7 בום 1328
שבעה ימים לבחירות. שלא ישקרו לכם: שום דבר לא יכול להשתנות.

כמעט 45 דקות של תשדירים שודרו היום, ומדהים כמה מעט חדש היה בכל הזמן הזה. מפלגת העבודה המשיכה את הקו הכלכלי שלה, והיום גייס מצנע את הילדים הפוטנציאליים של ישראל: 40,000 זוגות צעירים צפויים להתחתן השנה, הוא סיפר לנו, ו-‏120,000 תינוקות יוולדו. "חובתנו להבטיח להם בטחון פיזי וכלכלי", אומר מצנע בפרצוף חמור סבר, ומסביר שהעברת כספים מההתנחלויות לכלכלה הישראלית זהו "הסיכוי היחיד לבנות בית חם לילדינו". אבל בעוד שמצנע שומר על ממלכתיות בתשדירים, מחוץ להם הוא ופואד מתחילים להתקוטט - מצנע אומר ששהותה של העבודה בממשלת האחדות בשנתיים האחרונות פגעה במפלגה, וגם במדינה, ומנגד בן־אליעזר אומר שמי שהעלה את הרעיון של שלילת ממשלת האחדות הוא "מטורף".וכך, בעת שהעבודה ממשיכה להכות בעצמה ללא רחם, הליכוד נח על זרי הדפנה. בן כספית מספר היום בטור ב"מעריב" ששרון לקח אתמול יום חופש בחווה, ומייעץ לו, בצדק, להשאר שם. בשביל מה לטרוח? העבודה הרי עושה את כל העבודה בשבילם. ואכן, בליכוד לא טרחו להוציא היום תשדירים חדשים נגד העבודה. אפילו האנשים ברחוב ממוחזרים. התשדיר החדש היחיד הוא תשדיר ברוסית כנגד ליברמן: "ליברמן עשה טעות חמורה", אומר איש אחד לגבי סירובו של ליברמן להצטרף לממשלה ימנית צרה. ואחר מדבר דווקא בשבחי שרון, שמציג "גם קשיחות וגם גמישות". אפילו התשדיר הזה נעשה בעצלנות משהו. הליכוד מרגיש בטוח במעמדו הנוכחי.

גם שינוי מרגישים בטוחים במעמדם. כולם תוקפים אותם, אבל בסקרים, הם לא נפגעים. שינוי והליכוד דומות מהרבה בחינות כיום: שתיהן צפויות לעלות בכ-‏10 מנדטים בבחירות הללו, שתיהן מבוססות ובטוחות, בשתיהן מנסים לנגוס מכל עבר, ושתיהן מנערות את הנוגסים מעליהן בקלות. שתיהן גם מובילות קמפיינים מנומנמים. התשדיר של שינוי היום, עוד אחד בסדרה ארוכה של תשדירים אנמיים ששינוי מנפיקה בבחירות הללו, היה בכיכובו של חה"כ ויקטור בריילובסקי. בריילובסקי דיבר על הצרכים של האוכלוסיה הרוסית בישראל - הפסקת רדיפת המשפחות המעורבות, עיגון זכויותיהם של חיילים רוסים, נישואין אזרחיים. "רק מפלגה כלל ישראלית יכולה לפתור את הבעיות הללו", אמר בריילובסקי, ועל המסך הופיעה (ברוסית) הכתובת "אנחנו מקיימים הבטחות". פיהוק - אבל פיהוק שבע.

מי שלא כל־כך שבע הם מרצ. היום איים כבר "בכיר" במרצ להעיף את שריד אם המפלגה תזכה בפחות מעשרה מנדטים. אם יש אמת באיום הזה, שריד ומצנע יוכלו לנחם אחד את השני אחרי הבחירות. בתשדירים, שריד הכריז היום ש"אבטלה זה גם טרור - טרור חברתי". הוא האשים את ממשלת שרון ש"הצליחה להרוס את גדר הבטחון הסוציאלי", והטיח ש"גם אבטלה הורגת אנשים". איך נתמודד עם 1.5 מיליון עניים (1.15, לפי הנתונים שפורסמו שלשום, אגב)? שואל שריד, ומתריס בפני מצביעי שינוי - "כשהקומות התחתונות מתמוטטות, גם הפנטהאוז קורס". יש רק שתי דרכים, מכריז לבסוף שריד - "דרך ללא מוצא, או דרך מרצ".אבל זה לא מספיק. צריך לתקוף גם את היריב העיקרי, וכמה שיותר חזק. מרצ הציגו לפנינו, במיטב עולם המושגים של המגניבולים ממרצ, "תצוגת אופנה" של מפלגות - את אופנת 77' (ד"ש), 88' (צומת), 99' (המרכז) ו-‏2003 (נחשו בעצמכם) הציגו "דוגמניות" עם שמות כמו "סיתוונית". כולן, כך לפי התשדיר, הציגו עצמן כתנועות מרכז (באמת? צומת הכריזה על עצמה כמרכז?). "זאת הגזרה, זאת האופנה, וגם היא תחלוף בעונה הבאה" מסיים התשדיר בחריזה צולעת. רק מרצ, כך נאמר שם "זו השקפת עולם". הבעיה עם תשדירים כאלה, שנראים מאוד מוצלחים למשוכנעים, היא שהם יוצרים דווקא אנטגוניזציה בקרב קהל היעד - מצביעי שינוי. כשמעליבים אדם (אתה מצביע אופנתי!), הוא נוטה להתבצר בעמדותיו. שלא לדבר על זה שלהגיד על מצביע מרצ פוטנציאלי שהוא אופנתי עשוי שלא להשמע לחלקם כעלבון בין כה וכה...

גם בזעם צדק חברתי לא שבעים במיוחד. בתשדיר שהציג עשרות פסלים קופיפיים משהו, פעורי עיניים וחסרי פה, אמר הדובר - "לא חשוב מי אני, לא חשוב איך קוראים לי. חשוב שכואב לי. כולם מדברים על חינוך, אני מדבר על אוכל". על הבטחותיהן של מפלגות אחרות הוא אומר - "זהו שקר", והוא קורא אל הצופים "תחזירו את השלטון לעם. אנחנו לא פוליטיקאים - אנחנו רוצים לשנות". הסלוגן החדש: "זעם - להחזיר את השלטון לעם".בש"ס גם כן רחוקים מלהיות שבעים, אבל בכל זאת מסתפקים במיחזור תשדיר בתי התמחוי וסיפור חייו של אלי ישי. גם בלהב"ה ממחזרים. בעם אחד דווקא הביאו את יוסי כץ להגיד כמה מילים אודות קשיי הגימלאים ("הגיע הזמן שנבין שהארץ הזאת היא של כולנו. רק עמיר פרץ נלחם על זה"), אבל זהו.בחד"ש סוף סוף הגיעה הופעתו המיוחלת של הד"ר אחמד טיבי. טיבי מספר לנו שהפסילה שלו תוכננה על־ידי הימין הישראלי "כדי להרגיז את הציבור הערבי", וכתגובת נגד למזימה הזו הוא קרא "להכפלת אחוז ההצבעה" כדי לקלקל את התוכנית הזו. "האינטרס של כולנו עולה על האינטרס הפרטי", יישר טיבי קו עם המפלגה הקומוניסטית המארחת, וגם משלב עקיצה לשותפו לשעבר: "לא התפשרנו כדי לשרוד. אי אפשר להתפשר על עקרונות כמו אחרים, שעשו סיבוב של 180 מעלות". טיבי מציע לנו "הנהגה שפויה ואחראית", בלי להגיד מילה אחת של אידיאולוגיה - מה הוא רוצה לעשות בכנסת, בעד מה הוא, נגד מה הוא... כלום. היידה טיבי.בבל"ד, מנגד, הופיע מספר שתיים ברשימה, ד"ר ג'מאל זחאלקה, שסיפר שהחברה הערבית "התברכה בפלורליזם" (באמת?), וכי "הגורם המאחד הוא הלאומיות" (יופי של פלורליזם). ומכאן: "התלכדו - או שנתפורר!". תחזירו את בשארה - הרבה יותר כריזמטי.

מהעבר השני, שמח בימין בישראלי: האיחוד הלאומי גייסו את מירית גרינברג, מלכת יופי לשעבר, שאמרה חצי משפט שלם בזכות המפלגה. גם באיחוד הלאומי, אגב, דואגים, כמו מצנע, לילדי ישראל: 130 מיליון ש"ח בחודש מועברים לפלסטינים, הרעים ליברמן בקולו, ואריה אלדד החרה החזיק אחריו: אתם יודעים כמה רובים, כמה טילים, כמה חומר נפץ אפשר לקנות ב-‏130 מיליון ש"ח? "אתם יודעים כמה קצבאות ילדים היה אפשר לשלם אצלנו ב-‏130 מיליון ש"ח?" הוא הוסיף בדאגה. אם הנתון של העבודה נכון - אפשר לתת 1,000 ש"ח לחודש לכל ילד שנולד השנה. שזה נחמד, אבל אם אני לא טועה, הכסף שאנחנו "נותנים" לפלסטינים אינו אלא כספי המיסים של הפלסטינים עצמם. אולי פשוט תפרצו להם לבנקים ונגמור עניין?חרות, שמנהלת כיום מלחמה דו־חזיתית עם יהדות התורה ועם האיחוד הלאומי, בחרה שלא לחדש כלום היום, וכך שוב זכינו לראות את קליינר מול האנדרטה בכיכר רבין. בצפייה שנייה - קצת מצחיק לראות את האדם הרופס משהו הזה מנפנף בחולשה באגרופו וממלמל, בסוף דבריו, בהיסוס, "רק... בכוח ננצח...". טוב, אולי לא כל־כך מצחיק. מדאיג.

אבל יש גם מי שדואג לנו לבידור - "מורשת אבות", מפלגתו של הרב בא־גד, הציגה אדם נטול זהות, ראש תנועת אל"י ("אחדות לישראל"). האיש העלום סיפר על העצומה שהגיש לנשיא, ובה מפורטות שלוש דרישות: 1. בחירות אישיות בשיטה אזורית. 2. בחירת שופטים על־ידי נבחרי העם, ולא על־ידי שופטים. 3. שלילת האזרחות מערבים ("אויבי המדינה" בלשונו) שלא יחתמו על הצהרת נאמנות. ומשום שרק "מורשת ישראל" התחייבה לתמוך בכל שלושת הסעיפים ולהביאם לחקיקה בכנסת, קורא האיש - "הצביעו זך בבחירות הקרובות". אותי זה שכנע. ללא ספק.

בצומת הופיע מספר 2 ברשימה, חיים עדיני, שהצהיר כבר בראשית דבריו: "שרות המילואים הינו זכות", ובכל זאת מיד טורח גם לכנות את אותה הזכות "נטל" שמוטל על "מיעוט בעם שקולו אינו נשמע". ואז הוצגו שלוש הדרישות שלהם: השוואת התנאים הסוציאליים של משרתי מילואים לאלו של אנשי קבע, איסור על פגיעה בסטודנטים משרתים, ואיסור על פגיעה בפרנסתו של איש המילואים. איך? אל תשאלו את חיים עדיני. הוא לא יספר לכם.היום הודיע פלמ"ח זאבי שהוא תומך במפד"ל, ולא באיחוד הלאומי. יש להניח שבעתיד הקרוב פלמ"ח יככב בתשדירי המפד"ל (הרבה זמן הם לא חידשו שום דבר. לפחות זה). אבל חוץ מזה, לא צפוי שינוי מהותי בעתיד הקרוב. בואו נכיר בעובדות - הסיכוי שישתנה משהו גדול בשבוע הקרוב הוא קטן מאוד. השאלה היחידה שנותרה עומדת היא מה יחליט הציבור הגדול מאוד של מתלבטים בישראל. מבחינת התעמולה, קשה לי לראות איך ניתן יהיה לחדש או להזיז משהו. השבוע האחרון של מערכת הבחירות המאוד לא מוצלחת הזאת צפוי להיות עוד יותר גרוע ממה שהיה עד כה.

לכם אולי זה לא מפריע, אבל לי יש עוד כמה דו"חות כאלה לכתוב. אין רחמים.

צפייה מענה.
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "דו''ח תעמולה"

  • ערב טוב
    דובי קננגיסר • דו''ח תעמולה • 26/1/03 • 44 תגובות
  • הישורת האחרונה
    דובי קננגיסר • דו''ח תעמולה • 25/1/03 • 46 תגובות
  • האימה והפחד!
    דובי קננגיסר • דו''ח תעמולה • 23/1/03 • 26 תגובות

הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

האופנות של מרצ 122976
שתי תהיות:
1) על פי מספר הנציגים בכנסת, נדמה שצומת היתה אופנה דווקא ב 92, ולא ב 88.
2) מפלגת המרכז?! אופנה?! באיזה בונקר התחבאתם ב 99?
האופנות של מרצ 122996
לדעתי הם שכחו את הדרך השלישית. אבל אולי מוטב כך.

שני דברים:

1. בתשדיר של זע"ם, בין שמותיהם של בעלי ההון הנודעים לשמצה, מופיע גם השם ריכטר. אם זה קובי ריכטר ממדינול, אני ממש מתביישת להפגין בורות ולשאול את זה - אבל מתי השם שלו נקשר בשחיתות או בתרומה למפלגה גדולה? (אולי, אולי כש... טוב, לא זוכרת). למיטב ידיעתי העוול הגדול ביותר שהוא עשה למדינה היה סירובו למכור את החברה שלו ב- 2 מיליארד דולר ולשלשל המון מיסים לקופת המדינה.

2. ולאחר שהשיר של דע"מ מוצה, התעייפתי מלצפות בתשדירים. ממילא (וזה לא בשביל להרגיז את דובי), נראה לי שהמשקולת תיטה לכיוון מרצ. הצבעת אין ברירה.
האופנות של מרצ 122998
א. זעם, לא זע"ם. שום ראשי תיבות. סתם זעם.
ב. בעלי הון. איפה כתוב שהם מושחתים? אנחנו צריכים לשנוא אותם כי הם עשירים, שזה מספיק רע לכשעצמו, לא בגלל מה שהם עשו עם הכסף שלהם.
ג. גם אם הייתי שוקל להצביע מרצ, הייתי שוקל עכשיו ברצינות לא להצביע להם, רק בשביל התקווה שאולי באמת יעיפו את שריד...
האופנות של מרצ 123025
אני אכן שוקל להצביע מרצ והאפשרות ששריד יודח מחזקת את הנטייה שלי להצביע לעלה ירוק.
האופנות של מרצ 123034
הפגיעה במרצ תהיה קטנה יותר אם לא תצביע בכלל, מאשר אם תצביע למפלגה אחרת (משום שאם לא תצביע, מס' הקולות שלהם יחולק ב-N כדי לגלות כמה מנדטים יש להם; אם תצביע למפלגה אחרת, מס' הקולות שלהם – שיוותר אותו מספר – יחולק ב- N+1). הבעיה היא, שאם תצביע למפלגה שלא תעבור את אחוז החסימה, כאילו לא הצבעת כלל, מבחינה זו.

אם אתה רוצה לפגוע במרצ, שקול להצביע למפלגה שתעבור בוודאות את אחוז החסימה.
האופנות של מרצ 123039
ובהמשך לקו של טל: הצבע למפלגת העבודה, על מנת לצמצם את תבוסתו של מצנע, ולמנוע את הכתרתו של אהוד ברק, האורב בפינה.
האופנות של מרצ 123041
מעולם לא הצבעתי למפלגת העבודה ואין לי כוונה להתחיל עכשיו.
אף פעם לא מאוחר להתחיל 123043
זוהי כמובן זכותך, והנימוק של "מעולם לא הצבעתי למפלגת העבודה" הוא אכן נימוק משכנע. למרות כובדו של הנימוק, ולמרות גילי המתקדם, הרי אני, שכמוך מעולם לא הצבעתי למפלגת העבודה (ואני מניח במידה רבה של בטחון שהשתתפתי ביותר מערכות בחירות ממך), בשל הנימוק שבתגובה 123039, מתכוון להתנסות לראשונה בחוויה זאת.
אף פעם לא מאוחר להתחיל 123180
ובכן אני תמיד הצבעתי למפלגת העבודה (טוב לא תמיד אבל כמעט בכל הפעמים האחרונות) ואין לי מושג למי להצביע הפעם.

אני שוקל להצביע ים (כלומר להצביע ברגליים וללכת לים, לא למפלגה ההיא של המסטולים מהבחירות לפני כמה שנים עם המדיטציה הטרנצנדנטאלית) אבל רק אם יהיה מזג אויר יפה.
האופנות של מרצ 123065
כן, אבל הריח, הריח :-(

ומלבד זאת, אם מפלגת העבודה תתערער ותישאר מחוץ לקואליציה, אולי היא תיקח את עצמה בידיים סוף סוף.
האופנות של מרצ 123137
בקשר לריח, אני ממילא תתרן...

ולגבי השארותה של מפלגת העבודה מחוץ לקואליציה, אני (בגילי עדיין נאיבי) מאמין למצנע שזה מה שהוא יעשה. לעומת זאת, אם מפלגת העבודה תובס, ומצנע יודח (גם אם אהוד ברק לא ימהר לעוט על הכסא המתפנה) הרי מפלגת העבודה תזחל בדיצה להסב אל שלחן הממשלה.
האופנות של מרצ 123054
אבל הצבעה למפלגה הקרובה לאחוז החסימה עשויה לתת רווח גדול יותר. אני לא מתימטיקאי, אבל נדמה לי שהסמיכות של אחוז החסימה לשני מנדטים מעלה את התוחלת של הצבעה למפלגה הקרובה אליו.
האופנות של מרצ 123064
יש בזה משהו: אם המפלגה (עלה ירוק במקרה זה) תעבור את אחוז החסימה, פתאום יתווספו עוד עשרות-אלפי קולות למספר הקולות הנחשבים בחישוב המנדטים; לכן הקולות של מרצ יחולקו ב- N+K, כאשר K הוא לפחות מספר הקולות הנדרש עבור אחוז החסימה.

שאלה לאנשי מרצ שבקהל: מה יש לכם נגד שריד?
מפונקים, בכיינים, פאתטים 123066
מה זאת אומרת מה יש להם נגד יוסי שריד? הרי לאור המצב ששורר פה בשנתיים האחרונות, זה רק טבעי שאיש שמאל - שתומך בפשרה ע"ב "הצעת קלינטון", שינוי סידרי עדיפויות תקציביים וביטול חקיקה דתית - יראה ביוסי שריד את הסכנה העיקרית שמרחפת מעל עתיד המדינה. לכן אין ספק שהמהלך המתבקש בימים כאלה הוא עריכת חישובים מתמטיים בנוגע לאיזה סוג הצבעה יגרום את הנזק הגדול ביותר לשריד. מי יודע, אולי אם מר"צ תזכה בפחות משבעה מנדטים בבחירות הקרובות, סוף כל סוף תתחיל להיווצר כאן איזושהי תקווה.

אה, ואם מתקשרים אליכם מאיזה סקר ושואלים האם הייתם מצביעים למר"צ לו אמנון רובינשטיין היה עומד בראשה‏1, תגידו שכן. יהיו צחוקים.

1 היום פורסם בהארץ שעפ"י סקר של הליכוד, לו היה עומד רובינשטיין בראש מר"צ היא הייתה זוכה ל13-14 מנדטים.
תשובה לשאלתך 123415
מופיעה ב"עיתון המפלגה", http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?...
האופנות של מרצ 123423
אגב, למשוואות כדאי להוסיף שמפלגה יכולה לזכות במנדט נוסף ואפילו שניים בסבב השני של חלוקת המנדטים (לפי שיטת באדר-עופר המסובכת), ומכאן שגם קול שלא העביר את המפלגה מעבר לרף של המנדט הבא יכול להביא לתוספת מנדט. זה הופך כל קול להרבה יותר משמעותי מאשר סתם אחד חלקי מספר הקולות הדרוש למנדט.
האופנות של מרצ 123431
תגובה 111650.
Rub it in, why don't ya. 123456
כמה פרטים ממצע עלה ירוק 123070
להלן כמה פרטים ממצע "עלה ירוק" שנראים לי מעניינים, לא צפויים מראש, ועשויים להשפיע על הצבעה לכאן או לכאן.

עלה ירוק תפעל לשינוי הליכי בחירת השופטים בבית המשפט העליון, על מנת להגביר את שקיפות התהליך, ולשלב גם את הזרוע המשפטית במערכת נאותה של איזונים ובלמים שהם נשמת אפה של הדמוקרטיה.

נפעל להפניית תקציבים ליצירת שוויון בתשתית והחינוך במגזר הערבי. עם זאת, שוויון זכויות נושא בחובו שוויון גם בחובות ועלה ירוק לא תירתע מלעמוד על כך שתקנות המס והבנייה, בין השאר, ייאכפו במגזר הערבי באותה מידה שבה הם נאכפים במגזר היהודי.
עלה ירוק תתמוך בהשתלבות מלאה של נציגי המגזר הערבי בכל
מערכות השלטון, ובפרט בממשלה. נתמוך גם ביישום שירות
לאומי שההשתתפות בו תהיה חובה לכל אזרח שווה זכויות
שיקבל פטור משירות צבאי.

נפעל לאימוץ מודל מיסוי המוריד את מדרגות המס בצורה
ניכרת על הכנסות מעבודה. הורדת המס על עבודה תגביר את
המוטיבציה להיכנס למעגל העבודה, ותגדיל את הכנסות
המדינה ואת הכנסות העובדים גם יחד.

נפעל לביטול חובת תשלום ביטוח לאומי לאזרחי ישראל
השוהים בחו"ל, אם יחתמו על ויתור על זכויותיהם
הסוציאליות לתקופה זו. בנוסף, נפעל לבטל את תשלום
הביטוח הלאומי לעצמאים בתקופה שאינם עובדים.

מצע מורחב לגבי בעלי חיים:
תחילת הפסקה הלפני אחרונה 123074
נו, באמת. מישהו חולם שהנוסעים להודו/דרום אמריקה/אפריקה יוותרו מרצונם על זכויותיהם הסוציאליות בתקופה זו? הרי אם יקרה להם משהו, הם יסרבו להתאשפז בבי"ח מקומי וימתינו למטוס מיוחד שיפנה אותם לארץ. סעיף לא ריאלי ולא רלוונטי.

גם ישראלים שממש מתגוררים בחו"ל, לתקופה של שנים ארוכות, לא יוותרו כ"כ מהר על הזכויות. אחרי הכל, זכויות בביטוח בריאות הן מצטברות - מי ששילם במשך 10 שנים ל"מגן זהב" לקופ"ח מכבי, או כל מסלול אחר, פשוט לא משתלם לו לוותר.

לגבי "ויתור על זכויות סוציאליות" כדמי אבטלה - רעיון יפה.
תחילת הפסקה הלפני אחרונה 123077
נדמה לי שהרעיון דווקא מתאים לגישה של התרת שימוש בסמים - העברת האחריות לידי האזרח. רוצה לוותר? וותר. לא רוצה? שלם ואל תוותר.
אם כבר עלה ירוק 123090
משהו משעשע למדי: http://www.underground.org.il/dugit.swf
אם כבר עלה ירוק 123107
כל הכבוד לעלה ירוק 123195
המצע לגבי בעלי החיים באמת כולל כמעט הכל למעט פרט חשוב מאוד להכריח בעלי כלבים וחתולים (לא גזעיים) לעקרם. חוק זמני ללפחות עשרים שנים.

_______________
כתגובה על הקישורים של השוטה וליאור
מכירים את הפרסומות (TAC או משהו פוגע בזיכרון קורדינאציה ועוד? החומר הזה כנראה עושה משהו מעולה לחוש ההומור, רק בשביל לעורר את הדיונים בכנסת כדאי לבחור בהם.
THC 123198
Tetra-Hydro-Cannabinol
THC 123223
או בשם הקוד
The Hotel California
ולמי שעדיין חושב שלהקה גרועה עם 0 להיטים, בלי שום כשרון שירה או נגינה (ולהוכחה הביצועים החיים שלהם) כתבה את השיר הזה יש לי חדשות, השיר נכתב, הולחן, הוקלט והופץ ע"י הD.E.A.
NSA = No Such Agency 123468
מה זה DEA?
NSA = No Such Agency 123471
Drug Enforcement Agency?
Drug Enforcement Administration 123518
יעני הרשות למלחמה בסמים של ארה"ב.
Drug Enforcement Administration 123555
אה. ניחשתי נכון. ומה מוביל אותך לטענות המשעשעות שהעלת בתגובה 123223?
Drug Enforcement Administration 123567
כנראה הידיעה שגם השיר Lucy in the Sky with Diamonds לא נכתב ע"י להקה גרועה , בלי שום כשרון שירה או נגינה...
Drug Enforcement Administration 123654
חשבתי שפרטתי, להקה גרועה, לא יודעים לשיר, לא יודעים לנגן אין להם שום להיט ופתאום יש להם שיר, להיט היסטרי כבר 30 שנה, עם סולו גיטרה ועם שירה טובה ונקייה שבאף הופעה הם לא מסוגלים לחזור עליהם. השיר עצמו נושא מסר ברור של אזהרה מפני התמכרות בעקבות כניעה לפיתוי ושמו הוא ראשי התיבות של החומר הפעיל במריחואנה.
לדעתי המסקנה כאן היא ברורה.
Drug Enforcement Administration 123656
נו. ו''הקיץ האחרון'' של שפיות זמנית הוא, כמובן, הפקה סודית של האגודה למלחמה בסרטן.
Drug Enforcement Administration 123657
אם בעוד 20 שנה הוא עוד ישאר להיט אני אשקול את הטענה הזאת שוב.
וברצינות, השיר הזה לא נושא מסרים כלשהם (לפחות לא גלויים כמו המלון קליפורניה) ו"שפיות זמנית" הופיעו איתו ברחבי הארץ והוכיחו שהם מסוגלים לשיר אותו בעצמם.
Drug Enforcement Administration 123666
ביצועי-אולפן טובים בהרבה מביצועים בהופעה חיה הם דבר די נפוץ, לא? בכל מקרה, למעט הביסוס הקונספירטיבי שהצגת לעיל, ישנו ביסוס עובדתי כלשהו? הרי לכל היותר הראת כי אותה להקה ("הנשרים"?) *לא* ביצעה את השיר. מנין המסקנה שדווקא ה-DEA ביצעו אותו, ולא, נניח, "אל-סם ארה"ב", או "ארגון משווקי הנרקוטיקה הטבעית" (ש-THC היה מתחרה רציני עבורם)? (אם THC הוא חומר טבעי, החלף ב"איגוד יצרני ה-LSD (מלכ"ר)").
וגם הבנות של בוני-אם לא ידעו לשיר 123667
כל הטענות האלה נראות כמו מחווה לפיליפ ק. דיק.
Drug Enforcement Administration 123668
THC הוא בהחלט חומר טבעי.
לצורך הענין, יתכן שגוף אחר של ארה"ב שנלחם בסמים הפיק את השיר. הDEA הוא החשוד המיידי.
השב''כ, השב''כ 123673
מה קרה לכם?
Drug Enforcement Administration 124528
בסוף יתברר שפול מקרטני כתב את השיר הזה זמן קצר לפני מותו.
עדיין לא ברור, אם כך, מי מבצע אותו.
הEagles להקה גרועה? אני זוכר עוד כמה להיטים טובים שלהם:
A New Kid In Town (לפי ראשי התיבות זה כנראה משהו על ניקוטין, והשיר באופן כללי מדבר על החלפת סיגריה במשהו יותר כבד ואיך חולפת תהילת העולם של הסמים הקלים), One of This Night, ואפילו שיר עתידני המוקדש למשמיצם בעתיד: Take It, Easy!
Y.A.S.F.O.S 123803
אלו היו ראשי התיבות של You Are So Full Of Shit
(סליחה על הצרפתית שלי)
1) לשיר קוראים: Hotel California בלי The
וזה כבר מחבל בטענת הזיקה וקונספירציית ראשי התיבות.
2) לשיר יש גירסת הופעה חיה שהיא משובחת לתפארת (לפרטים, אנא צור קשר עם אלדד קובלנץ ופועלו - סופשבוע רגוע בגלגל"צ)
2) זרקת למחשכי הקונספירצייה במחי יד אלפי זמרים ולהקות שהתמחו בלהיט אחד, אבוי. בטח השיר "ברווזים, ברווזים בואו הבייתה" הוא הפקה במימונה של "הסוכנות היהודית" ופנייה לנפולת של הנמושות מבני ארצינו לעלות הביתה בחזרה.
3) ללהקת הנשרים היו עוד להיטים. אחד שעולה בזכרוני כרגע הוא: "יש נער חדש בעיירה"
4) פול מקארטני מת, אלביס חי ועובד בשירות ה- N.S.A וקורט קוביין נרצח ע"י איגוד הרוקחים האמריקני.
5) דון הנלי, זמר "הנשרים" סיפר פעם בראיון שהשיר מדבר על התמכרות להירואין.
האופנות של מרצ 123115
ב. זעם מתרעמת על הקשר בין הון לשילטון, לא על עצם היותם אנשים עשירים. הקשר בין הון לשלטון הוא כזה שאני די בטוח שהציבור רחוק מלדעת עליו את האמת ורק מפעם לפעם נחשף קצה קרחון קטן ונשכח. אינטרס של בעל הון הוא לא אינטרס הציבור, חשוב לזכור זאת ועל כן יש חשיבות בהפרדה.

מה גם שרצוי שנענה על השאלה (ואני לא מכוון לשום תשובה שהיא) איך איפשרנו, בתור חברה, להביא המוני אנשים לחרפות רעב, חוסר אונים וכו' ובנוסף איפשרנו את התעשרותם הכמעט בלתי הגיונית מבחינה מספרית של קבוצת אנשים מצומצמת.
האופנות של מרצ 123719
אגב, האם מרצ גונבים מזעם?
עכשיו יש להם כרזות "להפרדת ההון מהשלטון"
האופנות של מרצ 123757
היה להם גם לפני, למיטב זכרוני.
אופנת שינוי 123157
אגב, אתמול ראיתי את תוכניתו של ניסים משעל, והיה שם קטע שהראה את היחס הדו-פרצופי של רבים בתקשורת לשינוי.

משעל אירח את נבחרת חברת החדשות של ערוץ 2 (יונית, אהרל'ה, רינה, אושרת, אודי, ויעל (דיין)), והם דיברו ביניהם (באופן מסודר בצורה יחסית) על מערכת הבחירות. בשלב כלשהו שאל משעל לפשר הנהירה לשינוי. התשובה שהוא קיבל - אסקפיזם, בחירה מהתמודדות עם הנושאים החשובים וכד'.
דקות ספורות לאחר מכן, סיפרה אושרת קוטלר, בפנים חמורות סבר, כיצד היא ביקרה לאחרונה ב"כיכר הלחם" ושוחחה שם עם אישה אחת על מצבה הכלכלי הנורא, ועל כמה שלא אכפת לפוליטיקאים מהמסכנים וכיו"ב. לבסוף שאלה קוטלר את האישה למי היא מתכוונת להצביע, והאישה ענתה שלשרון. "למה שרון?" "כי מצנע אוהב ערבים". או אז ציקצקו כל הישובים בפאנל בלשונם - מה קשור ערבים למצב הכלכלי של האישה?

אז זה מה יש לנו כרגע: כשאנשים מצביעים לימין בגלל הנושא הבטחוני תוך התעלמות מהנושא הכלכלי, זה רע. כשאנשים מצביעים לשינוי בגלל הנושא הכלכלי-חברתי תוך התעלמות (נגיד ש) מהנושא הבטחוני, זה רע.
מי שמצביע לימין הוא אוויל שמצביע הצבעה רגשית במקום רציונלית, בעוד שמי שמצביע לשינוי הוא רודף-אופנות שמצביע הצבעת מחאה רוויית שנאה במקום להצביע באופן רציונלי.
מה רציונלי? עבודה ומרצ.
יופי, נחמה.
אופנת שינוי 123165
אהההמממ... אהההמממ...
ואולי אף אחד לא הסביר לאשה הזאת מי נגד מי ומה יהיה טוב יותר בשבילה במצבה הנוכחי?

(איילת, מיתממת ומגלגלת עיניים לשמיים).
אופנת שינוי 123193
נכון. העניים מטומטמים. לא מבינים שהליכוד רע בשבילם והעבודה דווקא טובה להם. למה לה צריך להסביר אבל לאושרת קוטלר לא?

(תתממי חופשי, רק אל תטמטמי)
אופנת שינוי 123410
אבל זה פקטור ידוע - בימי מצוקה כלכלית, העם נדחף להצביע ימינה.
אפשר דוגמאות?! 123882
אפשר דוגמאות?! 126240
בבריטניה:

בארה"ב:


חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים