האם ישראלים צורכים יותר מדי קנאביס רפואי? 3962
יואב יחזקאלי, רופא פנימי ששימש בתפקידים בכירים בקופות חולים, טוען כי מתן קנאביס רפואי בישראל ליברלי מדי.

לדבריו, העדויות המחקריות על תועלתו של הקנאביס מוגבלות. יש עדויות על תועלת נגד כאב ממקור עצבי, אך זהו כאב נדיר יחסית, וגם כאן התועלת לא גדולה ביחס לנזקים אפשריים. בין הנזקים שהוא מונה – הפרעה ללמידה, לזיכרון, לריכוז, לקואורדינציה מוטורית, והגדלת הסיכון להתפרצות סכיזופרניה.

50,000 מטופלים בקנאביס רשומים בישראל, שיעור שיא בעולם, וההתוויות בישראל רחבות יותר. לדבריו, אילו היו נהוגות בישראל ההתוויות המקובלות בעולם היה שיעור המטופלים נחתך ב-‏95%. הרופאים המורשים חשים לחץ של מטופלים לרשום להם קנאביס, גם ללא התוויה ברורה, וחלקו זולג לשוק השחור.
קישורים
TheMarker
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "חדשות"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

  עוד ישראבלוף טוב • קורץ • 3 תגובות בפתיל
  ללא כותרת • אנטילופה
716659
כתבה מפורטת יותר ב"הארץ". כל הרופאים במבוכה, רושמים הרבה יותר קנאביס ממה שהם מרגישים שמוצדק מבחינה רפואית-מדעית. אפילו מזהירים ממשהו שמזכיר את משבר האופיואידים, אם כי מוסכם שהקנאביס פחות מסוכן.

פסקה שצדה את עיני למרות שהיא קשורה לנושא רק בקשר חלש: "היקף השימוש [בקנאביס, רפואי ופנאי] בארץ עצום: לפי נתוני משרד הסמים והפשיעה של האו"ם, ישראל היא הראשונה בעולם, ובפער גדול, בשיעור צרכני הקנביס. ב–2016 דיווחו 27% מהישראלים בני 18–65 שצרכו קנביס בשנה האחרונה, הרבה יותר מאשר בבאות בתור ג'מייקה (18%) וארה"ב (17%)." (הניסוח של הכתב כמובן לא מדויק, הוא כותב על שיעור הצרכנים ומצטט מספרים על דיווח עצמי, אבל בכל אופן זה מעניין.)
716667
להשיג קנביס ''רפואי'' הפך להיות קל מאוד, ולכן כל מעונין - ובפרט מכורים - מתדפקים על דלתות הרופאים.
אני מניח שחודש לאחר הליגליזציה נפסיק לשמוע את סיפורים על הקנביס שריפא את הגליובלסטומה.
716677
קישור לטובת חסרי המנוי לעיתון הארץ: https://www.themarker.com/misc/themarkersmartphoneapp...

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים