פלורידה: רופא יהודי מואשם בכוונה לפגוע במוסלמים 1130
שלטונות פלורידה עצרו ביום חמישי רופא יהודי, ללא עבר פלילי, בחשד שתכנן לפגוע ביעדים מוסלמיים בארצות הברית.

ברשות האיש, ד"ר רוברט גולדשטיין, בן 37, נמצאו 40 כלי נשק וחומרי חבלה רבים, וכן רשימה של כ- 50 מסגדים ומרכזים המשמשים את הקהילה המוסלמית במדינת פלורידה. מקור המקורב לחקירה אמר אתמול כי כמויות חומרי הנפץ שנתגלו ברשותו של גולדשטיין "היו בעוצמה שמסוגלת להרוס את קומפלקס המגורים שבו התגורר, הכולל 200 יחידות דיור". מטעמי ביטחון פינתה המשטרה בסוף השבוע את הדיירים הסמוכים לדירתו של גולדשטיין.

על פי העיתון "טמפה טריביון", נראה שגולדשטיין נערך לבצע פיגוע במתחם של "האגודה האיסלאמית של טמפה ביי", הכולל מסגד, מרכז חינוך ובית ספר. בתוכנית הפיגועים שהכין כתב גולדשטיין, "לקצוב זמן בין 15 ל- 20 דקות למטרת עזיבת המקום, אך יש לוודא שחומר הנפץ פעל בהצלחה". עוד כתב, "לוודא שכמות חומר הנפץ תהייה מספיקה להרוס בניין".

מפקד המשטרה המקומית קול דניס סיפר, כי "היו ברשותו ספרי הדרכה כיצד להתקין פצצות והוא התכונן להשתמש במכשירי טלפון ניידים כדי להפעילן". עוד אמר, "הוא ברנש פיקח וממולח שידע מה הוא עושה. זה כמו ג'יימס בונד".

על פי CNN, גולדשטיין נתפס ביום חמישי בערב, לאחר שאמו הזעיקה את המשטרה בעקבות טלפון שקיבלה מרעייתו, קריסטי, בת 28, שסיפרה כי הוא מאיים על חייה. כשהגיעו השוטרים לביתם, יצאה האשה ואמרה להם כי בידי בעלה עשרות כלי נשק. גורמים פדרליים מסרו כי בידי גולדשטיין היה רשיון לסחר בנשק ולכן הותר לו לשאת את האקדחים והרובים, אולם את חומרי החבלה הרבים ואת הפצצות החזיק בניגוד לחוק.
קישורים
Ynet
הארץ
מעריב
CNN
תגובות בקרב המוסלמים - Tampa Tribune
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "חדשות"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

ד''ר גולדשטיין. פעם שלישית גלידה. 87565
רגע, רגע! זה היה ניסיון לפיגוע (כלומר, טרור), או שזה רק כמעט והיה hate crime?
צירוף מקרים יונגיאני 87609
ב"ידיעות" טרחו להסביר שלא מדובר בקרוב של ברוך גולדשטיין, אבל יחד עם זאת ציינו שמדובר בצירוף מקרים מדהים (לא זוכרת את הניסוח המדויק).

אבל אנחנו יודעים יותר טוב, ואותנו לא יוליכו באף - אני מציעה לבדוק טוב טוב את ספר הטלפונים לכל מי שמופיע תחת "גולדשטיין, ב.". אם אחד כזה מתגורר סמוך אליכם, זה הזמן להתקשר 106 .
צירוף מקרים יונגיאני 87637
106 זה מוקד העיריה כמדומני...

או שלא הבנתי את הבדיחה.
צירוף מקרים יונגיאני 87689
נכון ונכון. זה בסדר, את לא לבד :-)
צירוף מקרים יונגיאני 87666
גולדשטיין *ד"ר* ב. (M.D)
האמנם צירוף מקרים 87669
צירוף מקרים מדהים? אולי. אבל אם יושב לו מישהו מעורער בנפשו - ויש לא מעטים כאלה - ושומע על מעללי גולדשטיין הראשון, ואם שמו של המעורער התורן הוא ג"כ ב. גולדשטיין, ייתכן שזה בדיוק הקש הקטן שדוחף אותו מפנטזיות על גאולת העולם לכוון של הגשמתן. אות משמים, שליחות גורלית וכל החגיגה הזאת.
האמנם צירוף מקרים 87688
אז מה אתה אומר? שלפושעים צריך לתת שמות יחידאיים?
האמנם צירוף מקרים 87691
או משולשים. ''ברקת'' וגם ''שוטה הכפר הגלובלי'' יצלחו.
האמנם צירוף מקרים 87702
בוא נשנה לליאופולד ולב.
נרצח בכלא 343980
במקרה אחר נרצח בכלא ביום שישי פעיל הליגה להגנה יהודית בארה"ב ארל קרוגל. הוא הורשע בשנת 2003 בכך שתיכנן יחד עם חברו, יו"ר האירגון, אירווינג רובין, לפוצץ את מסגד המלך פייסל בקלאבר סיטי שבקליפורניה, וכן את משרדו של חבר הקונגרס ממוצא לבנוני, דארל עיסא.

הארץ: http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArt.jhtml?it...

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים