עיראק הציגה את דו''ח הנשק להשמדה המונית 1267
עיראק הציגה אחר־הצהריים (ש') בפני עיתונאים את הדו"ח המפרט את כמויות וסוגי הנשק שברשותה. על פי הדו"ח, אין בידי עיראק נשק להשמדה המונית, אולם מתקיימת בשטחה פעילות שיכולה לשמש למטרות צבאיות ואזרחיות כאחד.

ראש מנהלת הניטור הלאומי העיראקי חוסאם מוחמד אמין אמר: "הצהרנו כי לעיראק אין כל נשק להשמדה המונית. בהצהרה מופיעות כמה פעילויות לשימוש דואלי".

עיראק נדרשה למסור את הדו"ח כחלק מהחלטת האו"ם 1441. המסמך, הכולל מעל 11,000 עמודים, ימסר הערב לצוות הפקחים השוהה בבגדד.

נשיא ארה"ב ג'ורג' בוש אמר בעבר כי לארה"ב יש עדויות מוצקות המוכיחות כי עיראק מסתירה נשק להשמדה המונית, אולם הוא ובכירי ממשלו סירבו לפרט את המידע שברשותם. הבכירים האמריקאים הסבירו: "אנחנו לא מפרטים את המידע, כדי לאלץ את עיראק לנחש מה המידע עשוי להיות". עוד אמרו: "אם עיראק, הממשיכה לטעון כי אין לה כל נשק אסור, תאמר לאו"ם משהו שניתן להפריכו, תוכל ארה"ב להפנות את הפקחים למקומות המחבוא ולפעול נגד משטרו של סדאם חוסיין".
קישורים
Ynet
הארץ
מעריב
CNN
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "חדשות"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

נחכה ונראה? 111497
דיון 1241
מי צריך לקרוא את ה-‏11,000 עמודים האלה, וכמה משלמים לו? 111507
בארץ התעריף הוא 600 שקל לחודש. 111510
בארץ התעריף הוא 600 שקל לחודש. 111511
זה אם אתה בסדיר. אני מניח שעתודאי בקבע מקבל איפושהו בסביבות פי- 10 נטו לחודש, ואולי יותר.
המשך 111512
בנאום לעם הכוויתי, שהוקרא על ידי שר ההסברה העיראקי, התנצל סדאם חוסיין בפני כווית על הפלישה אליה לפני מלחמת המפרץ, ואמר כי עיראק מעוניינת לחיות בשלום עם שכנותיה. סדאם הדגיש בנאום כי הוא אינו מתנצל מתוך חולשה אלא מתוך רצון לישר את ההדורים, וקרא לתושבי כווית לעמוד לצידו ולא לצד האמריקאים.

הארץ:
אני מאחל לאמריקנים שיעשו את הדבר הנכון 111551
תראו 111542
תראו, אני אישית, לא יודע מה איתכם, אבל אני אישית חושב, שאם הוא אומר שאין לו נשק להשמדה המונית, והוא ככה מתנצל לכווית על הפלישה, אז כנראה שזה נכון. אני מאמין לסדאם חוסיין. נראה לי שכל העניין היה בטעות, ושעכשיו הוא השתנה והוא מעכשיו יהיה אחלה מנהיג לעם העיראקי, כשפניו אך ורק לשלום ושגשוג כלכלי. כן.

Give Sadam A Chance !

--
הכותב מתנער מכל אחריות.

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים