הקרב על המדינה היהודית 1305
יום שני של תשדירי בחירות, והפעם במרכז המסך: המדינה היהודית, והרבה הופעות בכורה, אבל בלי מפלגות חדשות.

הערב שתי המפלגות הגדולות המשיכו ללכת מכות. הליכוד המשיך לספר לנו כמה מצנע מסוכן, בעוד שהעבודה הורידה את הכפפות באשר לשחיתות בליכוד. כמה עצוב שמתחת לכפפות היו זוג אגרופים מגומי. אם משהו צריך להדאיג את אנשי הקמפיין של העבודה, זה שאפילו הקמפיין השלילי של מרצ מוצלח יותר משלהם. בעצם, אולי על זה בדיוק הם סומכים. היתכן כי העבודה מקווה שמרצ תעשה להם את העבודה השחורה, בעוד שהם ישארו נקיים?

על כל פנים, השוס החדש של העבודה הוא "עימות 2003", תחת הסיסמא "העמדות ברורות, מצנע מנצח". בעבודה מאמינים שבדיחה שחוזרים עליה מספיק פעמים תפסיק להיות מצחיקה ואנשים יתחילו להאמין שהיא אמת. בהצלחה להם. אני אישית לא הייתי מסתמך על זה.מנגד, בליכוד אין חדש - שרון עדיין מככב לבדו, כשהרשימה מתחבאת מאחוריו. המסר העיקרי של תשדירי הליכוד הוא שמי שרוצה את שרון, צריך להצביע מחל. שרון מנסה באופן נואש למדי להסיט את הדיון הציבורי אל השאלה הבטחונית - אבל אם אפילו פיגוע רב הרוגים לא הצליח לעשות את זה, כנראה שלא תשאר לשרון ברירה אלא להתמודד עם ההאשמות גם בתשדירי התעמולה עצמם. בינתיים, הוא מסתפק בהכחשות נמרצות אל מול העיתונאים. זו שגיאה: תחת שמש קופחת ובצורה מאוד לא מחמיאה, נראית ההכחשה של שרון ("מדובר בעלילה פוליטית בזויה!") כנחרות היסטריות. מול המצלמות המלטפות של מצלמות התשדירים עשוי שרון להצליח לנטרל חלק מהנזק - לפחות בכל הקשור בהאשמות כלפיו אישית. הרשימה, כך נראה, אבודה. הימור שלי: הליכוד ימשיך לרדת בסקרים, העבודה תמשיך לא לקבל כלום מתוך זה - השחיתויות אולי נמצאות במרכז התמונה, אבל אף אחד לא שוכח את הנושאים הבטחוניים, והעבודה בראשות מצנע, עבור רוב הישראלים, היא מוקצית מחמת מיאוס.

על זה בדיוק ממשיכות המפלגות שסביב הליכוד לסמוך: "שני פתקים בפתק אחד!" מכריז התשדיר של דוד מגן (האיש הבודד לכנסת? יש עוד אנשים ברשימה שלו? הוא מודע לזה שהוא לא יכול לקבל מנדט אחד בודד?); "ימין שפוי ונקי", ממשיכים להצהיר בישראל בעליה, בתשדיר הלל לשרנסקי (כולל הביטוי האוקסימורוני "מרכז לאומי"); וגם באיחוד הלאומי (שעדיין קוראים מהבריסטולים) ובמפד"ל ממשיכים לנסות לנגוס בליכוד עם איומים על "מדינת טרור מתחת לאף שלנו", אותה יקים אריאל שרון.חוץ משתי המפלגות הגדולות, ניצלו כמעט כל המפלגות את יום השידורים השני כדי להציג עוד כמה חברים ברשימה: במרצ הופיעו ביילין ואילן גילאון, בשינוי פריצקי ויהודית נאות (בהופעה מאובנת במיוחד), בישראל בעליה, כאמור, יולי אדלשטיין (גם הוא אסיר ציון, כמובן), במפד"ל נתנו למקומות שתיים עד חמש לספר כמה שהמפד"ל הוא בית, ש"ס הוציאה את אלי ישי ואסופת רבנים לסיבוב, ובחרות נתנו גם למרזל להתלהם קצת בחוצות העיר. באיחוד הלאומי, לעומת זאת, בחרו דווקא להביא את אריאל זילבר(?!) למה שעשוי להיות הקטע הביזארי ביותר בתשדירי הבחירות של 2003. אבל אנחנו רק ביום השני, והיד עוד נטויה.אבל הכוכבת האמיתית של תשדירי הבחירות היום הייתה המדינה היהודית - כולם דיברו עליה: ש"ס (שהחזירה את השופרים, הללויה!), אצלה מזדעק אלי ישי כי בעוד ש"כל המפלגות מבטיחות מדינה פלסטינית", הרי שרק ש"ס תשמור על ישראל כמדינה יהודית. יהדות התורה ממשיכה קו דומה שביססה לעצמה כבר אתמול. בתשדיר של חרות, קליינר (הפעם במשרד על רקע ארון ספרים) מאיים כי אם ישראל לא "תעודד הגירה למדינות ערב", תוך כמה שנים לא תהיה כאן מדינה, "לא יהודית ולא דמוקרטית". מנגד - גם בשינוי קוראים למדינה יהודית. בתשדיר בכיכובו של פריצקי הודפת שינוי טענות על שנאת חרדים, וטוענת כנגד הפוליטיקאים החרדים ש"עושים את התורה קרדום לחפור בו", וגורמים בעצמם לניכור של ישראלים צעירים מהיהדות.

ובמהלך המפתיע של היום, האיום הדמוגרפי עושה גיחה דווקא בתשדיר של מרצ - ביילין מאיים על הצופים, בדומה לקליינר ומרזל, בכך שבשנת 2010 כבר יהיה רוב פלסטיני בין הים לירדן. הפתרונות, כצפוי, הפוכים. אבל ביילין מביא לנו עוד הפתעות: "עשינו טעויות באוסלו", הוא מודה, ואז מביא את השוס שלו: "ללא זכות שיבה". זו הבשורה של ביילין. מצנע בלי זקן, כבר אמרנו? הייתם צריכים להשאר בנושאים החברתיים. פחות מעליב את האינטליגנציה שלנו. ואם כבר הזכרנו את זה: אילן גילאון סיפר לנו שמרצ היא "הכי אדומה בנושאים חברתיים". מילא סוציאליזם, חבר'ה, אבל קומוניזם? לא הגזמנו? וזה אחרי שתשדיר קודם שלהם התלונן שיש יותר מדי מיסים. מאיפה חשבתם לממן את המדיניות האדומה שלכם, מרצ? פילנטרופים יהודיים?ועוד באגף החברתי: עמיר פרץ מנחם עניים בוכיים, מספר לנו שיש עוני בישראל, וטוען שרק הוא יצליח להציל את עניי ישראל (בתנאי, כמובן, שהם חלק מאחד מוועדי העובדים הגדולים). המרכז (דוד מגן, זוכרים?) מבטיחים, שימו לב, "תוכנית חירום ללווי משכנתאות", כולל, בין השאר, "ועדת התחשבות ציבורית" ללווים שאינם מסוגלים לעמוד בתשלומים. אני לא מבין בשביל מה כל הבלאגן? תפקיעו את האדמות ותחלקו מחדש את הדירות ליושביהן. הנה, פתרנו הכל. למי אכפת מבנקים, בכלל?

לכבוד סיום יום התשדירים השני, גייסה ש"ס את הנאצים עצמם לצרכיה. משהו עם ילדים יהודים במנזר, פוגרומים, ומי הציל אותנו? הקב"ה. הייתי נורא רוצה לשמור על קור רוח אל מול התשדיר הזה, אבל אני לא מסוגל. לפיכך: ש"ס, סתמו את הפיות שלכם.

בינות לתשדירים היה גם אחד של מפלגת צף - "אחדות לאומית", מפלגה ערבית. הייתי שמח לספר לכם מה היה שם, אבל אין לי מושג. אני לא קהל היעד, ולכן לא מגיע לי תרגום לשפה העיקרית של המדינה. הייתי ממשיך להתלונן, אבל ברור לי שיקום מישהו ויתלונן שבקרב התשדירים של המפלגות הציוניות אין שום תרגום לערבית. אבל בואי נהיה רציניים - הציבור הערבי, ברובו, יודע עברית, מתוקף היותנו (כפי שמציינים בתשדירי חרות שוב ושוב) מדינה גזענית. יהודי ישראל דווקא לא כל כך יודעים ערבית. כמה זה כבר עולה לכם להוסיף כתוביות? כי בלי לדעת מה נאמר, הם דווקא נראו נורא נחמדים.לאור המתקפה של אתמול, היום לא זכינו לתשדירים של המפלגות האיזוטריות. אולי מחר - לא לאבד תקווה!

צפייה מהנה.
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "דו''ח תעמולה"

  • ערב טוב
    דובי קננגיסר • דו''ח תעמולה • 26/1/03 • 44 תגובות
  • הישורת האחרונה
    דובי קננגיסר • דו''ח תעמולה • 25/1/03 • 46 תגובות
  • האימה והפחד!
    דובי קננגיסר • דו''ח תעמולה • 23/1/03 • 26 תגובות

הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

ושמתם לב 119476
לא רק מפלגת העבודה מגייסת את רוח המנהיג המת.
עשה זאת גם דוד מגן שגייס את מנחם בגין מתשדיר ישן, שאומר: "אני הייתי מצביע בעד דוד מגן!"
עכשיו אנחנו משוכנעים.
119477
וגם וגם וגם... טוב, לא חשוב.
אם בא לכם תקראו לבד-
העלמה עפרונית, נטולת כל רצון לחזור על עצמה שוב.
המפד''ל מכה שנית 119481
אני דוקא שמחתי לגלות שגם הפעם תשדירי המפד"ל הצליחו לשמח אותי עד דמעות: אל תדאגי, הם אומרים לי, יהיו נישואים חילוניים, יהיה גיור רפורמי...יש תקוה...
119482
אני תוהה למה בתשדיר של...אה... "אחדות לאומית" (אז ככה קוראים להם?!) לא היו כתוביות. באמת שרציתי להבין.
ערבים רוקדים 119486
הביטוי "עַלי סוֹטַק" (או איך שלא אמורים לכתוב את זה באותיות עיבריות), שחזר שם די הרבה בתשדיר, זה בתרגום חופשי: הרם/הגבר קולך.

זה אמנם לא מסביר הרבה, אבל ממילא הם כולם רק רוצים להשמיד אותנו.
אם זכרוני אינו מטעני: 119672
ראש המפלגה הזו הוא האשם מחמיד, לשעבר חבר ברע''ם, אשר פרש ממנה והקים מפלגה חדשה, לטענתו כיון שרע''ם הפכה לזרוע של התנועה האיסלאמית. את התשדיר, לצערי, לא הבנתי.
ישבתי לראות את הכל 119505
ואפילו זכרתי כמה דברים קטנים:

צף - שני אלמנטים בלטו שם. אחד זה הידיים, שילוב ידיים, לחיצות ותקיעות כף ("זה האמון, טמבל!"). השני, הרבה יותר בולט - זה התשדיר היחיד שהיו בו דיזולבים. הג'ינגל שלהם, שממילא היה סילסול ערבי ולא שאגה מנצחת כמו אצל האחרים, עשה fade בתחילת התשדיר, ודעך לטובת המלל. גם חלק ממעברי התמונות היו בדיזולב (לעומת חיתוך חלק, מה שקוראים cut ). אפקט מוזר מאוד לתשדיר בחירות, שאמור להיות נחרץ, ובטח לא כזה שהמוזיקה בו דועכת לאיטה. תמהונים.

ש"ס - רואים שלא הקשבת, יא גוי! הוא לא אמר שהקב"ה הציל, הוא אמר שילדי ישראל לא שכחו את שמע ישראל אפילו לאחר פעם-פעמיים שאבא שלהם זימרר להם אותו, בגיל אפס. צריך לבדוק את הסיפור הזה על הרב כהן, או כהנמן (אפילו הדובר עצמו לא היה בטוח בשם), שהציל ילדים ממנזר בעזרת קריאת שמע ישראל. אבל התשדיר הזה דווקא מילא אותי בחדווה יהודית.

שינוי - רק בתשדיר השלישי שלהם קלטתי סוף סוף, שהמלבן השחור הקטן, זה שמעיפים אותו בכפפות איגרוף, לא מייצג את "שינוי הקטנה בממשלה הקודמת" אלא את ש"ס. משהגיעה ההבנה, לא יכולתי להימנע מלראות בו תימני שחום קטן שיעוף מהבמה לטובת הצבר האשכנזי היפה שחזר ממילואים, ועלו בראשי השורות הנשכחות "תימני זקן, צולע ומסכן". אני מגזימה כמובן, והאסוציאציה על (חוסר) אחריותי בלבד.

הנגיחה הקטנה של העבודה במשפחת שרון אכן היתה קטנה מדי, במיוחד לאור הציפיות שהם יצרו: "בקרוב: שרון ובניו". כבר ציפיתי לפארודיה על הסנדק, או לטלנובלה ארסית עם חרצופים. יכלו להוציא מזה הרבה-הרבה יותר.

מרצ? לפי התשדיר המזעזע, זו מפלגה נחמדה של מנדט-שניים. לא יותר.

ואחרון - הסלוגן של שרנסקי דווקא מצא חן בעיני: "ימין, שפוי, נקי". הוא ודאי נשמע שפוי יותר מקליינר ויותר מליברמן, שני מקביליו (לכאורה). אבל אדלמן הרס הכל כשדיבר על "ניסיון עשיר". מה לעשות, במערכת הבחירות הזו, "עשיר" היא כבר לא מילת שבח.
ישבתי לראות את הכל 119508
ש"ס - זה בסיפור על המנזר, אבל בהמשך הוא סיפר על "פוגרומים, שואה" ועוד כמה, ובסוף סיפר שהעם היהודי ממשיך להתקיים, בזכות אלוהים. הסיפור, כמובן, הוא פיברוק. אבל יש גם מספיק פיברוקים חילוניים על גבורה בשואה, אז לא זאת הבעיה. לעומת זאת, לתת תמונה של "העבודה משחררת" בתשדיר בחירות זה מרתיח.

שינוי - כתוב, באותיות חביבות מאוד, "ש"ס" מתחת לעמודה השחורה. מה לא ברור כאן. העמודה של שינוי היא באותו גודל כמו העמודה של ש"ס (פחות או יותר) ולכן האסוציאציות שלך הן הגזענות האישית שלך.

מרצ - אגב, שמחתי לראות שהם הבינו את הביקורת והעלימו את מרבית הג'ינגל המתועב.

הסלוגן של שרנסקי הוא אידיוטי. הם ימין, או מרכז, או "מרכז לאומי"? מה זה מרכז לאומי בכלל?
ישבתי לראות את הכל 119512
לגבי ש"ס אתה צודק - הם ניכסו לעצמם את השואה. כל האיזכורים של רדיפות והשמדות היהודים אצלם היו אירופיים (עכשיו יגידו לי שהסובלים מהאינקוויזיציה היו ספרדים במקור, נו טוב).

שינוי - אמרתי שזו אסוציאציה פרועה. סתם לא קלטתי את העניין בצפייה ראשונה ושנייה (על זה בנויים תשדירים, לא? על מידע מוכן לקליטה מהירה). רק עשה לי טובה, נא לא להאשים אותי בגזענות. זה היה מקסימום רגע של אנטי-פי.סי.
בנוגע לש''ס 119592
האם זו רק אני, או שכל אחד אחר יכול לראות בבירור שהשימוש ב"ארבייט מאכט פריי" הוא, למעשה, פנייה מניפולטיבית לאסוציאציות שבתת ההכרה (שלא לומר: בטטה קרה) של בוחרי ומייסדי מפלגה מסויימת אחת?

או בתרגום לש"סניקית מדוברת:
העבודה היא חיינו, אבל לא ממש בשבילנו.
ישבתי לראות את הכל 119509
איך אפשר להיות גם "ימין שפוי נקי" וגם "מרכז לאומי"? אולי אפשר באותה הזדמנות גם להיות "שמאל קיצוני שקול", "קשר אחורי קדמי" ו"אום מצמודת הקנה"?
מה קרה, 119571
לא נשבר לך אף פעם הבק-אקס הקידמי?
משוואה עם נעלם‏1 119510
אדלמן (אורי) הוא סופר שכותב "ספרי טיסה", וגם יש לו טור שבועי ב"ידיעות" על כל מה שלא רציתם לדעת שאפשר לעשות עם תוכנות ה"אופיס" שלכם. ההוא מ"ישראל בעליה" זה אדלשטיין.

1 רציתי לתת את הכותרת "איני יכול עוד", אבל איני יכול עוד.
משוואה עם נעלם‏1 119514
אופסי, צודק. אדלמן גם לא היה אסיר ציון.

1 תקופת צינון קטנה - ותראה שאתה יכול.
משוואה עם נעלם‏1 119515
דיון 60 (פרסומת עצמית חסרת בושה. מצטער, לא יחזור על עצמו).
משוואה עם נעלם 119765
תודה על הקישור.
קראתי פעם את הספר הזה באיזה אבט''ש, ועד עכשיו הרגשתי קצת לא נוח עם העובדה שנורא נהניתי ממנו.
ישבתי לראות את הכל 119511
ואל לשכוח את זמר הבית החדש של האיחוד הלאומי!
אריאל זילבר בחידוש להתיקוה! הדבדבדבדיקוה!
אבל איזה קול ערב יש לו! ממש זמיר 119537
מפלגת העולים מציעה מין, שתוי, נקי 119559
סליחה, לא יכולתי להתאפק
ישבתי לראות את הכל 119610
עד כמה שאני מכיר, השיר הוא ''ערבי זקן צולע ומסכן''. לא תימני.
הסתבכת.
ישבתי לראות את הכל 119624
קורה לפעמים שיש טעויות.
ישבתי לראות את הכל 119626
ולחיזוק דברי:
ישבתי לראות את הכל 119657
הבנתי את הקטע של "מיד: שרון ובניו" אחרת. הרי מייד אחרי השקופית הזו היה התשדיר של מח"ל...
אמרתי, צדקתי 119518
סקר של "הארץ" שנערך אמש: הליכוד יורדת עד ל-‏27 מנדטים. העבודה עולה רק ב-‏2 (24), עדיין בתחום הסטייה הסטטיסטית, שינוי קופצת ל-‏17, ש"ס ל-‏13. הידד. מחר הסקר המלא. בינתיים, יש רק את זה:
אמרתי, צדקתי 119520
בקצב הזה לא הליכוד ולא העבודה יהיו בממשלה, טומי לפיד יהיה ראש הממשלה ויכנס לממשלת אחדות עם ש"ס (LOL)
אמרתי, צדקתי 119528
מי יודע נישמע לא רע, לפחות יהיה סיבה למסיבה שם בחוץ
אמרתי, צדקתי 119532
ועכשיו יותר ברצינות. לפי מה שנראה כרגע, לאחר בחירות אלו הולכת להיות עוד מערכת בחירות בטווח של 3 חודש עד שנה. זה מאוד מטריד, לא?
ולשידורים של היום:

עם אחד- לא נראה מוזר שהם לגמרי מתעלמים ממר"צ?
מר"צ- גם הם וגם חרות מדברים על מצב הפלשתינאים יהודים ב-‏2010 ולשניהם יש רק דרך אחת לפתור זאת. מה קרה לפרגמטיזם?
העבודה- או! הנה התחילו המכות! בהמשך למה שאמרתי בתגובה תגובה 119434 , מהרמת אף הם עברו לאותה רמה כמו הליכוד. חבל.
הליכוד- לא פלא שהוא מפסיד קולות. חוץ מההתקפות על מצנע באמת אין לו פתרונות. מי שמציע את הפתרונות הללו לאוכלוסיה הימנית הוא:-
המפד"ל- אני מכיר מס' אנשים שחוסר התפקוד של הליכוד והפניה הישירה של אפי איתם יעבירו אותם אל המפד"ל. מה לעשות, לימני השילוב של יהדות ודמוקרטיה מדבר. ושילוב עם הדעות המתאימות בימניות שלהן זה יכול להיות שילוב טוב, בתוספת עם זה שהמפד"ל מתנער מש"ס ומנסה לקחת מהם קולות.
ש"ס- זה כל כך רחוק ממני, כל כך רחוק. אני משער שאם הייתי אדם מאמין ושומר מסורת, הייתי מזדהה עם ה'שמע ישראל'.. אבל אני לא.
שינוי- לא יודע.. הם עושים עבודה לא רעה בכלל ובכל זאת. אני לא יכול להשים על זה אצבע, אבל משהו מטריד אותי.
דוד מגן- מעניין למה הוא לא בחר בראשי תיבות שמו כאותיות ההצבעה. איפה המפלגה שלו? הוא באמת רץ לבד?
ל.ה.ב.ה- כנראה נכבתה
האיחוד הלאומי- אני חושב שהם יהיו בחירתי לקמפיין הגרוע של הבחירות (רעיון לסקר חדש)
צף- זה שבראש המפלגה הזאת הוא לא ערבי-נוצרי או דרוזי?
אמרתי, צדקתי 119595
אין שום סיבה לבחירות חדשות, אם השאיפות המאוד פשוטות של שינוי תתגשמנה:

ליכוד+עבודה+שינוי>61 מנדטים, לפי כל הסקרים. למעשה, הם קרובים יותר ל-‏70 מנדטים. הזדמנות היסטורית, כן?

(דובי, לא אובייקטיבי)
119524
אי אפשר לדעת את זה מהלינק, אבל עפ"י הסקר של הארץ שיפורסם מחר: ימין - 61; לא ימין - 59 (עבודה 24, שינוי 17, עם אחד 2, מר"צ + ערבים 16).
119594
שנקרא לארכיבאי לציין שיש לך קשרים בהארץ?
אמרתי, צדקתי 119597
הסקרים כולם הוקדמו ליום חמישי:

ידיעות: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2363475,00.h...
הארץ: http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/250347.html
מעריב: http://images.maariv.co.il/cache/ART414803.html

אם ניתנה לי הנבואה, זה אומר שאני שוטה?
תנוח דעתך 119600
אתה לא צריך את הנבואה בשביל זה (ומי כמוני יודע).
הסקר של מעריב 119757
צריך באמת הרבה כשרון כדי לפרט ממצאי סקר באופן כל-כך לא אינטליגנטי (שלא לומר פשוט לא מובן) כמו שעשו ב"מעריב"‏1. הם אומרים שגוש הימין ירד ל61 כלומר גוש הלא ימין אמור לקבל גם אצלם, כמו ב"הארץ", 59 מנדטים. (ב"ידיעות" גוש הלא ימין זוכה רק ל57 מנדטים).

לפי הנתונים בתחילת הידיעה העבודה זוכה ב-‏22 מנדטים, שינוי ב-‏14 ומר"צ ב-‏8, הגענו ל44. מאיפה בדיוק אמורים להגיע עוד 15 מנדטים? לא ממש ברור, אבל בינתיים עוברים לדבר שם על התפלגות המנדטים אם לוקחים בחשבון רק את "המצביעים הבטוחים". אח"כ חוזרת הידיעה לדבר גם על יתר המפלגות, אבל לא ברור האם הנתונים האלה הם בקרב "המצביעים הבטוחים" או בקרב הסקר הרגיל, שבו נפתחה הידיעה. רק אם מחברים את הנתונים שמופיעים שם (שוב, בצורה מבורדקת, ערביות 11 ועוד "1 בספק" לבל"מ + עלה ירוק ש"צוברת תנופה ומגיעה לסף אחוז החסימה", סה"כ 14(?)) לנתוני "המצביעים הבטוחים", שם עולה מר"צ ל9, אפשר להגיע ל59.

ואה, ארכיבאי, אין לי קשרים ב"הארץ".

1 ואפרופו, מישהו מוכן אולי להסביר איך הם לא מתביישים לפרסם (באופן קבוע) באתר האינטרנט שלהם, טבלה שנראית ככה (בסוף הדף)? http://images.maariv.co.il/cache/ART411114.html
ozzi rules 119554
i am convinced that there is only one man in israel Hafez Assad ever feard and that is Ariel Sharon, because Assad knew that Sharon, too, was ready to play by Hama‏1 rules.
Thomas L. friedman - from beirut to jerusalem

1 לצעירים שבינינו מדובר בהתיחסות לעיר הסורית חמה שבה בשנת 82 טבח אסד ביותר מעשרים אלף איש לאחר שחשד בהתארגנות איסלאמית כנגד ממשלתו.

מעניין איזה צד היה בוחר להשתמש בציטוט זה לטובת הקמפיין שלו - הימין או השמאל?
בקשה קטנה 119612
אם יש כאן מישהו שחשב להצביע למפלגה אחרת (ליכוד, עבודה, מרצ, ש''ס, לא משנה) והחליט בימים האחרונים להצביע דווקא לשינוי, אשמח אם תיצרו איתי קשר בשעות הקרובות באימייל. אני זקוק לאנשים כאלו בשביל משהו (נשמע חשוד, אבל זה באמת משהו לגמרי לא שלילי). זה לא קשור לתעמולה, זה לא ביוזמת שינוי וזה בכלל לא קשור למפלגה.

זהו, תודה.
תמיהה קטנה 119617
בעוד שאינני שייך למצביעי שינוי, הסייפא של דבריך קצת תמוה. האם זה קשור למאמר מתוכנן באייל?
תמיהה קטנה 119618
אז זהו, שלא.

טוב, נו, נגלה - אנחנו עושים כתבה על שינוי נגד ש"ס בפיננשל טיימס, וזקוקים לסוויצ'ר לשינוי. מישהו רוצה להופיע בעיתון בינלאומי?
תמיהה קטנה 119640
אני מוכן להתחזות לכזה, נגיד שהחלטתי לעבור ממר"צ האנמיים לשינוי המיליטנטיים. הולך?
(אם אני אטען שעברתי מעלה ירוק לא יאמינו לי)
אני לא עברתי ולא עובר ממרצ 119649
גם אני לא 119801

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים