צה''ל מאפשר לאביב גפן להופיע בפני חיילים, לאחר סירוב ממושך 4130
המוזיקאי אביב גפן יוכל להופיע בהתנדבות בפני חיילים בבסיסי צה"ל, לאחר שנים ארוכות שבהן צה"ל לא אישר לו לעשות זאת.

גפן לא שירת בצה"ל – לדבריו, בשל סיבות רפואיות – והתבטא בתחילת דרכו נגד השירות הצבאי. דבריו עוררו סערה ציבורית, ונשיא המדינה דאז, עזר ויצמן, אמר כי גפן "הוא דוגמה רעה לחינוך הנוער … בעיני זה נראה חמור שראשי ממשלות מתחבקים עם מי שהפך סמל להשתמטות בקרב בני נוער".

בשנת 2001 הציע צה"ל לגפן להתגייס לשורותיו בהליך בשם "מסלול ישיר למילואים", אשר אינו כולל שירות סדיר והיה אמור לאפשר לו להופיע בבסיסי צה"ל כחייל במילואים, אולם הדבר לא התבצע.

בתגובה לפרסום האישור של צה"ל, אמר גפן: "אני נרגש מאד. חשוב לי להעביר מסרים של אחדות ולכידות ואת הערכתי הרבה לצה"ל". באירוע מטעם חב"ד שנערך לפני מספר חודשים, הוא אמר: "פעם דיברתי מתוך בורות, במטרה להדהים ולזעזע כדי שיקשיבו לי, כי סבלתי מחוסר תשומת לב, ואמרתי דברים מתוך בורות גדולה מאוד. אז אני מסתכל פה לאנשים בעיניים ואומר שאם פגעתי במישהו, אז אני מבקש סליחה".

מטעם דובר צה״ל נמסר: "אביב גפן פנה לצה"ל והביע את רצונו לתרום הופעות בהתנדבות וכאות הוקרה והערכה עמוקה למשרתים בו, לקראת יום העצמאות ה-‏74. הוחלט לאשר את בקשתו לאור הרצון הכן להעביר מסר של אחדות, לכידות וחשיבות התרומה לצה"ל ולאור החרטה שהביע על דבריו בעבר. צה"ל כצבא העם רואה בערכי השירות והתרומה חשיבות רבה".
קישורים
אחרי שנים של סירובים: צה"ל אישר לאביב גפן להופיע בבסיסים - ynet
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "חדשות"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

  אביב הגיע - פסח בא • kozmo5449@gmail.com • 4 תגובות בפתיל
  ללא כותרת • ירדן ניר-בוכבינדר • 4 תגובות בפתיל

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים