוך ושוב.
גם קסנדרה וילסון 591699
לזה יש תשובה, לפחות במקרה קסנדרה וילסון (אבל אני מניח שזה דומה ברוב המקרים): את ההופעה מארגן מפיק ישראלי, שמשלם מראש לאמן ולוקח על עצמו את האי-ודאות של מכירת הכרטיסים. בידיעות על וילסון הודגש שהיא כבר קיבלה את התשלום.
גם קסנדרה וילסון 591708
אני סקרן לדעת - במידה שהמפיק הישראלי השקיע בפרסום והכנות אחרות, האם יש לו עילה סבירה לתביעה מול האומן?
נטשה אטלס תופיע בארץ 633332
נטשה אטלס תופיע בארץ 633349
האמנים האלה, כל כך הפכפכים, אי אפשר לסמוך עליהם בגרוש.
נטשה אטלס תופיע בארץ 633386
הפעם הראשונה ששמעתי על נטשה הנ''ל היתה כשהיא פצחה בחרם. הפעם השנייה היא עכשיו, כשהיא סיימה להחרים. בין לבין שכחתי שיש בכלל אחת כזאת, ומן הסתם היא שוב תיעלם ממוחי במהירות.
יש מלאנתאלפים הופעות שוות ביותר הקיץ, ועדיף לחסוך כסף לאחת מהן.
נטשה אטלס תופיע בארץ 633489
את מתעניינת באופן כללי ב"מוזיקת עולם"? אני מנחש, אמנם על סמך די מעט, אבל יותר מכלום, שבתחום הלא-נידח הזה היא דווקא ידועה מאוד.

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים