נעצרו 15 בכירים בתנועה האיסלמית 1466
השייח ראאד סלאח, מנהיג הפלג הצפוני של התנועה האיסלמית, ועימו 13 בכירים נוספים בתנועה, נעצרו הלילה במבצע "עבודת נמלים", שהיה משותף של המשטרה, השב"כ ומשמר הגבול. כ-‏800 אנשי כוחות בטחון השתתפו במבצע. היום (ג') נעצר פעיל נוסף בתנועה.

השר לבטחון הפנים, צחי הנגבי, מסר כי זהו גל ראשון של מעצרים, וצפויים מעצרים נוספים "שמטרתם לעבות את חומר החקירה". לדבריו במהלך המעצרים לא נרשמה התנגדות או גילויי מחאה.

לטענת המשטרה, העצורים חשודים בקיום קשרים עם תנועות טרור בחו"ל, ובהעברת מיליוני שקלים למשפחות מחבלים מתאבדים ועצירים בטחוניים ברשות הפלשתינאית. החקירה שהובילה למעצרים נמשכה כשנתיים.

החשודים יובאו היום לדיון בהארכת מעצרם. 250 שוטרים יאבטחו את הדיון, מחשש להתפרעויות. כמו כן, המשטרה תגברה את כוחותיה בצפון מחשש לפרוץ מהומות.

תגובות

ח"כים ערביים ונציגי המגזר הערבי הביעו היום (ג') מחאה חריפה נגד המעצרים. ח"כ אחמד טיבי טוען כי מדובר ב"צעד קיצוני וגורף" וכי התנועה האיסלמית "עוסקת בענייני צדקה ורווחה". ח"כ מוחמד בראכה טוען כי מטרת השב"כ "להכתים את המגזר הערבי", אך הוא מעריך כי לא יהיו מהומות כתוצאה מהמעצרים: "זהו ניסיון של המתקיפים למיניהם וזרועות חשוכות לייצר אווירה של מהומות. כל הסיפורים על משטרה ערוכה באו כדי לשלהב יצרים ונקודות חיכוך".

ח"כ זהבה גלאון תהתה "מה עמד לנגד עיני המשטרה", והביעה תקווה כי לא תתחולל הסלמה בעקבות המעצרים.

לעומתם, השר ח"כ זבולון אורלב בירך על המעצרים, והביע תקווה כי "סוף סוף נפל האסימון אצל מקבלי ההחלטות, שיבינו כי אסור להתייחס בסלחנות להסתה".
קישורים
YNet
YNet - תגובות
הארץ
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "חדשות"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

כן ירבו 146122
מה יהיו העבירות? 146123
במה בדיוק ניתן להאשים אותם?
קשה לי להאמין שיצליחו להרשיע אותם בתמיכה בארגוני טרור. הם טוענים שהם תומכים רק במשפחות של הרוגים ושרשימת השמות של המוטבים עוברת לשב"כ ולא נראה לי שהם היו מסתכנים במימון של ארגוני טרור בצורה ישירה. אני גם לא זוכר התבטאויות שהן באופן מובהק לא חוקיות ושניתן להעמיד לדין עליהן. בכל הקשור לעידוד המהומות של אוקטובר 2000, ועדת אור עוד לא הגישה המלצות. (או שהוגשו ולא שמתי לב?)
מה נשאר? החוק החדש נגד הלבנת הון. נראה לי שיש סיכוי טוב שהעברות הכספים לארץ וממנה לא נעשו על פי הכללים החדשים, מה שמאפשר מעצר והעמדה לדין. רק שבפרקליטות לא ישכחו שצריך הרכב של שלושה שופטים.
מה יהיו העבירות? 146124
חשבתי שהלבנת הון היא לקיחת הון שחור, העברתו דרך המערכת הבנקאית, או כל מערכת מוניטרית לגיטימית, והפיכתו בסוף לכזה שקשה להבדיל בינו לבין הון לבן רגיל.

ההאשמה היא הפוכה - ההון התחיל כתרומות לתנועה האיסלאמית, כלומר היה הון לבן, והתנועה מואשמת שהעבירה אותו לגורמים בלתי-חוקיים, ולכן ההון הפך לשחור.

אם כך, הרי שההאשמה צריכה להיות לא הלבנת הון, אלא _השחרת_ הון.

----
וזה היה רגע של בדיחות אבשלום קור.
מה יהיו העבירות? 146286
פעילות וחברות בארגונים שהוצאו מחוץ לחוק, עבירות הקשורות בהתאחדות בלתי מותרת, מגע עם סוכן זר ועשיית פעולה ברכוש אסור (לפי ''הארץ'').

נראה שאכן האישום האחרון הוא העיקרי, ועניינו קבלת תרומות מעמותות אסורות בחו''ל.
מה יהיו העבירות? 153396
מחר (יום ג') יוגש כתב האישום לבית המשפט המחוזי בחיפה.

הארץ:
מה יהיו העבירות? 274575
ההר הוליד עכבר?

"השייח ראאד סלאח ישוחרר במסגרת
עסקת טיעון בתיק התנועה האיסלאמית
כ-‏20 חודשים אחרי מעצר חמשת הבכירים, נחתמה הערב עסקת טיעון במסגרתה נמחקו חלק מהסעיפים הביטחוניים; השייח סלאח ישוחרר בעוד כחצי שנה. 3 בכירים ישוחררו בימים הקרובים והחמישי בעוד כשנה "

ח"כ גלאון תהתה מה עמד לעיני המשטרה? 146130
בואו נראה... אולי הם רצו לעורר גל של שאלות מטופשות מצד גלאון?
ואני תוהה 146263
איך סיעת מר''ץ שהצטמקה (וטוב לה) משמעותית, מתעקשת להשאיר בין שורותיה דווקא את אחד ממיטב המוחות במדינה, המתלבש בראשה של הח''כית הנ''ל, שוודאי יכלה לתרום למדינה כה רבות בתומים אחרים לו היו בוחרי סיעתה משחררים אותה ואותנו ממילוי חובתה הלאומית בבית המחוקקים- המצוקמק דיו גם בלעדיה.
אז כמה נעצרו? 146139
13 כמו ששמעתי הבוקר ברדיו?
14, כלומר השייח ראאד סלאח ועוד 13 ככתוב בגוף הידיעה?
15 כמו שבכותרת?
והמספר הנוסף?
אז כמה נעצרו? 146141
"היום (ג') נעצר פעיל נוסף בתנועה."
מה לא ברור?
אז כמה נעצרו? 146143
אכן, כמו שכתב ג. שמעון, צריך לקרוא *לפני* שמגיבים.
אז כמה נעצרו? 146145
עזוב, הורס את כל הכיף.
13+1+1 146144
עצרו 13 (10 + 2 + 1 לפי התפלגות הכפרים, בהתאמה: אום אל פחם, ערערה, מג'דל כרום). אחד נוסף הסגיר עצמו.
מאוחר יותר עצרו עוד אחד.

לידיעה בגל"צ: http://glz.msn.co.il/glz/news/5DDFF6E00E3D46869EE951...
13+1+1 146151
אום אל פחם היא עיר, לא כפר.
צודק. 146152
אבל שנים של דעה קדומה קשה לשנות בתגובה אחת.
בית איסלמי בטוח לעומר חאן שריף 146209
לפי תיק דבקה סיבה חשובה לזה שמנהיגי התנועה האיסלמית נעצרו דווקא עכשיו: גופי המודיעין ולוחמת הטרור הישראלים משוכנעים כי אחד מהתאים החשאיים של התנועה האיסלמית הוא שמחביא, בישראל, את המחבל המתאבד, המוסלמי הבריטי עומר חאן שריף,שחגורת הנפץ שלו לא התפוצצה בפיגוע במייקס פלייס.
הם בסדר 146211
ובדרך כלל פוגעים.
סקופ!!! 146219
בכיר במשטרה הדליף לתנועה האיסלמית על המעצרים והם, כדי למנוע את גילוי הקשר בינם ובין המחבל הבריטי, חיסלו אותו וזרקו את גופתו לים.
הכוונה היא לחיל הים של התנועה האיסלמית 146228
10 שנים מאוחר מדי 146215
כבר ב-‏1993 שאלתי את מורתי לאזרחות מדוע לא מוציאים את התנועה האיסלאמית מחוץ לחוק.
בינתיים, נגרם נזק בהקצנה דתית ובדלנות לאורך השנים, שלא לדבר על המתרחש בהר הבית.

לדעתי, המעצרים מוצדקים, אך בשלב מאוחר זה ספק אם טיפול נקודתי בהנהגת התנועה האיסלאמית יצליח לבלום את מגמות ההקצנה אותן מטפחת התנועה.
"מה עמד לנגד עיני המשטרה?" 146266
את סימן השאלה בניסוח ההיפר-דיפלומטי של גלאון צריך להחליף בסימן קריאה.

הרי ההאשמות שהושמעו בתקשורת מופרכות לחלוטין, ואפילו במערכת המשפט המשת"פית שלנו מפליא שהשופטים אישרו את הארכות המעצר. אני מתקשה להבין איך תמיכה כלכלית בנפגעי המאבק הפלסטיני נגד הכיבוש, גם אם כלולים בהם יתומי מתאבדים, יכולה להוות עבירה על חוק כלשהו. אפילו אם אין ממש בטענה שרשימות הנתמכים הועברו לשב"כ, ואפילו אם אכן נכללו בהן משפחות מתאבדים, בצדק העיר מישהו שמדינת ישראל משלמת ביטוח לאומי למשפחת ברוך גולדשטיין.

פשיטה לילית? הארכות מעצר? שנתיים של חקירה? מישהו קונה את הקשקושים האלה? הרי ברור לכולם שהשב"כ יודע על כל פסיק שקורה בתנועה האיסלמית מאז הקמתה. לכן השאלה שצריכה להישאל היא מה המוטיבציה האמיתית של משחקי הג'יימס-בונד של המשטרה.

אז בהתחלה חשבתי שהמטרה היא להגביר עוד יותר את הלחץ הכלכלי על הפלסטינים (שגם ככה גדלים אצלם אחוזי תת-התזונה, וגם ככה רובם חיים על פחות משני דולר ליום (מי שרוצה לעזור יכול/ה לעשות זאת דרך http://nswas.com/hebrew/hap_heb02.htm)). אבל המטרה הזו נראית לי קצת חסרת סיכוי באמצעים משפטיים, מהסיבות שציינתי לעיל.

לכן ההשערה (והיא בגדר השערה) הנוכחית שלי היא שהעניין הוא להתסיס את אזרחינו הערבים והיהודים אלה כנגד אלה. ההשערה הזו מסבירה גם את אווירת הקמב"ציאדה שבה התנהל הכל. נשארת רק השאלה - למה, לעזאזל, שמישהו למעלה ירצה להתסיס את אזרחינו הערבים והיהודים אלה כנגד אלה?
אל-אקצה בסכנה? 146284
המישהו שרוצה להתסיס לא למעלה, הוא כאן למטה, ועכשיו סוף סוף עצרו אותו. למישהו הזה קוראים ראאד סלאח וכבר 6 שנים הוא מתסיס את ערביי ישראל בסיסמה השקרית "אל-אקצה בסכנה"!
איזה סכנה איימה על אל-אקצה לפני שנה, שנתיים, ארבע, שש, שהצדיקה את כל השנאה שהאיש הזה החדיר לערבים תושבי ישראל נגד היהודים שכאילו רוצים לפגוע באל-אקצה?
אל-אקצה בסכנה? 146307
אמת, גם ראאד סלאח מתסיס.
איפה אתה חי? 146296
"אני מתקשה להבין איך תמיכה כלכלית בנפגעי המאבק הפלסטיני נגד הכיבוש, גם אם כלולים בהם יתומי מתאבדים, יכולה להוות עבירה על חוק כלשהו".

גם על תרומות המליונים של סדאם לפלשתינים הגנת בלשון דומה תגובה 143051
כמה ימים אחרי שכתבת את תגובתך זו הופיע באחד העיתונים ה"תעריף" של חלוקת כספי סדאם למסכנים. לפי הכתבה, משפחות של מחבלים מתאבדים קיבלו 10 אלפים דולר למשפחה, בעוד שמשפחות של הרוגי אינתיפדה אחרים קיבלו סכומים קטנים בהרבה.
מה, יתומיו של מחבל מתאבד רעבים יותר, או נזקקים ליותר בגדים וצעצועים, מיתומיו של - נניח- אדם שנהרג כשהלך למכולת ורק עבר במקרה ליד הפגנה אלימה? למה התעריפים האלה?

האם אתה, או כל אדם אחר שצועק "זה כסף למטרות צדקה" עומד ובודק שקל-שקל ודולר-דולר, לאן, לידי מי, ולאילו מטרות בדיוק הולך הכסף הזה? הרי גם במערב אירופה ובארה"ב הפסיקו כבר לקנות את הסיפורים על אוכל לרעבים.
גם שם כבר אסרו על פעילות ארגוני ה"צדקה" האלה, והקפיאו את חשבונות הבנק שלהם.
הרי ברור לגמרי שהכסף הזה הולך ישירות, ואך ורק, למנהיגי תנועות כמו החמאס, והם בלבד מחליטים מה לתת, ולמי.
תלך ותחזור עם ספרי-חשבונות שקופים לגמרי של החמאס והג'יהאד, לפני שאתה מזמין אנשים לתרום כסף למבקשי נפשם.
איפה אתה חי? 146301
רק להבהרה: לדעתי רוב הכסף הולך לא לתמיכה כלכלית אלא לפעילות טרור. וגם אם הדולר הספציפי שאתה נתת, וסימנת אותו בעט כדי לראות לאן הוא הולך, הגיע ישר לידיה של אלמנה מרודה שבעלה נהרג בדרך למכולת, הרי שהדולר שלך שחרר דולר אחר להשקעה בפעילות טרור. או במלים אחרות: צדקה? בולוקס.
איפה אתה חי? 146310
האם יש כאן נסיגה, או שמא דווקא הדגשה, של הטענה (שלא נטענה בידי אף גורם רשמי) כאילו "ברור לגמרי שהכסף הזה הולך ישירות, ואך ורק, למנהיגי תנועות כמו החמאס, והם בלבד מחליטים מה לתת, ולמי"?

לא הזמנתי אנשים לתרום למבקשי נפשם, אלא לאנשים שהרעבתם השיטתית ממומנת מכספי המסים של כולנו. אם כל דולר לאלמנה פלסטינית משחרר דולר אחר לצרכי טרור, כדאי לפשוט באמצע הלילה גם על נווה שלום ולסגור את הפרוייקט ההומניטרי שלינקקתי אליו.
איפה אתה חי? 146315
אני לא מבינה את שאלתך. בכל אופן, הבהרה להבהרה: לדעתי רוב הכסף שנאסף ונשלח לשטחים תחת הכותרת "צדקה" הולך למימון טרור, ורק מיעוטו הולך לצדקה.
ובקשר לכתבה על ה"תעריף"- אני חושבת שזה אכן היה בג' פוסט. והם הלכו לאחרונה בדרכי "הארץ" והנהיגו את שיטת הארכיון-בתשלום לגליונות קודמים..
איפה אתה חי? 146317
אני עדיין אשמח לתאריך / כותרת / שם הכתב / מס' כרטיס האשראי של העורך וכו'
איפה אתה חי? 146321
תיאלץ להסתפק בינתיים בזה-
כאן מדובר על כסף שחולק בגדה, ולפני שנה: 25 אלף דולר למתאבדים, 10 אלף דולר לאחרים. הכסף הגיע מסדאם ל"חזית השחרור הערבית", תנועה הקשורה למפלגת הבעת' העיראקית.
אני מניחה שזו גם התנועה שהוזכרה במאמר שעליו דיברתי.
כמובן שאם אמצא אותו, אביא.
איפה אתה חי? 146325
המאמר בפוקס בהחלט עומד בסטנדרטים הסנסציוניים שלהם אבל הפרטים בו מעורפלים יותר מאשר בתגובות שלך, וגם הטון המתלהם שלו עושה לי סקפטיות. אשמח למקורות אחרים. ייתכן כמובן גם שיש ממש בעובדות המתוארות, מה שמערער במקצת את הלגיטימיות המוסרית הלא-ממש-קיימת של סדאם חוסיין. לא תהיה לזה השלכה על הלגיטימיות החוקית של התנועה האיסלמית, למרות שכל הערבים הם, ביסודם, אותו דבר.
איפה אתה חי? 146330
עדיין לא המאמר ההוא, אבל- גארדיין, מלפני חודשיים:
התעריף:
25000 $ למחבל מתאבד
10000 $ ללוחם שנהרג בהתנגדות לישראלים
1000 $ לפציעת-קרב
5000 $ לבית הרוס

ולגבי המשפט האחרון שלך- נא לא להכניס לי מלים לפה.
איפה אתה חי? 146336
תודה על הלינק.

המילים בפה הן שלך, במילים אחרות (תגובה 146296).
איפה אתה חי? 146342
הבעיה הזאת, של אי-שקיפות בניהול כספי ציבור, אכן משותפת לכל המשטרים והתנועות בעולם הערבי. ואת זה אני אומרת בפירוש, ובריש גלי. מזה לקחת ולהגיד שאני אומרת ש''כל הערבים הם אותו דבר'' זה עיוות מכוער של עמדתי.
תעריף 146306
באיזה עיתון הופיע התעריף? יש לך תאריך? לינק?
תעריף 146309
זהו, שלא. אבל זה היה מתישהו בשבוע שעבר, ונדמה לי שבאנגלית (כלומר אולי ג'רוזלם פוסט). בכל אופן, הם ראיינו שם מישהו מתנועה נתמכת-סדאם בעזה, (שהיא אחת מהתנועות ההתנגדות החילוניות, שוב- לא זוכרת איזו מה"חזיתות" בדיוק) ושהיה אחראי על קבלת הכספים וחלוקתם. הוא סיפר שקיבל בשנתיים וחצי מאז פרוץ אינתיפדה ב' 12 מיליארד דולר מעיראק (היה כתוב "בליון" ולא מיליארד, וזו הסיבה שנראה לי שזה היה באנגלית, כי בעברית נוטים לומר "מיליארד"). הוא אמר שזה רק מה שהוא, ברצועה, קיבל, ושהוא מניח שסכום בסדר גודל דומה הלך לגדה. אם יהיה לי זמן אחפש את הכתבה עצמה.
תעריף 146413
יותר סביר ש-‏12 "בליון" דולר הם 12 מליון דולר.
תעריף 146469
אכו. תודה.
האיזון הקדוש 146485
מקורות יודעי הארץ מסרו לי שבפרקליטות ובמשטרה קראו את תלונותיה של ניצה על מעצרי השווא של האדונים פדרמן ומרזל, והחליטו להפעיל את חוק נקדי המוכלל ולעצור את הפעילים האיסלאמיים כדי לתקן את העוול. כדברי המשורר:

ימין ושמאל, פנס כחול
נכנס קטן, ייצא גדול.

(מר שכטר מתבקש להמנע מביקורת אמנותית, תודה)
146394
תנ"צ מירי גולן, ראש היחידה הארצית לחקירות הונאה מסרה כי ראשי התנועה האיסלאמית לא העבירו כספים ששימשו לפיגועים. לדבריה, הם סייעו למשפחות המחבלים, אך הכסף לא הועבר ישירות לטרור.

ואולי, לא היו דברים מעולם... 146396
מה הלאה? הם לא העבירו כסף, הם העבירו אוכל וציוד רפואי. לא למשפחות מחבלים בלבד, אלא לאוכלוסיה הפלסטינית באופן די שווה. וזה בכלל לא התנועה האיסלאמית, זה החתול מיצי. הוא האשם!
ואולי, לא היו דברים מעולם... 146476
תגובה 146123
המממ 146517
לא הייתי טורח להזכיר את תגובה 118194 אלמלא תגובה 118199 שבאה אחריה וראויה לחיוך חוזר.
תומכי טרור 160631
ראשית ברצוני להודות לכוחות הבטחון ובעיקר למשמר הגבול כל הכבוד!!!! ולעינינינו מעצר 15 הפעילים מוצדק ולדעת מומחים בסרטן מטפלים ביסודיות לפני שיתפשט!!

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים