ה-DVD, קווים לזכרו 4192
נטפליקס הודיעה כי בקרוב תפסיק את שירות השכרת DVD במשלוח - השוק שעליו היא נבנתה לפני שפנתה לסטרימינג. פבלו אוטין, מבקר הקולנוע של "הארץ", מבכה את התרבות הסינופילית ששגשגה לרגע קצר בזכות ה-DVD וגוועה. בישראל נסגרה בתחילת השנה ספריית השכרת ה-DVD של "האוזן השלישית" בתל אביב.

בתקופת הזוהר של ה-DVD להשכרה, מזכיר אוטין, הופקו תקליטורים באיכות גבוהה של סרטים קלאסיים, שכללו תוספות כגון פריטי טריוויה וערוצי פרשנות מרתקים. בהשוואה לקלטות הוידאו־טייפ, ה-DVD הקפיד לרוב על יחס תמונה כמו בקולנוע, גם אם לא התאים בהתחלה לטלוויזיות; בהדרגה הטלוויזיות התאימו עצמן, וצרכנים רבים קנו טלוויזיות וציוד סאונד שהעניקו חוויה דומה לקולנוע.

 נטפליקס היתה כוח מניע חשוב מאחורי הפופולריות של הפורמט. לדבריו, מנגנון ההמלצות של נטפליקס עודד מנויים רבים לנסות גם סרטים פחות ידועים, פחות חדשים ופחות מסחריים.

כל זה נגמר עם הסטרימינג. נטפליקס גילתה שבסטרימינג, אולי בגלל המיידיות שבקבלת תוכן מבוקש (להבדיל מהתכוננות מראש לסרט מושכר), הצופים מעדיפים תוכן מוכר ומדובר. סרטים קלאסיים או אזוטריים אינם זמינים, לא בנטפליקס ולא בשירותי סטרימינג אחרים.

אוטין מציין את פורמט הבלו־ריי, שלדבריו עדיין משרת סינופילים - עם מארזים איכותיים ועשירים מאוד - אך כבר לא בהשכרה אלא רק בקנייה, יקרה. כך שהוא משרת רק סינופילים שהפרוטה בכיסם.
קישורים
הודעת נטפליקס
פבלו אוטין על נטפליקס וה-DVD - הארץ
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "קולנוע ואמנויות הבמה"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

  בסרטים של פעם, יכולת לשמוע תולדות והרצאות • ירדן ניר-בוכבינדר • 3 תגובות בפתיל
  עברנו לכונני flash וטוב שכך • גוּטֶה • 2 תגובות בפתיל

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים