עמנואל רוזן יצא לחופשה לאחר שהואשם בהטרדה מינית 3575
העיתונאי עמנואל רוזן יצא היום (א') לחופשה מעבודתו בערוץ 10, וכן השעה את עצמו מהגשת התוכנית "תיק תקשורת" ומתוכניתו ב"רדיו ללא הפסקה", לאחר שהואשם בהטרדה מינית ובקיום יחסי מין בכפייה.

ביום ו' האחרון התפרסם באתר "הארץ" תחקיר המגולל את טענותיהן של יותר מעשר נשים כלפי רוזן. כל הנשים התראיינו שלא תחת שמן המלא, ולא התלוננו נגד רוזן במשטרה. על־פי התחקיר, רוזן נוהג מזה שנים רבות לחזר באופן אגרסיבי אחר נשים צעירות שאותן הוא מכיר במסגרת עבודתו; גם כאשר הנשים מסרבות לחיזוריו באופן הברור ביותר, הוא ממשיך להטרידן בטלפונים וב-SMS, ולעיתים אף מופיע בבתיהן מבלי שהוזמן. במקרה אחד המתואר בתחקיר, אישה שהכירה את רוזן לפני כעשר שנים בהיותה חיילת תיארה: "הוא חתר כל הזמן למגע ושוב ושוב אמרתי לו שאני לא רוצה. באיזשהו שלב פשוט הפסקתי להגיד לא. אמרתי לעצמי תשכבי בשקט וזה ייגמר. גם תוך כדי שקיימנו יחסי מין המשכתי להגיד לא, אני לא רוצה, והוא המשיך."

טענות בדבר יחס לא־נאות לנשים מלוות את רוזן מזה זמן. לפי "הארץ", כבר לפני למעלה מארבע שנים סירב אברי גלעד להגיש לצד רוזן את תוכנית התחקירים "קופסה שחורה" בשל התנהגותו של האחרון; עוד נטען בכתבה כי לפני שלוש שנים רוזן פוטר מעבודתו בערוץ 2 "על רקע התנהגות בלתי הולמת כלפי עובדת זוטרה". העיתונאי גדי סוקניק אמר היום: "תעשיית השמועות והמעשים האלה, ואני מדגיש המעשים, התנהלה לאורך שנים. אני מאשר את כל מה שטוענות העיתונאיות האלה. אני מוכן לשים את ידי באש שזה רק קצה הקרחון, ואלה רק מעשים בקצה הסקאלה – יש חמורים הרבה יותר."

בתגובה להאשמות, מסר רוזן את הדברים הבאים: "במשך עשר שנים מתנהל נגדי מאחורי הקלעים ובאינטרנט מסע הכפשות אנונימי, המציג דמות דמיונית שאינה קיימת במציאות: 'עמנואל רוזן המטריד'. בשנים האלה לא היתה כמעט אישה אחת, שעבדה במחיצתי, או שהתראיינה אצלי, שלא תושאלה על ידי מארגני הקמפיין המתוכנן האם פגעתי בה או הטרדתי אותה. עכשיו, כאשר אגודת העיתונאיות החליטה להוציא את מחול השדים הזה מחושך לאור, אני מברך אותה על כך וממתין בקוצר רוח לבדיקה מהירה ויעילה של הדברים כולם. הגיע הזמן להעמיד במבחן המציאות את חרושת השמועות וההשמצות שלא נבדקה איתי ולא נשאלתי עליה. דברי מעולם לא נשמעו. היום אחר הצהריים הודעתי למנכ"ל חברת החדשות של ערוץ 10, גולן יוכפז, על החלטתי לצאת לחופשה מהעבודה בערוץ עד אשר יסתיים תהליך הבדיקה היסודי – ותוסר העננה. אני מקווה שהבדיקה תהיה מהירה לפחות כמו המהירות והקלילות שבה התנפח הסיפור חסר השחר הזה לממדים מפלצתיים".
קישורים
עיתונאיות מעידות: עמנואל רוזן הטריד אותנו - "הארץ"
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "חדשות"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

615137
אין ספק שעמנואל רוזן עיתונא יצירתי. מתגובתו:
"במשך עשר שנים מתנהל נגדי ... מסע הכפשות אנונימי...אני מקווה שהבדיקה תהיה מהירה לפחות כמו המהירות והקלילות שבה התנפח הסיפור חסר השחר הזה לממדים מפלצתיים".

__________
ההדגשות שלי ד.הג.
615203
המסע היה ארוך, ההתנפחות קרתה רק בימים האחרונים. אפשר לפרש את זה ככה בצורה סבירה.

(גילוי נאות: אין לי מושג אם כן או לא או ראוי או לא ראוי).
אוי באמת! 615408
סליחה? סליחה? סליחה? מה פירוש "הופיע אצלן בבית מבלי שהוזמן"? מי בדיוק הכריח אותך לפתוח לו!? ומי בדיוק הכריח אותה לשכב איתו? לפחות בכתבה הזאת לא נזכר בשום מקום שהוא הפעיל כוח. גם לא נזכר בשום מקום שהוא היה מסוגל לפטר אותה מעבודה כלשהי. אז מה (באמת!)ׂ היה לנו שם? כמה התגססויות בנייד?
אוי באמת! 615409
אתה מוזמן לנסות לשנות את החוק למניעת הטרדה מינית, או לחלופין, את תפיסתך לגבי מותר ואסור במקום עבודה. כרגע, הם לא תואמים זה את זו.
אוי באמת! 615410
לא לגמרי ברור לי האם החוק למניעת הטרדה מינית במקום העבודה הוא המכשיר שאמור למנוע את המקרה הזה. לא לגמרי ברור לי האם חוק (להבדיל מנורמות ציבוריות) אמור למנוע מקרה כזה.

נניח לצורך העניין שהייתה כאן "רק" הטרדה שיטתית, מה אז היה אמור לקרות?
אוי באמת! 615467
תשובה אפשרית אחת: אילו רוזן היה מציית לחוק, אז המקרה היה נמנע. מכיוון שהוא לכאורה לא ציית המקרה קרה, אבל מה שעובר עליו עכשיו, ומה שיעבור עליו אם יורשע, יעזור להרתיע ולמנוע את ההטרדה הבאה. וגם לשפר את הנורמות הציבוריות.

(ויש לי עוד תשובה, אבל אני עייף - מקווה מחר.)
אוי באמת! 615490
התשובה הנוספת היא לא שלי אלא של מיה צחור. היא דווקא די מסכימה איתך (אם זה מה שאתה אומר) שהחוק הקיים לא נותן מענה טוב למוטרדות במקום העבודה - תלונה פלילית היא בעייתית ביותר עבורן, אבל גם הצינור של תלונה במקום העבודה מאוד לא מספק (לא עבורן ולא עבור המטריד-לכאורה). זה משאיר רק את האופציה של "תלונה" בפייסבוק, אבל זה דין שדה שאיננו רצוי. היא מציעה שעדיין מקומות העבודה יהיו אחראיים לספק סביבת עבודה לא-מטרידה, אבל שהבירור במקרה של תלונה ייעשה על-ידי רשות חיצונית ייעודית.
אוי באמת! 615491
עם המסקנה הסופית שלה אני בוודאי לא מסכים. אם תלונה למשטרה אינה צעד קל, כך גם תהיה תלונה ל''רשות ההטרדות''. ויש, כמובן, את האפשרות של תלונות שווא (שהסתברותן עולה ככל שההליך יותר פשוט ופחות מסוכן למתלונן).
אוי באמת! 615413
אוי באמת! 615414
זה ממש לא משנה. גם אם לא היו פותחות לו, זה עדיין היה לחלוטין לא תקין שהטאלנט של מקום עבודתך מגיע אליך הביתה בערב עם כוונות מיניות, ולא עוצר אחרי הסירוב הראשון, או החמישי.
אז בשביל זה בדיוק המציאו את הדלת, המנעול והעינית! 615416
למה, בשם כל הזונות שבתנ"ך, היא פתחה לו את הדלת בכלל!?
אז בשביל זה בדיוק המציאו את הדלת, המנעול והעינית! 615417
אז בשביל זה בדיוק המציאו את הדלת, המנעול והעינית! 615423
אני רוצה לראות את כל הגיבורים הגדולים כאן משאירים מחוץ לדלתם את הבוס או הסמנכ''ל שלהם כשהוא נוקש עליה כי ''רק עבר באיזור''.
אז בשביל זה המציאו גם את השכל הישר והכבוד! 615501
בעברית קלה וצלולה, אתה אומר שכולנו זונות בטווח מחירים רחב למדי? אתה באמת מוכן לוותר על שרידי כבודך האנושי בשביל חבילת ריכועי הנייר הממוספרים שלך?
אז בשביל זה המציאו גם את השכל הישר והכבוד! 615508
בעברית קלה וצלולה, אתה אומר שהבחורות אשמות במה שקרה להן?
אז בשביל זה המציאו גם את השכל הישר והכבוד! 615509
כן, זה מה שהוא אומר, אבל דווקא בעברית לא ברורה ובעקיפין.
החל מגיל מסוים, אפילו אישה משוחררת אחראית למעשיה! 615757
וזה במקרה שהיו בכלל מעשים כלשהם. יודעים מה? במקרה של ההיא ש"נאלצה" לפתוח את הדלת לרוזן הלא-קרוא, הקורבן זכאית מחמת פיגור שכלי קשה במיוחד (אפילו ילד בן חמש ומעלה, וכלב בית בן חצי שנה ומעלה, יודעים לא לפתוח את הדלת לזרים).
החל מגיל מסוים, אפילו אישה משוחררת אחראית למעשיה! 615758
כמו שאמרת: "אפילו ילד בן חמש ומעלה, וכלב בית בן חצי שנה ומעלה, יודעים לא לפתוח את הדלת לזרים"
אז בשביל זה המציאו גם את השכל הישר והכבוד! 615511
אני דווקא ניסיתי לעבור מהקלישאות לקרקע המציאות. בוא נזכור, שכמו בכל מעשה בריונות, גודל האיום והסיכון הולך ומתברר בהדרגה, ואכן ייתכן שהבוס שלך עבר באיזור ורוצה לדבר על הפרוייקט האחרון. או שאולי בא לו לעניין אותך בפרוייקט לא חוקי אחר, אבל ברגע שתראה שאתה לא מעוניין הוא יחייך בנימוס וייצא מהדלת. ולכן לפני שאתה(/אנחנו/האדם הממוצע) שובר את הכלים בפני בעל סמכות, הרבה פעמים אתה נותן לו ליהנות מהספק. אני מניח שלמרות תגובתך הבוטה והפשטנית, במציאות אתה לא כל כך מהר טורק את הדלת בפני בעל סמכות שיכול להרע לעתידך, כל עוד לא ראית דרך העיינית שהוא מחזיק אקדח גדול ומעשן.
ולא, זה לא בהכרח גורר זונות, שרידי כבוד וריבועי נייר סרקסטיים.
615415
עוד מקרה משמח.
יפה הדבר שבמקרים של שוביניזם עובר-גבול שמוצא דרכו לכותרות, השיפוט הציבורי בא''י שהיא מדינה חילונית במהותה , מתייחס לכללים אזרחיים והשתקפותם בחוק ולא למוסר נוצרי מתחסד כאמת השיפוט בעיניינים הקשורים במין וחברה.

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים