שינויים בצמרת הרשות הפלסטינית 1061
יו''ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, ערך השבוע שינויים בצמרת הרשות. במסגרת שינויים אלה, פיטר ערפאת את ראש מנגנון הביטחון המסכל, ג'יבריל רג'וב ומינה במקומו את מושל ג'נין - הגנרל זוהיר אל מנסרה. לרג'וב עצמו הוצע לתפקד כמושל ג'נין אך הוא דחה את ההצעה.

פיטוריו של רג'וב עלולים לגרום לתהפוכות נוספות. כעת, מצפים לגל התפטרויות קבוצתיות מקרב נאמניו של רג'וב במנגנון הביטחון המסכל. מצד שני, בימים הקרובים צפויים קצינים שעזבו בעבר את מנגנון הביטחון בעקבות סיכסוכים עם רג'וב - לחזור לשירות. היום (שבת) אמורה להיערך פגישה בין ערפאת לקצינים בכירים ממנגנון הביטחון המסכל.

הצהרתו הראשונה של ראש מנגנון הביטחון המסכל החדש היא כי יפעל למניעת פיגועי התאבדות בישראל.

בנוסף, מפי מקורות פלסטינים נמסר כי מפקד המשטרה הפלסטינית, רזי ג'באלי, מסר את התפטרותו הרשמית לערפאת. זאת לאחר שפוטר ע''י ערפאת ביום ד' ולאחר מכן הוחזר כיועץ לענייני משטרה. ג'באלי גם הכריז כי בכוונתו להתמודד נגד ערפאת בבחירות לנשיאות הראשות הפלסטינית שיערכו בינואר הקרוב.
קישורים
Ynet
Ynet
הארץ
מעריב
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "חדשות"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

ששש. . . מתחילה תקופת הרפורמציה 76308
עם תחילת "פסטיבל הרפורמה" הבעתי את דעתי בעניין זה:

תגובה 71223

אבל בינתיים קרה בכל זאת משהו מאד חיובי שאותו דווקא לא צפיתי. נשיא ארצות הברית הסביר שמבחינותו רפורמה פרושה החלפת כל מנגנון "רשות אוסלו" כולל ערפאת עצמו (פשוט הייתה רחמנות להסתכל על פרס מקשיב לדברים האלה).

ערפאת הוא, כפי שכתבתי בתגובתי ההיא, דווקא בעד רפורמות, אבל הוא עושה עצמו כמי שאינו מבין את מה שאמר נשיא ארצות הברית.
פעולתו הראשונה היא לא פיטורי עצמו אלא פיטורי ג'בריל רג'וב, שלפי דעתו של איש אייל בכיר הוא דווקא בדיוק הדמות שצריכה להחליף את ערפאת בנסיבות של רפורמה כזאת . . .
ששש. . . מתחילה תקופת הרפורמציה 76315
באמת שערוריה שעראפאת לא מתחשב בדעתם של אנשי אייל בכירים. מה יש להגיד, אין פרטנר.
ששש. . . מתחילה תקופת הרפורמציה 76344
אותו ''איש אייל בכיר'' (ערן בילינסקי, לקוראים שהצטרפו אלינו זה עתה) יסביר לך (כבר הסביר, בעצם, אבל לא כולם מקשיבים) שרג'וב הוא אופוזיציה לערפאת. לא ממש מפתיע שערפאת התחיל את הרפורמה מפיטורים שלו.
למה מתכוונים הפלסטינים 76370
כשהם מדברים על סוף הכיבוש?


חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים